Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Сваляне на задна броня

  1. #1

    Default Сваляне на задна броня

    Здравейте колеги!
    След като един пияница удари кола пред нас и строполи с нея гаражната ми врата върху задната броня на Алфата, се чудя да я карам ли на майстор на брони, да я свали да огледа отдолу за изкривени неща под бронята или да я оставя така. От застрахователното дружество ме предупредиха да го направя, понеже бронята отвори около 5мм фуга отляво, над мястото на удара с вратата. Та те да дойдели на вторичен оглед ако отдолу има още потрошени части, да ги опишат. Но се чудя да го правя ли въобще или ще потроша щипките и няма да мога да намеря здрави като оригиналните? Да го правя ли сам има ли някаква схема за сваляне или да я карам на сервиз и ако е на сервиз, кой ще препоръчате? Иначе положението в момента е следното:

    Фугата под стопа не си личи добре, понеже не съм снимал колата цялата отзад, симетрично, но спрямо дясната страна има фуга, която дразни. Какво ще ме посъветвате да направя? Благодаря в аванс!
    __________________
    Last edited by novice; 26-10-2015 at 22:12.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Би трябвало да са болтове а не щипки и най-вероятно са се измъкнали от леглата.Ако е идентично захващането със на 156, болта се завива през багажника/трябва да махнеш корите вътре/ и се захваща във нещо като дюбел с резба в бронята/който най вероятно е излязъл/.Може от опъна който и е оказан ушите в ламарината на калника през които минават болтовета да се наложи да се причукат.Иначе има и щипки и болтове край колелата някъде и на задната греда.Мисля че болтовете се развиват с шестограм 6 мм или торк 6мм с трехсчотка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    По принцип ако ще ти я възтановят сменяй я. До колкото за захвата той е на болтове
    алфа ромео 156 тс

  4. #4

    Default

    Едва ли ще ми я сменят. Тя не е ударена и счупена, поне не изглежда така.
    Трябва да я мина на канал, за да се последне какво е положението ли?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  5. #5
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Най-добре ги изчакай те да дойдат да я огледат.Какъв е тоя зор сам да я сваляш,това не е твоя работа.Искай си както си е била,5мм фуга,2мм бъди кратък и ясен и повтаряй само като записана касета ,,Искам си я както си беше,,
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #6
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Точно
    алфа ромео 156 тс

  7. #7

    Default

    Я препоръчайте сервиз, където да стане. Защо искам да го направя сам ли? Защото колата ако отиде в сервиз, трябва да седи там със свалена броня, докато онези дойдат. Ама те може да не дойдат нито на същия ден, нито на другия или по-другия. И колата не може да се кара без броня и номер, нали? Затова питам как сам да я проверя.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  8. #8

    Default

    Ако бронята не е ожулена, надраскана, пукната или с каквито и да е видими белези от колизията с гаражната врата моят съвет е да отидеш на сервиз, да я свалят, да погледнат как стоят нещата и ако могат да я оправят. Щом луфта е само някакви си 5 мм значи е нещо дребно. Със застрахователите се занимавай само в краен случай. Ето ти един юзър гайд, сиреч менюъл как се сваля задната броня:
    http://forum.alfa156.net/forum/forum....asp?TID=37021
    Last edited by dansguardian; 03-11-2015 at 21:41.
    Former Alfa owner.

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Виж ся, ако имаш каско иди да ти оправят колата, ако нямаш каско, ич не си хаби нервите ами си намести бронята , тъй като гледам от единствената снимка която си постнал освен че е отдала друго май няма а и под нея едва ли има нещо поломено.Щото едва ли сумата която ще ти дадат ще те удовлетвори а пък да чакаш виновния да ти оправи колата както е била сигурно трябва да заведеш граждански иск та...кога цъфнат налъмите може и да стане.Ако не уговаряш се със застрахователя за ден и час когато да нправят огледа и я сваляш и чакаш....ти си прецени, ма ако само е отдала бронята не бих си хабил нервите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10

    Default

    Имам каско, но вече отказах щетата да се заплаща по него, вместо по ГО на виновника за инцидента. И е само фугата, но тази фуга дразни, понеже я нямаше преди.
    И за какво по дяволите плащаме застраховки, като когато стане инцидент, мутрите се правят на луди и не плащат?!
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  11. #11

    Default

    Колега, за коли в ценови диапазон 2000-4000 лв. защо да плащаме застраховка? Ако някой например ти счупи огледало, фар, мигач и т.н. какво следва - оглед, завеждане на щета, записване за сервиз, чакане, а това отнема дни. Иначе си намираш частта втора употреба, сменяваш я и си свиркаш. Е, няма да е чисто нова, но ако я сменяш по линия на застраховател ще има да почакаш, респективно ще си без кола известно време.
    Former Alfa owner.

  12. #12

    Default

    Ми тя колата не струва 4-5 първо и второ, аз не съм с доверен сервиз като опция. А защо - ами такса спокойствие, нали знаеш, да не я пипат мутри безделници и ингелджии.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  13. #13

    Default

    ОК, щом си платил такса "спокойствие", значи трябва да си спокоен, какво се притесняваш толкова?
    Former Alfa owner.

  14. #14
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ми тя колата не струва 4-5 първо и второ, аз не съм с доверен сервиз като опция. А защо - ами такса спокойствие, нали знаеш, да не я пипат мутри безделници и ингелджии.
    Колега бъди спокоен. Не караме БМВ-та . Те най - страдат от апашите (както и VW и Audi)
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  15. #15
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, за коли в ценови диапазон 2000-4000 лв. защо да плащаме застраховка? Ако някой например ти счупи огледало, фар, мигач и т.н. какво следва - оглед, завеждане на щета, записване за сервиз, чакане, а това отнема дни. Иначе си намираш частта втора употреба, сменяваш я и си свиркаш. Е, няма да е чисто нова, но ако я сменяш по линия на застраховател ще има да почакаш, респективно ще си без кола известно време.



    Фикрете не съм много съгласен с теб.То тогава защо плащаме ГО? Да си седят в канторките и да си цокат кафенца,а аз да търча по моргите.Всичко зависи от начина по който процедираш с тях.Ако си мън....мън...мън по телефона и та видат че си шматка нормално е да те разиграват като циргаджийски мечка.Ама ако ги настъпиш още с влизането и ,,Добър ден,, наиш колко бързо действат
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •