Results 1 to 15 of 56

Thread: Смяна горни носачи как ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Ако си с две леви ръце и миенето за зъбите е опасно.
    Тук някой казва за проблема си и очаква да получи съвет за нещо. Тонът ти от постовете ти е странен и не на място. Оставаш неразбран. Отделих ти много време.

  2. #2

    Default

    За мен като средно статистически човек нямаше нищо опасно в тая процедура.Затова и написаното от мен мнение е такова колега kukata_1970.На мен ми отне по около 30 мин.на страна .Затова и не смятам,че е опасно.За неразбралите ме (това мисля че си само ти) ще кажа,че за в бъдеще си осигурявам много по-лесно изпълнение на процедурата.А това ще го осазнаеш бързо след като си сменил оргинални вградена част с заместител.За протокола ще кажа, че в началото на годината смених тампоните на горните носачи и вчера ги свалих отново за да ги смажа,че прискърцаха при -2 градуса.Та предпочитам ако ще ми се налага да ги смазвам 2- годишно да са с обърнати болтове.Що се отнася до изгубеното от теб време заради мен,прати ми сметка на лично да ти го платя.До автора на темата:Колега обърни болтовете,това ще е в твой плюс.Ако те притеснява развиването на гайката то купи нови и се подсигури.За мен не оправдано 2-ва пъти годишно да свалям амортисьори за да смажа два тампона.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    За мен като средно статистически човек нямаше нищо опасно в тая процедура.Затова и написаното от мен мнение е такова колега kukata_1970.На мен ми отне по около 30 мин.на страна .Затова и не смятам,че е опасно.За неразбралите ме (това мисля че си само ти) ще кажа,че за в бъдеще си осигурявам много по-лесно изпълнение на процедурата.А това ще го осазнаеш бързо след като си сменил оргинални вградена част с заместител.За протокола ще кажа, че в началото на годината смених тампоните на горните носачи и вчера ги свалих отново за да ги смажа,че прискърцаха при -2 градуса.Та предпочитам ако ще ми се налага да ги смазвам 2- годишно да са с обърнати болтове.Що се отнася до изгубеното от теб време заради мен,прати ми сметка на лично да ти го платя.До автора на темата:Колега обърни болтовете,това ще е в твой плюс.Ако те притеснява развиването на гайката то купи нови и се подсигури.За мен не оправдано 2-ва пъти годишно да свалям амортисьори за да смажа два тампона.
    Ако си си купил нови, оргинални TRW та ТНТМ то е абсолютно безмислено. Както каза един пич "реве ми се от тая кола" а един майстор се засмя и му каза "а дали на колата не и се реве от теб с тия ментаци"
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ако си си купил нови, оргинални TRW та ТНТМ то е абсолютно безмислено. Както каза един пич "реве ми се от тая кола" а един майстор се засмя и му каза "а дали на колата не и се реве от теб с тия ментаци"
    Сложих unigom колега,до колкото знам не са "ментаци".ТРВ-то трябваше да го поръчвам и чакам а колата я бях разглобил вече.И като казвам,че съм чул скъцане не си представяй обичайната симфония а много леко и едва доловимо скърцане и то след 13к.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Каквито и да са носачите , винаги идва момента за смяна, която става много по бързо и лесно когато болтовете са обърнати!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6

    Default

    Я някой да каже дължината на болта(без главата) ,диаметъра и резбата.....правил съм упражнението на старата ми Алфа няколко пъти и не ми се гърчи.Ма две години не съм свалял носачи и съм забравил характеристиката на болтовете Запалил съм флекса и ще режа на място.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Носачите са вече сменени не от мен а в сервиз !
    И да ви кажа как става това !
    1.Ако няма да правите нищо по амортисьора той не се сваля !
    а)Сваля се колелото/колата вече е повдигната !
    б) Отвива се болта на вилицата-дето влиза в долния носач и се вади(болта)
    в) Отвива се горната гайка на биалетката
    г) Отвива се гайката на шарнира на горния носач и се вади
    д) Отвиват се 4 гайки отгоре дето държат държача на носача и амортисьора...Първо се отвиват тези откъм двигателя и после двете външни /гайките се намират от двете страни на колата ляво и дясно в задната част след като отворите предния капак на колата/
    е) Сваля се държача с носача
    ж) Сваля се стария носач и се монтира новия и после по обратния ред !

    2. Ако имате работа по амортисьора и трябва да свалите и него то тогава към точка 1 след под точка б) се развива и болта дето държи амортисьора към вилицата
    Last edited by eproHD; 07-11-2015 at 13:12.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •