Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98

Thread: 1.4TS Чип

  1. #31
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    С кой мотор си, какво счупи по него и на колко ниско налягане. Сега на каква степен си? Иначе ще го разреждам като го счупя и направо строк на 1.6 мисля. Още налягане няма да искам, 1.0бар ще ми е достатъчно, наясно съм че не трябва да прекалявам. Все пак идеята е да не ме изпреварват жигулите и като цяло колата да живне малко от малко. Нямам състезателни цели с точно с тази кола. По въпроса с маслото - връщам го в картера.
    AR67202 е двигателя.. Или иначе казано добре познатия верижен туин спарк (2.0 8v).... Гръмна гарнитура, проби на 3-4 места... След това сложих уш усилена... Изкара около 100км и пак я скапа.. Налягане под 1 бар...
    Накрая се разреди като степента в момента е малко под 8-1. Някои по-нагоре беше казал че е голяма турбината която си приготвил, възможно е да имаш прекалено голям лаг с нея!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #32
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    По спомени, ако е същата Мицу ТД04 я дават до към 300к.с.
    Саабчето ми беше сток с оригинална такава и надуваше точно на 1 бар, а там кубатурата е 2.3 и излизат 230к.с. И аз мисля, че ще имаш много голям лаг, но щом си решил... Моят съвет е да се поогледаш за някое гаретче Т17 или Т25 мисля, че бяха със същото захващане като ТД04 и няма да ти трябват фланци, ако си направил вече колектора. За справка само от 2000сс с компресия 9,1 на 1 бар налягане с Т25 се вадят 200к.с. при 5500rpm на мотора (Сааб 9-3 двг-B204R).
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #33
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Погледни тунинг подфорума, имаше колега руснак, ако не се лъжа доработваше фиатски 1.68в с турбина тд04, помня говореше за диапазон 5000-8500об/мин с такава турбина.

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Ще видиме като я събера колата, все пак аз ще я настройвам и мисля да се справя с предполагаемия лаг, с оглед че досега я въртях на 7500 и + това е с къса кутия. Кулера е качен вече, утре чакам турбопътищата и блоу офф клапана и лека полека ще трябва да ги редя. Дюзите са качени вече, бензиновата помпа засега остава стоковата. Нея ще я уточня по-време на настройките. Трябва да помисля и за генерацията. Засега клоня към Ф63 х 1.5 с резонатор и задно. Гарнитурата на главата някой знае ли дали е метална?

  5. #35
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Успех за напред!
    Гарнитурата е стандартна, ако става въпрос за тази, която лежи на блока.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Благодаря Колега, лека полека се понареждат нещата.
    Днес ми дойдоха пътищата и успях да ги пооформя. Мисля че се получиха прилично. Остава ми монтаж на блоуофа и да напазарувам колената, тръбата и гърнетата за генерацията. Ако не мине черна котка път се надявам да запаля другия месец. Имам и снимки от днес на колата как се развива, бих ги споделил с вас, но незнам как да ги кача или инсъртна.

  7. #37
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Като натиснеш "Отговор" малко по-надолу в полето "Additional Options" има бутон "Manage Attachments" - от там
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Благодаря колега. Ето една снимчица от вчера момчета. Днес успях да монтирам буустметъра и блоу оф клапана. Стана супер. Напазарувах вече окончателно всичко по генерациата като реших да е на Ф63х1.5 с резонатор и задно спортно. Мисля да я захващам идната седмица.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Turbo Pytishta 1.4 TS.jpg  
    Last edited by Turbo_A3; 29-01-2016 at 18:42.

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Също така се наложи да махна стоковата перка на радиатора, понеже не се събираше турбината въпреки късичкия колектор, като направих 2 планки с които закрепих перка от рено еспейс 2.2 бензин и съответно остава да се превърже само електрически.

  10. #40
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Евалата за ентусиазма колега! Дано всичко да е безпроблемно. Пусни едно клипче като я запалиш
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Генерацията е готова и стана супер. Финално остана с средно гърне и задно спортно като всичко е на Ф63х1.5. Турбо пътищата и блоу офф-а са готови окончателно. Днес успях да запаля, като звука е доста плътен, не е натрапчив и колата като цяло е учудващо тиха предполагам заради турбото. Оттук нататък ми остават настройки като не смятам да я изтаванвам. Ето и малко снимки от днес.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Boost 1.jpg   Motor 1.jpg   Zadno Gyrne.jpg  

  12. #42

    Default

    Супер чакам клип да и се порадваме че и аз имам подобни планове
    Alfa 145 1.4 t.s

  13. #43
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Браво, чакаме клип
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Вчера настроих Алфонсо на 1.0бар. Колата няма нищо общо с преди и ми харесва за парите вложени в нея как върви. Имам клип момчета 0-160 но засега ще изчакам с качването му, понеже ми предстои старт с един голф който вече 3 пъти ме препарира, докато карах атмосферен. След старта ще кача клипа от съображения да не върне задна момчето, с което ще даваме газ, ако разбере че не сме атмосферни вече.

  15. #45
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Какъв е Голфа?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •