Results 1 to 13 of 13

Thread: Този път пръскалките на чистачките отказаха

  1. #1

    Default Този път пръскалките на чистачките отказаха

    Здравейте отново,
    имам чувството, че Алфата е в период на полуразпад, а аз имам нужда от отделен раздел в този форум, където да излагам проблемите си. Поредния такъв - вчера в дъжда тръгвам да пускам пръскалките, да си измия стъклото - няма никой. Викам си окей, ще долея течност и проблема е решен. Долях и .. пак няма никой. Тече вода, но недостатъчно за да произведе струя. Тече едвам едвам и пада надолу обратно в самите пръскалки. Помислих че са запушени, опитах се да ги отпуша с една кърфица - същата работа.

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Като отвориш предния капак, на маркучето което е за чистачките има едно клапанче провери му състоянието.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3

    Default

    Стори ми се добре, не че и разбирам толкова. Чува се, че помпата работи, но ... няма никой. При опит с кърфица да ги почистя дясната струя пръска на 1-2 см от нея върху капака. До миналата седмица всичко им беше наред, вчера в дъжда за първи път установих проблем.

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте отново,
    имам чувството, че Алфата е в период на полуразпад, а аз имам нужда от отделен раздел в този форум, където да излагам проблемите си. Поредния такъв - вчера в дъжда тръгвам да пускам пръскалките, да си измия стъклото - няма никой. Викам си окей, ще долея течност и проблема е решен. Долях и .. пак няма никой. Тече вода, но недостатъчно за да произведе струя. Тече едвам едвам и пада надолу обратно в самите пръскалки. Помислих че са запушени, опитах се да ги отпуша с една кърфица - същата работа.
    Ами опитай наново да регулираш струята на пръскалките чрез винтчето което се намира на всяка от тях отстрани с малака отвертка !Също е възможно да е излязъл някой маркуч отдолу на капака под кората му !Отдолу има един тройник дето мъркучето идващо от помпата се разклонява към всяка пръскалка
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Пиша по спомен от няколко години
    Вътре в тройника има гумен клапан. Когато се разпадне през отвор на тройника пръска вода навън.
    Провери тройника при пусната помпа дали не изпуска.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #6

    Default

    Утре ще видя хубаво на светло. Сега проверих друго, когато капака е вдигнат и опитам да пръска си произвежда нормална струя и няма проблем. Когато капака е затворен - няма никой.

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте отново,
    имам чувството, че Алфата е в период на полуразпад, а аз имам нужда от отделен раздел в този форум, където да излагам проблемите си. Поредния такъв - вчера в дъжда тръгвам да пускам пръскалките, да си измия стъклото - няма никой. Викам си окей, ще долея течност и проблема е решен. Долях и .. пак няма никой. Тече вода, но недостатъчно за да произведе струя. Тече едвам едвам и пада надолу обратно в самите пръскалки. Помислих че са запушени, опитах се да ги отпуша с една кърфица - същата работа.
    Тва е твойта тема - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86737

    Под пластмасата на чистачките, по точно дясната половина има един тройник с клапанче, както са писали колегите, виж дали като пуснеш помпата не тече от него вода, на мен точно такива мизерии ми прави, скъсах се да ръчкам с телчета и топлийки из дупките оказа се че е от него.Вземаш си един тройник за 50-е стинки от някой магазин за рибки и си готов/стига да е с подходящия диаметър/.Освен това някъде по трасето от помпичката до тройника има една снадка при мене впоследствие и тя се счупи и пак подобни драми, слагаш подходяща тръбичка вместо нея или направо сменяш маркуча от -до.По спомен някъде до дясната панта на капака влиза маркуча под пластмасата може да се е прегънал.Има една пореста гума за уплътнение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8

    Default

    Здравей,
    и благодаря за съвета! Сигурен ли си, че това е темата, защото не намерих нищо там. Ако е тя - на коя страница да видя.

  9. #9
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Проверяваш клапана, ако неработи ще имаш много слаба струйка, но ще имаш. Ако клапана е здрав - сваляш казанчето с помпичката и маркучите заедно с пръскалките. Пръскалките се разглобяват откъм щуцера за маркуча - дърпаш. Почистваш ги вътре и прокарваш отворите с игла. Казанчето - намотаваш парцал на по-дебела тел и го избърсваш хубаво цялото. Ще забележиш пехтиеста събстанция по него, която запушва пръскалките. Маркучите или почистваш или сменяш. Колкото и да отпушваш пръскалките с игла, ти само избутваш мърсотията навътре и на следващото натискане, пак са запушени. Всичко идва от казанчето.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравей,
    и благодаря за съвета! Сигурен ли си, че това е темата, защото не намерих нищо там. Ако е тя - на коя страница да видя.
    Не бе човек, тва е за каръщината.И аз имах перипетий с туй онуй но накрая всичко си дойде на мястото.Тези драми са нормални за годините на колите ни.Провери си системата на пръскалките от помпичката до пръскалките.Моите пръскалки ги слагах да киснат в препарат за почистване на бани и имаше ефект.Използвах и една 50 кубикова спринцовка с маркуче от медицинска система за да ги прочистя под налягане.Някои течности за чистачки облазуват нещо като "сополи", поне аз изкарах някви бели неща от маркучетата миналата зима след като нялях няква течност от бензиностанция на петрол.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Утре ще погледна. Най-странно от всичко ми стана, че при вднигнат капак пръскат без никакъв проблем.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Виж маркуч да не се притиска някъде от капака.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Утре ще погледна. Най-странно от всичко ми стана, че при вднигнат капак пръскат без никакъв проблем.
    Ми провери си маркучите, кво толкова го умуваш не знам.

    И мисля е крайно време да си напишеш в подписа каква ти е колата. Щото ако не знаем че караш 147 и се почва с неправилни предположения. Не всеки прави разлика, че примерно пръскалките на 147 са на капака, а на 156 на кората.

    Преди да пускаш тема за всяко нещо което ти хрумне, не е лошо да положиш малко усилия и да потърсиш.
    Last edited by tonov; 09-10-2015 at 21:37.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •