Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Индикатор за "Авария светлини"

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default 5

    да
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  2. #17
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колеги давайте даго мислим смених много крушки по таблото на номера отзад,третия стоп. исега всички крушки работят,в пепелника също обаче тази лампа неспира да свети и много ме дразни.а и друго си мислех данеби да дава грешка на компа и затва да си свети,след като сички крушки светят.казвайте с кои крушки още е свъзана тази индикация та да сменям.засега мисля че няма други за смяна.чакам съвети.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  3. #18
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Колега ще използвам твоята тема да споделя един случай. Та спира ме един младши дришльо и ми казва: документите са ви изрядни, но защо карате на включени халогени. Викам защо не , не пречат на никой и при тия дупки имам по добра видимост. Той: това е нарушение на члена ми еди кой си,,,,,бла бла. Млад ентусиаст да се доказва за глупости, вместо да следи за истински нарушения. Написа ми акт капутчика. На следващия ден съм си паркирал най спокойно и на една моя приятелка малкото детенце се качва в колата и почва да щрака всичко, което и хареса. при което аз започвам да се движа пак с включени халогени без въобще да подозирам, добре че пак не попаднах на смешници.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  4. #19
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL
    Колега ще използвам твоята тема да споделя един случай. Та спира ме един младши дришльо и ми казва: документите са ви изрядни, но защо карате на включени халогени. Викам защо не , не пречат на никой и при тия дупки имам по добра видимост. Той: това е нарушение на члена ми еди кой си,,,,,бла бла. Млад ентусиаст да се доказва за глупости, вместо да следи за истински нарушения. Написа ми акт капутчика. На следващия ден съм си паркирал най спокойно и на една моя приятелка малкото детенце се качва в колата и почва да щрака всичко, което и хареса. при което аз започвам да се движа пак с включени халогени без въобще да подозирам, добре че пак не попаднах на смешници.
    Нещо си се заяждал за това ти е писал Иначе наистина е забранено да се кара на халогени Аз лично имам вече 4 фиша и една "глоба" у сръбско
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar
    колеги давайте даго мислим смених много крушки по таблото на номера отзад,третия стоп. исега всички крушки работят,в пепелника също обаче тази лампа неспира да свети и много ме дразни.а и друго си мислех данеби да дава грешка на компа и затва да си свети,след като сички крушки светят.казвайте с кои крушки още е свъзана тази индикация та да сменям.засега мисля че няма други за смяна.чакам съвети.поздрави
    Щом си сменил всички крушки явано някоя от новите крушки не е със съпротивлението на оригиналните и затова компа я хваща като изгоряла трябва да сложиш от скъпите крушки особенно на габаритите. И освен това кога светва лампата при включени габарити или при включени къси светлини за да знаеш къде да търсиш проблема.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    тва със съпротивлението мисе струва странно,защото досега да бяха изгоряли тия кушки ако неставаха,а лампата си свети кат дам на габарити после и на къси,а свети за момент когато дам и на контакт
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #22
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    абе дай да я видим тая кола
    101% нещо не свети дето трябва да свети
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #23
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    еми е в неделя на срещата се надявам да дойда(колата е тъмно син металик РК7707АС)надявам се да дойда,ако има промени ще пиша
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Имаш проблем с габаритите тогава дали са предни или задни не знам. А крушката няма да изгори тя е с различно съпротивление но пак работи на 12в , съпротивлението и е различно от това на оригиналната крушка затова компа отчита че е изгоряла крушката. Има колеги които са имали същия проблем заради сменени габарити защото на предните габарите крушките струват около 7-9 лв и като сложиш такава от 0,5 лв крушката свети но свети и жълтата лампа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Има колеги които са имали същия проблем заради сменени габарити защото на предните габарите крушките струват около 7-9 лв и като сложиш такава от 0,5 лв крушката свети но свети и жълтата лампа.
    При мен не светеше чека когато бях такива крушки за няколко стотинки на предните габарити.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  11. #26
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    ама аз несъм сменял крушки на габаротите а на номера отзад,сложих от тези диодите за 2лв детоса (TYPE R)самоче вдлъбнато на вътре като конус такова дали е от тях а,довечера ще взема даги смена да вида мисля че имам 2 обикновенни
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    При мене угасна - най-недадейно. На какво се дължи - страх ме е да не е нещо по самата ел. инсталация, както май пише в ръководството - че може да индикира за такъв проблем. Ще видим.

    Нали предните долни фарчета на бронята, най-долу, кръглите, са за мъгла или нещо такова? И се пускат от копче до скоростния лост?

    Поздрави!
    Пускат се от конзолата с две копченца между двете предни седалки, едното е за фаровете за мъгла, а другото за стоповете за мъгла.

    А за проблема с индикацията за изгоряла крушка, четох някъде из темите, че може да се дължи и на не добър контакт на някои от диодите(лампичките) на третия стоп!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  13. #28
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Диодите на задния номер колега... и аз съм така
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  14. #29
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    е ако сложа обикновенни щесе оправили дане са диодни
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #30
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колеги от диодите е било,смених ги с обикновенни и сега е ок.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •