Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Добавка за теч в радиатора 147 1.9 JTD

  1. #1

    Default Добавка за теч в радиатора 147 1.9 JTD

    Здравейте,
    след преглед къде ми изтича антифриза се установи, че единствено от водния радиатор има малък теч. За сега ще пробвам с някоя добавка дали ще оправи положението, понеже не е много, а не си струва да се дават 300 лв за радиатор. Бихте ли ми препоръчали някоя, която да е добра, както и колко и къде да сипя. Благодаря!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз на няколко пъти съм ползвал такава.

    Върши добра работа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз на няколко пъти съм ползвал такава.

    Върши добра работа.
    Това е официалната добавка на СК "Градски транспорт" в София. Проверено!
    Former Alfa owner.

  4. #4

    Default

    Да уточня някои неща, понеже четох и някои доста негативни мнения за тези добавки.

    Главния ми проблем е, че антифриза тече. Предполага се, че е от водния радиатор. Парно си имам, климатик, всичко е наред, освен това, че просто антифриза ми се губи някъде, а и че при дъжд стъклата се запотяват много повече от нормалното. Днес я бях закарал при познат майстор да я погледне и каза, че проблемът според него е от водния радиатор понеже там има леко омаслено и мисля да пробвам с добавка, за това искам да питам струва ли си или щом всичко по другите неща е наред да си карам така.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това, че ти се запотяват стъклата повече от нормалното би могло да означава, че пробивът е в радиаторчето на парното. С какво темпо се губи антифризът?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Днес първо там провери и всичко е наред. Ами последния път сипах както трябва между min и мах покарах я градско 20-30 км и на сутринта на студен двигател бе около 1 пръст под минимума. След това вече започва да се губи с далеч по-малки темпове, но по думите на майстора ми всичко в парното е наред.

  7. #7

    Default

    Аз съм ползвал такава каквато продават на ЛукОйл, мисля че беше около 10лв. Имах много малък теч точно зад перката, и пръскаше само като много загрее колата, повече от година не се е обаждал.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте,
    след преглед къде ми изтича антифриза се установи, че единствено от водния радиатор има малък теч. За сега ще пробвам с някоя добавка дали ще оправи положението, понеже не е много, а не си струва да се дават 300 лв за радиатор. Бихте ли ми препоръчали някоя, която да е добра, както и колко и къде да сипя. Благодаря!
    BARDAHL-Additivo turafalle radiatore Stop Leak-за да не те боли глава после !
    Също на AREXONS-Additivo turafalle radiatore
    Продава се и в България !
    И двете са течни по 300 ml
    А не някаква смешка от 20 гр !!!!
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9

    Default

    Благодаря, а къде и в какво съотношение трябва да ги сипя? Спрял съм се и аз на Bardahl.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    BARDAHL-Additivo turafalle radiatore Stop Leak-за да не те боли глава после !
    Също на AREXONS-Additivo turafalle radiatore
    Продава се и в България !
    И двете са течни по 300 ml
    А не някаква смешка от 20 гр !!!!
    Тази 20 грамовата "смешка" е прахообразна и последният път, когато я ползвах успя да запуши пробив в прегоряла гарнитура на главата, без при това да има никакви негативни странични ефекти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Благодаря, а къде и в какво съотношение трябва да ги сипя? Спрял съм се и аз на Bardahl.
    http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4295
    Там е обяснено колко и как ! Успех
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12

    Default

    С риск да се изложа малко... къде да го налея, понеже не съм наясно - радиатора и къде е отвора или в съда с антифриза? Благодаря!

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    С риск да се изложа малко... къде да го налея, понеже не съм наясно - радиатора и къде е отвора или в съда с антифриза? Благодаря!
    В разширителния съд с синята капачка
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз съм използвал туй чудо. Спаси ме за 4месеца и после текна, както си знае. Добре, че беше пред блока.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте,
    след преглед къде ми изтича антифриза се установи, че единствено от водния радиатор има малък теч. За сега ще пробвам с някоя добавка дали ще оправи положението, понеже не е много, а не си струва да се дават 300 лв за радиатор. Бихте ли ми препоръчали някоя, която да е добра, както и колко и къде да сипя. Благодаря!
    Е що не си купиш един радиатор, ами ще се занимаваш с ТНТМ-та? По-добре радиатор секънд хенд, отколкото някакви алуминиеви стружки.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •