Results 1 to 15 of 15

Thread: Вентилаторни ( интериорни ) драми 156 2.0 T.S.

  1. #1
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default Вентилаторни ( интериорни ) драми 156 2.0 T.S.

    Драмата е голяма.

    Всеки един модул съм го измерил или сменил ( без стъпковите мотори ), а проблема остава същия. И преди да се окопая в кабели и мултицети пред блока , искам да питам дали някой не се е борил със същото : ....... таа проблема .....

    Паля .... вентилатор няма ..... и клапите скърцат странно през 10 сек. Лампата на бутона за рециркулация на въздуха не светва. ( Като го натисна, лампичката за климатика светва , но за клапата - не ).

    Та продължавам да си карам , и по някое време ( от 10 сек. до 4 часа ) вентилатора си тръгва и лампичката за рециркулация също ......

    Вентилатора работи,
    Таралежа работи,
    Бушоните са здрави,
    Модула с врътките - сменен от работеща до последно кола,
    Останаха само стъпковите мотори дето не съм барал ... щот са на леля си ...... у мъндръсалото .... ама ме съмнява да е от тях.

    И не знам дали е свързано , ама за тва още повече ме мързи , има няква оттечка дето за 4 дена сваля акумулатора.

    Хвърлях Боб, Леща, Слунчоглед, Кедрови ядки - Нищо.

    Някакви идеи?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    За скърцането - моторчетата са здрави, но се пука там, където моторчето предава движението на клапата, започва да превърта безконечно и скърца. Моето на 156-цата беше така.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    А вентилатора работеше ли ти?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При мен, ако парното ми е било пуснато при изгасяне на колата се чува едно бучене откъм парното за няколко секунди, мисля че си затваря клапите и запушва външния приток на въздух. Та мисълта ми е ако имаш неизправно стъпково моторче евентуално да се опитва да се затвори през някакви интервали от време. А и казваш че имаш проблем и с клапата за рециркулация, заключи се в колата вътре и слушай, вземи си и телефона да си цъкаш фейс, мейс че може да отнеме време.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурен ли си, че таралежката работи коректно? Мерил ли си на входа и дали наистина отсъства задание от управлението, когато вентилаторът не върти?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Да, няма управляващ сигнал. Таралежа работи ( имам още 2 ) А това за клапите си го мисля и аз , но не знам дали , защото си мисли че е затворена и да не пуска вентилатора. Мисля да сменя механизмите за клапите и да видя.

    ecotronic мислиш ли, дали може някой бушон да е окислил?

    Силовите кабели ги мерих , и си имат напрежение по тях. Дали има други бушони които влиаят на модула?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Да, няма управляващ сигнал. Таралежа работи ( имам още 2 ) А това за клапите си го мисля и аз , но не знам дали , защото си мисли че е затворена и да не пуска вентилатора. Мисля да сменя механизмите за клапите и да видя.

    ecotronic мислиш ли, дали може някой бушон да е окислил?

    Силовите кабели ги мерих , и си имат напрежение по тях. Дали има други бушони които влиаят на модула?
    При такива проблеми "тука има, тука нема" много е вероятно проблемът да е от окислени връзки по захранването.

    Като откаже да върти вентилаторът, дай накъсо двата дебели проводника (от буксата с двата пина) на таралежката. Тогава вентилаторът трява да завърти на макс.
    Ако не завърти, изобщо не се занимавай с управлението, таралежката, клапи и пр. Проблемът е или в мощния предпазител до акумулатора (B99 - 60 амперов) или в самия мотор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Мерси, ще се пробва , само да спре да вали. Странното за мен е , че веднъж тръгне ли , докато е запалена колата си работи. Спирам го , пускам го , Никви ядове. Гася и паля и оп няма никой .....

    Ще драсна като пробвам с двата проводника.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  9. #9

    Default

    Въпросната лампа която не свети,прегледай я.Чести са случаите заради точно тези лампи да не работи духалото
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  10. #10
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Туй диод бе ,

    па и нал смених целия модул с врътките.

    Утре май ще е хубаво времето , ще пробвам идеята на ecotronic
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Че кво общо има лампата/диода с духалото.Диоди има на трите бутончета във врътките, другото са лампи.Само индикират работи /не работи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Тази пролет има същия проблем ама едно към едно с описания, като теб колега минах през всичко -управление, вентилатор, таралежка. Последно реших да проверя моторчетата, че то друго не остана. Свалих тази гад дето отговаря за позициите и се оказа, че превърта, както описа колегата GammaRay и поне според мен ако тя не върне на управлението отговор че е на зададената от него позиция вентилаторите не тръгват. Откачих й буксата и вентилаторите и всичко останало си заработи като ръчно си наместих позицията на клапите. Така я карах докато си намеря здраво моторче , от тогава ядове няма.
    П.П свалянето на моторчето е гадна работа ама монтирането му щеше да ме накара да пропуша на ново
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  13. #13
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Че кво общо има лампата/диода с духалото.Диоди има на трите бутончета във врътките, другото са лампи.Само индикират работи /не работи.
    Ми драмата е точно там , че докато не тръгне вентилатора , диода за рециркулация не можеш да го накараш да светне , което ме накара да си мисля , че това показва някаква грешка ( като ерор код )

    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    Тази пролет има същия проблем ама едно към едно с описания, като теб колега минах през всичко -управление, вентилатор, таралежка. Последно реших да проверя моторчетата, че то друго не остана. Свалих тази гад дето отговаря за позициите и се оказа, че превърта, както описа колегата GammaRay и поне според мен ако тя не върне на управлението отговор че е на зададената от него позиция вентилаторите не тръгват. Откачих й буксата и вентилаторите и всичко останало си заработи като ръчно си наместих позицията на клапите. Така я карах докато си намеря здраво моторче , от тогава ядове няма.
    П.П свалянето на моторчето е гадна работа ама монтирането му щеше да ме накара да пропуша на ново
    Мерси Това още утре ще го направя. Ще черпя бири ако стане.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  14. #14

    Default

    Относно диодите.Заради изгорели такива е възможно да не работи духалото.Поне според практикара на един сервиз.Имали са такива случаи.Не съм питал за подробности,но един от вариянтите които ми посочиха беше и този.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    И аз имам този проблем когато сваля акумулатора и след около 10 километра се оправя до следващото сваляне оправи си отечката търси къде е касетофон или каквото е

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •