Results 1 to 11 of 11

Thread: 1.8TS 156 - Липса на мощност и тракане

  1. #1
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default 1.8TS 156 - Липса на мощност и тракане

    Здравейте, имам един проблем. Взех една 156-ца, на която й е правен основен ремонт преди време и майсторите не са могли да я зацепят като хоратата май. От тогава собственика каза, че колата не може да върви и е вярно. Колата трака като дизел и не може да се изфорсира след 3000-3200 оборота. Като я изключа от скорост в движение колата гасне. На място работи без да подскачат оборотите. От вариатора ли е или не е зацепена като хората?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Ми може и да е от двете!

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    На място няма ли да работи неравномерно, ако е прехвърлен зъб?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    На мойта като я взехме не я зацепихме правилно, щото нямахме нужните пособия, ама и аз не слушах авера автомонтьор като ми разправяше, ми от нетърпение и мерак го накарах.Не помня колко зъба не уцелихма ма после правилния човек дълго се чеса по главата.Доволно ускоряваше при потегляне ма дотам, едно кръгче и в сервиза за правилно зацепване.Не ми е тракала ,прекъсвала или гаснела ма не вървеше.Откак съм я взел вариатора притаква няколко секунди при палене и спира.Ако тракането продължи/баш като дизел работи/ значи е за смяна....ако е от него де.На жена ми фиата се беше разтракал и не вървеше оказа се износени гърбици и повдигачи.Сменихме ги и заспа.Ся от ракане до тракане има разлика като и причини за това, що не идеш в сервиз.
    Last edited by dimitar_vd62; 22-10-2015 at 02:47.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Защото тука хората, които разбират от италиански коли се броят на пръстите на едната ми ръка. Колата трака постоянно и няма абсолютно никаква мощност, с колело може да ускориш по-бързо. Преди този ремонт, в който най-вероятно са скапали колата, собственика каза, че колата си е вървяла перфектно и си е правел 200 без никакви ядове. Варианта с валовете според мен отпада, защото не може преди ремонт да върви на пушка и като излезе от там да не става нищо от нея. Била е скъсала ремък и са сменяни клапани, шлайфана е главата, гумичките на клапаните са сменяни и от тоя ремонт колата е седяла в гараж в продължението на близо 1 година.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Върви да я зацепят като хората и после пиши какво е станало. В какво се изразява основния ремонт? Ако трака и след това отворете картера и обърнете внимание на биелните лагери, по-специално на 3-ти цилиндър, може да имаш превъртели лагери, моли се да не е това щото там работата често пъти отива на смяна на колянов вал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Зацепването не е проблем, ще го презацепим наново. Надявам се това с лагерите, които казваш да не вярно.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  8. #8

    Default

    може ли да попитам с каква идея си купил Алфа след основен ремонт на двг-то...надявам се не си броил много
    тракането го имам и аз ...но при мен е от вариатора...трака като дизел 5-10 мин макс и след тва си спира само
    както са ти казали другите отивай да ти я зацепят като хората....да не и ти да и правиш ремонт

  9. #9
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Взех Алфата, защото в нея по-късно ще се присади друг турбо двигател. Временно ще се кара с тоя 1.8 ТС. Проблема беше в големите свещи и 4-та дюза.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ако не е тайна какъв турбо мотор мислиш да вграждаш от алфа или фиат
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Аз първо бях купил едно Браво ХГТ, което бях наточил и след това ми умаля и реших да сложа турбо мотор от друга италянка. Купих цяла кола Дедра Турбо 180 к.с. мотора и щеше да влиза в Бравото, но ми прещракна да не слагам турбалана в тоя малък куфар, а в истинска голяма кола. Дадох Бравото и доплатих малко, за да взема Алфата, защото иначе, може би нямаше да мога и да го продам. Вътре съм с доста пари ама кво да се прави.. По-добре да съм вътре с пари и да взема Алфата, отколкото да го сложа в оня куфар. Щях да сменям всичко по турбо мотора с тия пари, които додадох, но сметките ми излезнаха малко криви и сега тоя проект е временно замразен докато събера финанси. Важното, е че имам точната кола, която искам за турбо мотора. Когато започнем наново да работим по мотора ще пусна нова тема. На които им е интересно да следят.
    Last edited by ScuderiaItalia; 25-10-2015 at 21:13.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •