Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с 2.4 20в моля за съвет :)

  1. #1
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default Проблем с 2.4 20в моля за съвет :)

    колата е 156-ца 2.4 20в от скоро имам странен проблем ... почва да ми причуква някоя от дюзите и държи 1200 оборота мотора след което се оправя и това го прави когато си иска и най странното за мен лично е че няма пушаци ! нито сиви нито черни и т.н. студена сутрин не чука и не е чукала никога бачка си мотора тихо просто в един момент когато си пожелае почва да чука и да не работи като хората мотора вдига 1200 оборота и до там след 1-2 мин се оправя понякога и по рано ... и от няколко дни почна да ми свети и подгрева на таблото паля и мига не гасне а понякога не го прави пак без значение студена ли е топла ли е .... никва логика за мен ...така че някой ако е имал подобни проблеми нека сподели

    ---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

    Да поясня аз си мисля че е дюза понеже чувам пречукването от там ... а то е ще кажеш причуква някой клапан в бутало но си мисля че до сега трябваше да е издала багажа и да не го прави 1 2 пъти на ден. При пробег Минимум 50 км !

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    От къде си за да ти кажа при кой майстор да отидеш, намя да стане така лесно самичък да я оправиш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    ако ме насочи някой към нещо сигурно ще мога ..Не винаги някой ми е правил колите в повечето случай като нямам време аз ...а сега имам !вече ако няма на къде ще я закарам знам ги читавите майстори във варна ! Вихър в алфа/сеат и Иво ама мене ме гложди ся хахах

  4. #4
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    единият проблем с подгрева е решен а чукането днеска пак се обади за около 1 минута !!! някой ако има идей да се обажда като почне да лопа държи и 1100-1200 оборота !

  5. #5
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Чувал съм точно такова чукане на БМВ 3.0д. По същия начин избирателно , и се оказа ЕГР-а. Ако ти е полезна тази информация с нещо.......
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  6. #6
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    утре ще пробвам и с др регулатор но малко вероятно е за мен да е от него този който е на ГНП

    ---------- Post added at 15:58 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

    редактирах поста без да искам ... че вода в резервоара няма и нафтата е ок просто го прави проблема избирателно това е ... сутрин студена си е ок не пуши не чука дюза ...
    Last edited by alfa1452.0; 23-09-2015 at 18:56.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •