Да подухва е едно, ма и да пропушва е друго.Всъщност не съм виждал кола която да не подухва.Има теория че буталата се движат нагоре надолу и засмукват и копресирать това е вярно щото картерната система е отворена ситема но пък две бутала се движат нагоре, другите две надолу следователно когато едните засмукват другите нагнетяват т.е. няма промяна на обема и налагянате в картера/не знам при 5 цилиндровите как е/.От друга страна сегментите са там за да уплътняват, но няма кола която да уплътнява 100% сиреч часто то компресираната смес през ключовете на сегментите минава в картернато пространство.При по разработените двигатели износмането е по голямо и духането може да е малко по силно.Виждал съм и нови двигатели да духат.При високи обороти изчезва понеже дросела се отваря и чрез системата за вентилация на картера го измуква, пък и засмукването е по голямо от изпускането през ключа на сегментите.Ако вече и пуши тогава ми се чини че става въпрос за по сериозно износване и би следвало духането да се увеличава с оборотите.Но подухването аз го приемам за нормално.

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

Quote Originally Posted by Subsense View Post
Смешно, но къде се намира той ?
Отдушника са две маркучета, еднотопреди дросела другото след дросела излизат от капака на клапаните над 4 цилиндър.На тоя след дросела има едно клапанче което отваря във високите да не се заблудиш от него че е запушен, духаш и смучеш през маркуча, в едната посока трябва да затваря.Освен това капака е с двойно дъно така да се каже и за да го почистиш трябва да извадиш двойното дъно което пък се вади трудно с 1-2-3-4 отверки и можеш да го счупиш, освен това може да скъсаш и гарнитурата на капака на клапаните и накрая ще констатираш никакъв ефект.Ако все пак решиш да го правиш пробвай с 1-2 литра коресилин на порции - наливаш/ в снетия капак на клапаните с поставена капачка/ и изливаш през щуцерите на онези две маркучета/ ма се съмнявам да намалее щото ако са запушени то ти като товориш капачката на маслото или щеката отваряш системата и би трябвало да спре ама не.