Results 1 to 7 of 7

Thread: чести проблеми с маркуч на бензинова помпа

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default чести проблеми с маркуч на бензинова помпа

    Здравейте, имам някакъв много особен проблем.
    Преди време ми се пукна маркуча на бенз. помпа. Пробвах разни марки бензинови маркучи (евтини и скъпи), всичките се размекваха и се скапваха след известно време.
    Скъса ми се цедката, заради нея сменях и инжекторите, неприятности ... (не разчитайте на горивният филтър, почти нищо не задържа, цедката в кошницата на помпата е най- важна)
    Поръчах си цяла помпа с кош и маркуч(ориг) + помпа.
    Изпуснах резервоара, забърсах го добре и нямаше и следа от боклуци. След слагането на помпата, заредих от Лукойл Карнобат ...
    Изминаха 2 месеца и понеже съм с ГИ, бензина ми по- бавно отива (2-3месеца 15л), днес отново ми се спука и този маркуч. Чудя се какво става, дали е от некачествено гориво или нещо друго.
    Освен пукнатият маркуч, отново има куп боклуци в кошницата и по цедката от едно зареждане ...

    Каква е тайната с този маркуч .. да се подменя по- често горивото .. или просто имам много лош късмет ?

    https://www.dropbox.com/s/vg2wq3qf38...05.26.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/yf7gxrkby3...05.43.jpg?dl=0
    Last edited by flipz; 06-09-2015 at 12:27.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Аз преди около година смених моя с бял, подобен, за 4-5 лв някъде го взех и доста по-дълъг от оригиналния, за сега е здрав, но след смяната започна трудно да пали, не знам дали има общо или не.

    Също съм на газ .
    145 1.6 TS 1998 г.

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Значи колега, боклуците едва ли са от 15-те литра, които си налял от лукойл. Ти кошницата хубаво си я изчистил, ама каква е вероятността резервоарът ти да е пълен със стари боклуци - те рано или късно пак до кошницата ще стигнат. За маркуча хурката е голяма. Там ти трябва много специален маркуч. Обикновените бензинови маркучи са бензиноустойчиви само от вътре. Като ги потопиш в бензин и отвън разлагането е въпрос на дни или в най-добрия случай седмици. Аз проблемът си го реших от фирма, която снабдява бензиностанциите с маркучи -продадоха ми маркуч за бензинколонка вътрешен. Той е част от системата за изсмукване на бензиновите пари, намира се вътре в дебелия маркуч на бензинколонката, почти пластмасов е и е с много здрава стоманена оплетка вътре (почти не може да се реже).
    Относно това, че и новия ти оригинален маркуч се е спукал възможните причини са поне две. Едното е в това, че караш на газ, бензинът ти е стар и се разлага там на съставните си съединения (биоетанол) и не знам какво, които разлагат гумата повече от пресния бензин. Другото е да имаш запушване някъде по системата, в резултат на което помпата да прави голямо налягане и да пръска изтънелия поради горните причини маркуч. При мен имаше нещо подобно. В тръбичката за обратния бензин имаше малко пластмасово парченце, което я запушваше и се е получавало голямо налягане - направо понякога измъкваше маркучите от щуцерите - особено когато не са качествени и се размекнат от бензина.

    П.П. Дано да съм ти бил полезен!

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Полезен си ми с насоките, днес пак ми се прецака, оригиналният маркуч - след 17 дни каране.
    За маркучите съм запознат, защото тествах- един издържа 3 месеца, а останалите за по седмица или дни.
    Намерих си подходящ за Ацетилен 3лв/м от баумакс, той държи (не се размеква и разделя, не се втвърдява и тн), само че ми се измъкна от щуцера веднъж.

    Утре ще тествам обратният път ... От застоял бензин на 2 месеца слагам по 10 литра. Не съм срещал много теми с моят проблем те и други карат на газ.
    Имам някакви подозрения за налягането .. тя помпата не прави повече от 3 бара, но не знам и аз.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имаш повишено налягане!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Явно наистина е в налягането проблемът. Може да го измериш в някой сервиз и ще разбереш.

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Напълно е възможно и мой приятел ме посъветва за клапана на рейката, защото не е нормално това положение. (сигурно запушен клапан).
    Но да не ме чува дявола съм закрепил положението с един червен маркуч 20 бара за някакви хим.препарати. Той се втвърдява и в след месец изпусна от щуцера, претегнах скобите и вече ~3 месеца нямам грижи с това. Пробвал съм го устойчив е на бензин и масло .. не е като обикновените горивни, който се размекват и се пукат. Дано не се повтаря проблема.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •