Results 1 to 5 of 5

Thread: Алфа 159 2.2JTS проблем със студен старт

  1. #1

    Default Алфа 159 2.2JTS проблем със студен старт

    Здравейте колеги,
    Имам колата от около две седмици ( Alfa Romeo 159 2.2JTS ) и когато стартирам сутрин винаги пали чак от петия ( образно казано ) път. Чува се въртене, но не пали. Вчера беше оставена на слънце за около 8 часа и като пробвах да запаля отново дърво - запали на десетия път! Значи проблема не е от студа в по-ранните сутрини както си мислех.
    Акумулатора е проверен и всичко е ОК.
    Във форума на alfaowner четох за проблемни кабели между старт-стоп бутона и акумулатора, които да погледна. Също и за евентуално проблемен ( не знам как се превежда ) crank sensor.
    Ще съм благодарен, ако споделите реални съвети и мнения по проблема!
    Поздрави!

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Bulgaria / Bourgas
    Posts
    10

    Default

    Като е загряла лесно ли пали ?
    Crank sensor е сензора за коляновия вал . Принципно при повечето коли ако не ти сработва , колата влиза в авариен режим и се получава малко като рекламата на Snickers , не е същата когато е гладна Даже някой въобще немогат да запалят ако той не сработва . Иначе може да е заминал датчик на охлаждащата течност / MAF / задръстено моторче за празен ход и т.н. Всеки ще ти каже , закачи я на диагностика , за да си намалиш главоблъсканицата .

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Изниквва и въпросът, като запаликак се държи, гладко ли се движат оборотите или имапрексъване, придърпване или нещо от сорта. Също така как върви колата дърпа ли си за конее илисе усеща като по-слабичка... Някаквишумове имали особненно при студен старт питам понеже има шанс да са ти тръгнали веригите и да и бяга синхронизацията(центровакта) малко.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4

    Default

    Като запали колата всичко е ОК - обороти, няма тракания от веригата и други притеснителни звуци. За вървенето мисля, че е добре, но нямам наблюдения върху други екземпляри, а и тежкото купе си оказва влияние.
    Общо взето всичко е шест с изключение на първоначалното стартиране след по-дълъг застой.
    Закачах я на мой уред за диагностика - Launch CReader VI и няма грешки, но те и възможностите са му ограничени. Нищо притеснително не свети по таблото и така...
    Ще гледам първо кабелите и евентуално ще я закача на по-сериозен диагностик.

  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Пробвай 3-4 пъти да дадеш контакт само и тогава да завъртиш - да видим какво ще прави.
    Има някаква вероятност, ако взема въздух горивната система от някъде, да ти се стича бензина обратно в резервоара и да трябва време да обезвъздуши. Знам че е бензин и там става много бързо това, но все пак е идея.

    Дизелите точна така правят като им избяга нафтата от тръбите...

    Като дадеш контакт - ослушвай се да чуеш помпата в резервоара - като спре, махаш контакта и даваш пак - така няколко пъти и тогава пробвай.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •