Results 1 to 6 of 6

Thread: Съвет за стенд за дюзи

  1. #1
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default Съвет за стенд за дюзи

    Здравейте,
    Поради зачестили проблеми с паленето и работата на колата, ми се ще да изпратя дюзите в най-добрия сервиз, където ще ми дадат наистина обективно мнение за рециклиране ли са, само за почистване или всичко им е наред и трябва да търся другаде проблема. Та ако имате впечатления и мнения за сервизи - добре са дошли. Лично аз се колебая между 2 в София - "НН Сервиз - Бош Дизел Център" или "Супер Дизел Център".
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    На компютърна диагностика какви данни (отклонения) показва ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Ниско налягане в рейла, при необходимост от мин. 250 бара за да запали, прави само около 50 в най-добрия случай. След запалване със старт спрей, измереното количество обратна нафта е голямо, особено за 3 от дюзите. Не е нито регулатора на рейката, нито този на помпата, нито самата помпа, и 3-те са сменяни и проблема остава. След филтъра хвърля достатъчно гориво на контакт. Както е запалена, понякога си гасне сама (без товар, на празен ход).
    И най-странното, което го открих аз - когато колата е стояла на хладно през нощта / на сянка през деня, си пали идеално. Когато обаче я оставим цял ден на слънце, НЕ пали въобще. Не съм сигурен дали са дюзите, затова искам да ги пратя някъде, където ще ми кажат 100% те ли са и няма да ми вземат пари за рециклиране, а проблема да остане.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    В Добрич имаме добър стенд за дизелови системи, ако имаш нужда от съдействие, тел ми го има в подписа. А и Добрич не е толкова далеко, можеш и сам да си ги докараш и всичко да се случи пред теб, за да няма приказки от 1001 нощ после. Ще те запозная с майстора и от там нататък си говорите вие.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    43

    Default

    Колата претриса ли в ниските.?

  6. #6
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Не претриса точно, но долавям сякаш малко по-неравномерна работа на мотора на празен ход в сравнение с преди.

    P.S. Много внимавайте с дизела на Петрол - Русе, до КАТ, зареждал съм само от там и на всичкото отгоре си слагам Bаrdahl BDC профилактичната доза. След като ми умря колата, на един приятел HDI-то му почна да придърпва при ускорение по същото време, той също от там зареждаше преди.
    Last edited by SwappeR; 26-08-2015 at 16:55.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •