Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: Спря да пали

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И аз сори за офтопика.Принципно е така кабела си е твой включваш каквото ти душа сака ма 6мм не могат да поемат всичко.Ти си го сменяш или енергото срещу заплащане.Ма после се оказав че трябва да смениш и предпазителя при електромера че и самия електромер в някои случаи и тогава разбираш че е трябвало да заявиш новата мощност, щото тия кабели са проектирани във времена дето нямахме повечето уреди.И понеже всеки си включва на воля, така смениха и кабела от входа до трафопоста щото енергото едно от задълженията му е да поддържа и осъвременява трасетата, да си направи замервания и да смени кабела а не да останем посред зима на тъмно и студено.Ма айде не това е по темата да не цапаме.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По-правилната аналогия е когато се приеме, че напрежението е разликата между височините на двата края на тръбата а диаметърът и е този на проводника.
    Чудесно онагледяване за потенциал, като напреженето е разликатав двата потенциала.


    Като се отвие крана до дупка, пак има някаксо съпротивление, защото ако го няма, то това е ток на късо или делим напрежението на нула.

    Шест плюс на Митака, че има ддоблеста да заяви, че е сгрешил.

    Аз нямам такава и винаги твърдя, че съм прав, дори и да съм под масата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •