Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Двузонов климатроник на фейслифт

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма как да стане.
    Ама не знам и кола, при която въздушния поток да не минава и през двата радиатора в този режим.
    Ясно. Т.е потокът въздух винаги минава през изпарителя, но в зависимост от положението на смесителната клапа минава и през радиаторчето или не.

    Накратко при defrost, въздухът първо се суши от изпарителя после се подгрява от радиаторчето и накрая се насочва към стъклото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Търсих въпросните сини букси, никъде не се виждат. Намерих една фабрична заготовка на кожуха на парното вероятно за въздушен нагревател, но такъв нямам.
    Има ли вариант който да е комбинация от водно радиаторче с нагреватели, един вид в един цялостен корпус ?
    А пущината топли иначе да га еба, усеща се 2мин след паленето, ще я видим и в големите студове живот и здраве.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Търсих въпросните сини букси, никъде не се виждат. Намерих една фабрична заготовка на кожуха на парното вероятно за въздушен нагревател, но такъв нямам.
    Има ли вариант който да е комбинация от водно радиаторче с нагреватели, един вид в един цялостен корпус ?
    А пущината топли иначе да га еба, усеща се 2мин след паленето, ще я видим и в големите студове живот и здраве.
    Ето я темата http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=82604&page=2
    Иначе може и допълнителна печка да е слагана ама пък нея няма как да не я видиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Допълнителна печка нямам 100% , букси такива също липсват, поне не се виждат или са старателно опаковани в снопа. Предполагам къде е мястото за нагревателя защото има фабрично подготвен "отвор" но там няма нищо. Датчик за следене имам на маркуча, бушон и релета за подгряването също имам. Варианта е да е някакъв комбиниран с водното радиаторче, но е навряно в кучи гъз за да стигна дотам видимо.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Допълнителна печка нямам 100% , букси такива също липсват, поне не се виждат или са старателно опаковани в снопа. Предполагам къде е мястото за нагревателя защото има фабрично подготвен "отвор" но там няма нищо. Датчик за следене имам на маркуча, бушон и релета за подгряването също имам. Варианта е да е някакъв комбиниран с водното радиаторче, но е навряно в кучи гъз за да стигна дотам видимо.
    Не ми е известно да има такъв комбиниран радиатор.

    Допълнителният подгрев първоначално е бил реализиран с нагревателни свещи в малкия кръг а по-късно тази система е била заместена с електрически въздушни нагреватели - така наречения калорифер.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Миро, нямаш допълнителен подгрев. Моята беше същата и докато беше 10-тина градуса вън и аз мислех, че загрява бързо ама като застудя и минавах по 4,5км докато стрелката отлепи
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Говорил съм си с хора от концерна Фиат занимаващи се с разработките на двигателите. Нашите дизели са си такива, загряват бавно заради оптималната работа на двигателя. В добавка охладителните ни системи са смятани за коли с ЕГР а при нас те или липсват или са затапени. Не знам колко от вас обръщали внимание на топлообменника намиращ се под термостата но без ЕГР той постоянно си работи като охладител
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #23
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Говорил съм си с хора от концерна Фиат занимаващи се с разработките на двигателите. Нашите дизели са си такива, загряват бавно заради оптималната работа на двигателя. В добавка охладителните ни системи са смятани за коли с ЕГР а при нас те или липсват или са затапени. Не знам колко от вас обръщали внимание на топлообменника намиращ се под термостата но без ЕГР той постоянно си работи като охладител
    Моя не беше затапен и пак нямаше особена разлика...на Стило-то го затапихме и разлика в загряването не видях.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Миро, нямаш допълнителен подгрев. Моята беше същата и докато беше 10-тина градуса вън и аз мислех, че загрява бързо ама като застудя и минавах по 4,5км докато стрелката отлепи
    Абе може и да нямам, докато не го видя с очите си не мога да кажа на 100%, ама за чий ... му е тоя датчик на маркуча към парното и инсталацията с релетата и бушоните ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #25
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Щях да ти отговоря "за свещи в антифриза", но като видях колата от подписа се спрях. Я дай VIN

    Имаш ли реле Heater Diesel пред акумулатора? Би трябвало да имаш и два предпазителя, закачени към кичето в ляво от горивния филтър.

    ПС: Електрическият нагревател при моделите след март 2002ра година следи външната температура дали е под 6.5 градуса и в какво състояние е акумулатора. Общо взето работи анемично и товари алтернатора с тези 700W. За да свалиш якето сутрин в 7:00АМ и да влезнеш с една добре загрята 2.4-ка си трябва една друга джаджа

    ПС2: Най-вероятно имаш електрически нагревател, щом казваш че духа топло, но при външния фейс 20 клапана е изпълнен по друг начин.
    Last edited by DMS; 31-10-2015 at 17:14.

  11. #26
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    .....
    Last edited by GammaRay; 03-11-2015 at 15:24.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  12. #27
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Абе може и да нямам, докато не го видя с очите си не мога да кажа на 100%, ама за чий ... му е тоя датчик на маркуча към парното и инсталацията с релетата и бушоните ?
    Защото зимата като запалиш и се качиш в колата ще забележиш, че не започва да духа веднага, духа едва едва докато вдигне температурата на водата и тогава си вдига оборотите на вентилатора.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #28
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    [QUOTE=DMS;1448513]Щях да ти отговоря "за свещи в антифриза", но като видях колата от подписа се спрях. Я дай VIN

    Имаш ли реле Heater Diesel пред акумулатора? Би трябвало да имаш и два предпазителя, закачени към кичето в ляво от горивния филтър.

    ПС: Електрическият нагревател при моделите след март 2002ра година следи външната температура дали е под 6.5 градуса и в какво състояние е акумулатора. Общо взето работи анемично и товари алтернатора с тези 700W. За да свалиш якето сутрин в 7:00АМ и да влезнеш с една добре загрята 2.4-ка си трябва една друга джаджа

    Колега извинявай но няма да се съглася с теб. 600 W за въздушен обем колкото е купето на 156 цата изобщо не е анемична работа. Просто никой не го е подкарвал това чудо
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  14. #29
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ZAR93200001343339
    Имам го това реле, предпазителите също, но са на една планка дето е захваната за стойката на акумулатора, намират се точно под турбо маркуча между абс и акумулатора.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #30
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Вярвай ми Имам две такива. Духа слабо... незнам на каква база коя степен пуска, но не си е работа... Мисля че с теб си писахме преди време за активирането на тази глезотия...

    Мирчо, какво пише в дебелите книги за твоя случай? Нещо конкретно за 20-клапановите? За старите е ясно - преди март 2002 - свещи, след март - нагревател. Това че предпазителите не са като при мен ме навежда на мисълта, че има нещо променено конструктивно.
    Last edited by DMS; 31-10-2015 at 20:53.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •