Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с жабка на 147

  1. #1

    Default Проблем с жабка на 147

    Здравейте!От скоро карам 147, но дръжката на жабката винаги ми беше хлабава, в последно време се разхлаби още повече и падна сама.Виждам, че има резба в дръжката, падна и болтчето, но проблема е, че няма място без да разглабям да завия болтчето на дръжката та въпроса ми е кое да разглобя и как, за да си монтирам отново дръжката.И за да не отварям нова тема искам да попитам и следното - имам 2 кабела (с по 2 букси) в багажника. Каква им е точната цел за тонколони или бас каса? Има ли измиване на задния прозорец, защото дюза нямам (или не виждам), но помпата работи като натисна лостчето напред.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by SkyRevers View Post
    Здравейте!От скоро карам 147, но дръжката на жабката винаги ми беше хлабава, в последно време се разхлаби още повече и падна сама.Виждам, че има резба в дръжката, падна и болтчето, но проблема е, че няма място без да разглабям да завия болтчето на дръжката та въпроса ми е кое да разглобя и как, за да си монтирам отново дръжката.И за да не отварям нова тема искам да попитам и следното - имам 2 кабела (с по 2 букси) в багажника. Каква им е точната цел за тонколони или бас каса? Има ли измиване на задния прозорец, защото дюза нямам (или не виждам), но помпата работи като натисна лостчето напред.
    Това с жабката е често срещан проблем при 147-цата. При мен се отчупи 2-пъти ( в ръцете на приятелката де ) Ако те разбирам правилно при теб е паднало и "болчето", от което зависи хода на дръжката. В този случай мисля , че се пробиваше от задната част на вратичката за да се закрепи. При мен този " болт" остана и се отчупи само дръжката. Залепих я с поксипол и за сега всичко е наред. Кабели прокарани заводско в жабката няма,, освен за лампичката.. Направи снимка и я покажи тук да видим за какво става дума. Може да е някаква доработка. На задния прозорец, дюзата се намира на основата, където се закача задната чистачка. Като натискаш да пръска отзад, виж да не би да ти мокри кората в багажника. При мен се беше счупила една пластмасова връзка от маркучето към дюзата. Направено е да се движи заедно с рамото и вероятността да се счупи не е малка. Или може да се е набила дюзата с варовик или други боклуци. При всички случаи ще трябва да махнеш задната кора на багажника, за да видиш какво се случва там.
    Last edited by zombiran; 24-09-2015 at 10:12.

  3. #3

    Default

    Обмислям варианта да залепя дръжката, но се чудя дали е удачен вариант след като всичко ми е здраво.Кабелите са в багажника, а не в жабката ако трябва ще ги снимам и ще разглобя отзад, за да видя какво се случва с дюзата.

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    За кабелите питай джамбаза дето ти я продал.....от моята изкарах кабели колкото за ел.инсталация на триетажна кооперация.Освен това беше сложен касетфон сони с набит панел от друг модел.Съдейки по кабелите липсваха усилвател, сд чейнджър, елипсите и вероятно бас.Ако по дюзата и маркуча всичко е наред търси отпред при помпата.
    Last edited by dimitar_vd62; 24-09-2015 at 20:20.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    На дъщерята на 147-цата също е счупена дръжката на жабката.
    Как да я отворя без да повредя вратичката или ключалката ?
    Предварително благодаря !
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #6

    Default

    Ако се е отчупило само хромираната дръжка, не е проблем ( механизма си стои и работи) с малко повече усилие на пръстите хвани останалата пластмаса отдолу и да надигнеш нагоре! Вече, ако е повредено вътре по някакъв начин не знам!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •