Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: Смяна горни носачи как ?

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    За мен като средно статистически човек нямаше нищо опасно в тая процедура.Затова и написаното от мен мнение е такова колега kukata_1970.На мен ми отне по около 30 мин.на страна .Затова и не смятам,че е опасно.За неразбралите ме (това мисля че си само ти) ще кажа,че за в бъдеще си осигурявам много по-лесно изпълнение на процедурата.А това ще го осазнаеш бързо след като си сменил оргинални вградена част с заместител.За протокола ще кажа, че в началото на годината смених тампоните на горните носачи и вчера ги свалих отново за да ги смажа,че прискърцаха при -2 градуса.Та предпочитам ако ще ми се налага да ги смазвам 2- годишно да са с обърнати болтове.Що се отнася до изгубеното от теб време заради мен,прати ми сметка на лично да ти го платя.До автора на темата:Колега обърни болтовете,това ще е в твой плюс.Ако те притеснява развиването на гайката то купи нови и се подсигури.За мен не оправдано 2-ва пъти годишно да свалям амортисьори за да смажа два тампона.
    Ако си си купил нови, оргинални TRW та ТНТМ то е абсолютно безмислено. Както каза един пич "реве ми се от тая кола" а един майстор се засмя и му каза "а дали на колата не и се реве от теб с тия ментаци"
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ако си си купил нови, оргинални TRW та ТНТМ то е абсолютно безмислено. Както каза един пич "реве ми се от тая кола" а един майстор се засмя и му каза "а дали на колата не и се реве от теб с тия ментаци"
    Сложих unigom колега,до колкото знам не са "ментаци".ТРВ-то трябваше да го поръчвам и чакам а колата я бях разглобил вече.И като казвам,че съм чул скъцане не си представяй обичайната симфония а много леко и едва доловимо скърцане и то след 13к.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  3. #48
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Каквито и да са носачите , винаги идва момента за смяна, която става много по бързо и лесно когато болтовете са обърнати!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #49

    Default

    Я някой да каже дължината на болта(без главата) ,диаметъра и резбата.....правил съм упражнението на старата ми Алфа няколко пъти и не ми се гърчи.Ма две години не съм свалял носачи и съм забравил характеристиката на болтовете Запалил съм флекса и ще режа на място.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #50
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Носачите са вече сменени не от мен а в сервиз !
    И да ви кажа как става това !
    1.Ако няма да правите нищо по амортисьора той не се сваля !
    а)Сваля се колелото/колата вече е повдигната !
    б) Отвива се болта на вилицата-дето влиза в долния носач и се вади(болта)
    в) Отвива се горната гайка на биалетката
    г) Отвива се гайката на шарнира на горния носач и се вади
    д) Отвиват се 4 гайки отгоре дето държат държача на носача и амортисьора...Първо се отвиват тези откъм двигателя и после двете външни /гайките се намират от двете страни на колата ляво и дясно в задната част след като отворите предния капак на колата/
    е) Сваля се държача с носача
    ж) Сваля се стария носач и се монтира новия и после по обратния ред !

    2. Ако имате работа по амортисьора и трябва да свалите и него то тогава към точка 1 след под точка б) се развива и болта дето държи амортисьора към вилицата
    Last edited by eproHD; 07-11-2015 at 13:12.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Добре, вече разбрахме как се сменя горен носач. Виждам, че започна да се води ожесточен диспут "за и против обръщането на болта". Моето мнение по темата е, че и по двата начина гайката няма да се отвие, но така са преценили производителите, да го сложат неудобно, за личната ви безопасност. Все пак преди да кажем 10 години не ги е имало тези форуми, а да си разглобите колата пред блока, с оторизираното съдействие на бай Иван, който вече от 50 години кара само и единствено Лада и съответно й е сменял два пъти накладки и веднъж летни със зимни гуми,т.е. може да му се вярва, все пак има дълъг опит, не ми звучи безопасно. За това и италианецът е преценил, че за тази процедура си трябва сервиз и квалифициран персонал. Но вече 10 години по-късно освен ние българите, виждам, че и колегите от други държави правят процедурата сами, така че вече си е въпрос на личен избор. А аз имам и едно друго питане по монтажа на носачите,а именно:
    В един чужд форум видях тема за демонтаж/монтаж на горни носачи и съветваха колегата да сложи специална литиева грес на petronas - tutela zeta 2. Твърдяха, че така нямало да скръцнат за много дълъг периот от време. Някой пробвал ли е въпросната грес, има ли наблюдения? И някой знае ли от къде може да се закупи такава, че от обавите в ebay , няма такава с шипинг до тук?

  7. #52
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Тръгнал си да купуваш грес от чужбина!!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #53
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by joluesh View Post
    Добре, вече разбрахме как се сменя горен носач. Виждам, че започна да се води ожесточен диспут "за и против обръщането на болта". Моето мнение по темата е, че и по двата начина гайката няма да се отвие, но така са преценили производителите, да го сложат неудобно, за личната ви безопасност. Все пак преди да кажем 10 години не ги е имало тези форуми, а да си разглобите колата пред блока, с оторизираното съдействие на бай Иван, който вече от 50 години кара само и единствено Лада и съответно й е сменял два пъти накладки и веднъж летни със зимни гуми,т.е. може да му се вярва, все пак има дълъг опит, не ми звучи безопасно. За това и италианецът е преценил, че за тази процедура си трябва сервиз и квалифициран персонал. Но вече 10 години по-късно освен ние българите, виждам, че и колегите от други държави правят процедурата сами, така че вече си е въпрос на личен избор. А аз имам и едно друго питане по монтажа на носачите,а именно:
    В един чужд форум видях тема за демонтаж/монтаж на горни носачи и съветваха колегата да сложи специална литиева грес на petronas - tutela zeta 2. Твърдяха, че така нямало да скръцнат за много дълъг периот от време. Някой пробвал ли е въпросната грес, има ли наблюдения? И някой знае ли от къде може да се закупи такава, че от обавите в ebay , няма такава с шипинг до тук?
    Пълна глупост да слагаш на тампоните литиева грес !И къде я слагаш тая грес,че не мие ясно!Хората като са ги произвели са сложили такава.Ти казваш,че си поръчал носачи е те си имат фабрично сложена смазка (смазка някаква аз не знам каква е)Тия дето слагат не сменят нови носачи а само тампоните и за това слагат....но все им скърца после ! А що скърца сети се сам....щото слагат всякакви Г_ _ _А дето всеки им каже !!!!
    Last edited by eproHD; 07-11-2015 at 15:20.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #54
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Досега двата нови комплекта носачи и тампони които съм отварял са нямали грам смазка!Не знам за ТРВ, но имам съмнение , че и те може да нямат, нека някой с по голям опит да сподели!След гресирането не ми е прескърцвал тампон!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Досега двата нови комплекта носачи и тампони които съм отварял са нямали грам смазка!Не знам за ТРВ, но имам съмнение , че и те може да нямат, нека някой с по голям опит да сподели!След гресирането не ми е прескърцвал тампон!
    Трв имат смазка, Лемфьордер идат и те със смазка, но понякога са я спестили. При монтаж на Лемфьордерчето задължително чек. Всички останали ментаци нямат смазкаи ако не се сложи мрат за интервала 3-5-10к., ако им се сложи мрат малко по-късно (ментаците де).
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #56
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ментаците потвърждавам,моите умряха на към 10к,смениха ми тампоните преди няколко месеца,сега имам разбир шарнир на горен десен носач и стаб щанга е за ремонт. По съвет ще сложа TRV пък да видим той колко ще изкара. Вече се убедих,че бюджетните части не струват.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •