Results 1 to 9 of 9

Thread: Пуши на празен ход.. понякога

  1. #1

    Default Пуши на празен ход.. понякога

    От време на време на топъл двигател като остана в задръствания или стои колата повечко на празен ход поприпушва негъст бяло-сив дим. Съответно като тръгна и изчиства. Показателите на дюзите са в перфектни норми. Не губи антифриз, не харчи масло, даже е малко над максимума. Доколкото знам има вероятност да е от маслени пари и тук е момента да спомена, че маркуча, който слиза от филтъра за маслените пари надолу е срязан и си виси долу, което не знам дали е много ок.

    Някакви идеи?

    Ето снимка какво имам предвид за маркуча
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20150910_142529.jpg  
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    За маслото бих казал никога да не е над максимума като е повече ще има по голям напън към гарнитурата примерно все трябва да излезе от някъде като е в повече .А да е малко под максимума както и да е пълна 5w40 синтетика и да го сменяш на по къси интеревали 8000-9000км.По повод срязаният маркуч ще ми бъде интересно от колегите да споделят до какво води.Имаш ли типичното виене от турбината ?
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  3. #3

    Default

    Турбината ми е след рециклаж и съска, не вие. Но колата е с други турбопътища, генерации и други, което може би влияе за звука, не разбирам
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Да не отварям нова тема да попитам тук.Понеже и на мен маслото ми е малко над максимума може ли да източа малко като отвия масления филтър съвсем мъничко ?И като изтече 100-200 грама да го стегна пак
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    От време на време на топъл двигател като остана в задръствания или стои колата повечко на празен ход поприпушва негъст бяло-сив дим. Съответно като тръгна и изчиства. Показателите на дюзите са в перфектни норми. Не губи антифриз, не харчи масло, даже е малко над максимума. Доколкото знам има вероятност да е от маслени пари и тук е момента да спомена, че маркуча, който слиза от филтъра за маслените пари надолу е срязан и си виси долу, което не знам дали е много ок.

    Някакви идеи?

    Ето снимка какво имам предвид за маркуча
    Виж си EGR-а

    ---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Да не отварям нова тема да попитам тук.Понеже и на мен маслото ми е малко над максимума може ли да източа малко като отвия масления филтър съвсем мъничко ?И като изтече 100-200 грама да го стегна пак
    Никакъв проблем.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6

    Default

    Нямам ЕГР, елиминиран е отвсякъде..
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  7. #7
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Да не отварям нова тема да попитам тук.Понеже и на мен маслото ми е малко над максимума може ли да източа малко като отвия масления филтър съвсем мъничко ?И като изтече 100-200 грама да го стегна пак


    А на мен антифриза ми е е със 100 гр повече

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хаха, голямо мерене, голямо нещо. Гледайте да е под минимума, другото бош-лаф. 100-200гр в повече не е проблем, но 100-200гр под минимума е голям проблем.

    ---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

    Какво ще рече "показателите на дюзите са в перфектни норми" ? На компютър показва едно, на стенд се вижда друго нали знаеш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    От 5 литра масло в 1 литровата туба ми остана 250 мл то шишето е разграфено ! Така,че всеки може да сметне че съм прекалил с маслото и затова се наложи да източа.Това 100-200 мл беше ориентировъчно.Днес го направих точно на макс на щеката чрез източване от масления филтър.Така,че дай да не разтягаме локуми
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •