Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81

Thread: Климатроникът духа топло когато колата загрее

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    "за съжаление в България куцо, кьораво и сакато е "сервизен техник" и взима пари, а не прави нищо."
    Това ми хареса.
    Фреон не се търси с оцветител, щото може и да не видиш къде оцветява. Има сервизи където могат, но всеки търси евтинджос. За София бих препоръчал Фритекс - Младост 1
    С оцветител се търси само на видимите елементи. Ако проблемът е вътре в таблото само сонда за "подушване" на фреон помага
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #17
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    да не духа топло и с изключен климатик на минимални градуси?
    JTDm 170+

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    С оцветител се търси само на видимите елементи. Ако проблемът е вътре в таблото само сонда за "подушване" на фреон помага
    Има датчик на фреон, той души

  4. #19

    Default

    За тия датчици на фреон съм чувал противоречиви мнения, някои казват, че те въобще не вършат работа.
    Духа топло, когато е издут климатика и колата е загряла, понеже фреонът някъде се губи явно, макар че един пишман майстор до последно твърдеше, че не, разбираш ли системата си имала целия фреон и компресорът си включвал нормално.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако има газ в системата и ако компресорът работи, аз залагам на дал фира експандиращ клапан.

    Детекторите за фреон вършат работа само, ако течът е относително голям.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Ще я карам... някога в събота, някой от препоръчаните тук ако се съгласи да я гледа тогава, че с тая работа да 7 и нещо вечер ми се разкатава мамата. Това, че я карах на няколко все "майстори", очавидно от пишман нагоре, които само знаят да пълнят, един от тях размахваше оная пишка дето уж е детектор. И вече играя онче бонче какво ще каже следващия. Първия вика нямаш фреон, следващия - тука ти е фреона. Следващия - за радиатор си и така се извръткаха няколко некадърника порвтарящи все тия взаимоизключващи се неща. Колебая се между импас, за които чета противоречиви неща, но най-очевидното, че са скъпчии и дори за малка повреда свалят кожи и този, който препоръча колегата в Младост 1, който няма никакви координати в интернет. Едва ли е само клапан, като напълня работи ден, ден и нещо писле го няма. Теч е, ама от къде...
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  7. #22
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако има газ в системата и ако компресорът работи, аз залагам на дал фира експандиращ клапан.

    Детекторите за фреон вършат работа само, ако течът е относително голям.
    Тук може да по0спорим . Мъ като се видим на по-бира.

    ---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ще я карам... някога в събота, някой от препоръчаните тук ако се съгласи да я гледа тогава, че с тая работа да 7 и нещо вечер ми се разкатава мамата. Това, че я карах на няколко все "майстори", очавидно от пишман нагоре, които само знаят да пълнят, един от тях размахваше оная пишка дето уж е детектор. И вече играя онче бонче какво ще каже следващия. Първия вика нямаш фреон, следващия - тука ти е фреона. Следващия - за радиатор си и така се извръткаха няколко некадърника порвтарящи все тия взаимоизключващи се неща. Колебая се между импас, за които чета противоречиви неща, но най-очевидното, че са скъпчии и дори за малка повреда свалят кожи и този, който препоръча колегата в Младост 1, който няма никакви координати в интернет. Едва ли е само клапан, като напълня работи ден, ден и нещо писле го няма. Теч е, ама от къде...
    А някой от тези майстори сетили се да откачи буксата на пресостата ,и да види там какво е положението?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз залагам на теч,намери си един сервиз в Гугъл и отиди и разговаряй,когато ти кажат ,,еди кое си ти е за смяна,, кажи им че е ок и че си искаш колата с работещ ,,климатик,, не ,,климатроник,, че това е нещо съвсем друго.......................и поне 6 месеца гаранция,знам че в бегето тия неща с гаранцията трудно се получават..................................защото всеки гледа да прибери едни пари и да се отърве от отговорност,но кажи им че не си си намерил парите на улицата...............................като не се съгласят отиваш в друг сервиз и точка,все един сервиз в София трябва да ти даде гаранция.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ще я карам... някога в събота, някой от препоръчаните тук ако се съгласи да я гледа тогава, че с тая работа да 7 и нещо вечер ми се разкатава мамата. Това, че я карах на няколко все "майстори", очавидно от пишман нагоре, които само знаят да пълнят, един от тях размахваше оная пишка дето уж е детектор. И вече играя онче бонче какво ще каже следващия. Първия вика нямаш фреон, следващия - тука ти е фреона. Следващия - за радиатор си и така се извръткаха няколко некадърника порвтарящи все тия взаимоизключващи се неща. Колебая се между импас, за които чета противоречиви неща, но най-очевидното, че са скъпчии и дори за малка повреда свалят кожи и този, който препоръча колегата в Младост 1, който няма никакви координати в интернет. Едва ли е само клапан, като напълня работи ден, ден и нещо писле го няма. Теч е, ама от къде...
    Това съм го проспал.
    При това положение работата е ясна, че най-вероятно става въпрос за теч и то доста голям. А такъв, както каза адашът, трябва да се хване с детектор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25

    Default

    Детекторът на фреон отчита и най-малкия теч, стига да не си оставил колата на течение
    Работил съм с такъв и знам много добре възможностите му. А и чувствителността му се регулира

  11. #26
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Мисля ,че на всички им е ясно когато някой отиде в някой сервиз и "сервизния техник (механика)" друго може и да не разбира но веднага е наясно отишлия с проблема си при него дали е технически наясно или не въобще.И ако не се сещате какво става, почва да се тупа като брашнен чувал ! Намират му се хиляди проблеми по колата който щели да оправят с техни части и така ! После отиваш си вземеш колата дават ти сметката ти се пулиш ама плащаш ! А какво е сменено ти не си видял само ти се дава предавателния протокол какво са правили и сменили те си знаят само....
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Такъв сериозен теч няма как да не се хване от стенда за пълнене. Тест на вакуум и тест на налягане ще покаже. има ли побив. (само вакуум може да не хване спукан гумен маркуч) Отделно сондата за фреон е препоръчителна ако теча е в таблото.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #28

    Default

    На вакум една дупка в алуминия може да се затвори. Но при 18 бара налягане няма как

  14. #29

    Default

    Ами точно там е проблема, ходих уж на поне 2-ма които казаха нямаш течове, фреонът ти си е тук. Един трети уж откри теч, искаше веднага да сменя радиатор и четвърти още без да я е закачил на машина беше готов да сменя радиатора, че и 5-600 лв. вече си поискваше... Сега като намеря време ще я закарам на нещо по-читаво, надявам се. Ама пусто не мога да изляза от работа преди 7.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  15. #30

    Default

    Здравейте.
    Ако няма теч /явно никой не може да каже със сигурност/, а духа само топло проверете следните неща:
    - филтърът на купето. Ако е мръсен създава проблеми при работата на климатика.
    - датчикът са температура в купето. Ако е прашен и не се получава коректна информация климатика се бърка в смесването на въздуха.
    - опитайте климатик на студено само с вътрешна рециркулация на въздуха.
    Поздрави.
    Last edited by ray4o; 07-12-2017 at 22:19. Reason: .
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •