Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98

Thread: 1.4TS Чип

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Най-накрая всичко е ОК. Вече алфонсо е с мега, която настройх вчера и финално няма никакво зачудване, замисляне и върви супер в целия диапазон от обороти. Колата я чуствам много по-жива, има обратна връзка и поема още от 1200 rpm само с пипане на газта. Във високите е още по-бърза, няма тъпчене никъде по никакъв повод. За сега ми харесва и не смятам да я турбинирам за момента, но не го изключвам за напред. Благодаря на отзовалите се и всички, които ми дадоха съвети и се опитаха да помогнат.

  2. #17
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Дай някво видео да видим как върви тази Алфа с мегата....

  3. #18
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    И на мен ми е интересно как е динамиката на колата. Би ли споделил на лично разходите по минаване на мега?

  4. #19

    Default

    predvaritelno se izvinqvam za ezika ama.......iii kolega sled taq intervenciq drugoto evtino e da smeni6 glavata s takava ot 1.8 ili 2.0,osobeno 6tom ve4e moje6 da nastroiva6 sam,az sym s 1.4 i glava ot 2.0!vyrvi dosta po dobre vyv visokite a ne sym pipal ni6to po smesite,ako se nastroi opredeleno 6te trygne dosta prili4no!
    Alfa 145 1.4 t.s

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Супер по-натам ще помисля върху главата, но засега дразнещото и мудното изчезнаха. Относно разходите 400лв мега, настройка от мен имам и лънч контрол и още доста глезотий, връзване сам и това е в общи линий. По-натам ще сложа клип, но засега не ми остава време да направя.

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Момчета днес ми остана малко време и успях да направя едно клипче 0-140 на алфонсо. Знам че колата не е кой знае какво, но все пак да не забравяме, че е 1.4 и че с едната ръка снимам, докато с другата карам и префключвам http://vbox7.com/play:1dbe36a1f9

  7. #22
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Върви на пушка!! Яко се накефих!!!!!!!

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Върви на пушка!! Яко се накефих!!!!!!!
    Мерси колега, радвам се че мудното, дразнещо тръгване и невървежа се пооправиха, както и няма нищо общо с преди и на газ колата. Относно разхода и той спадна с около половинка надолу на бензин. На газ още не съм я засичал.
    Last edited by Turbo_A3; 09-12-2015 at 12:16.

  9. #24

    Default

    Здравейте колеги !
    Това което е започнал да прави колегата Turbo_A3 със своята 145 1.4 т.с много ме радва поради причина, че и аз имам такава и много малко хора биха се захванали с това да я правят и тунинговат така да се каже и го поздравявам за решението. Ще следя с голям интерес всичко което правиш по колата и ако споделяш с подробности бих се навил и аз да започна , защото виждам че определено има ефект.

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Алфредо вече е поразглобен и взех турбина ТД04-ка 2-ра ръка. Предстои му изпускателен колектор, турбо пътища, кулер, генерация, дюзи и обичайните подробности за турбиниране като за първо време. Остава дилемата дали да е 1.4 или 1.6 но засега не намирам на прилични пари долнище от 1.6. Ако някой знае дали в блока от 1.4 става колянов вал от 1.6 с буталата и биелите или само с биелите и мойте бутала нека помага.

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Изработен е вече изпускателния колектор и заедно с турбината са качени. Имам един интеркулер от Голф 3-ка 1.9ТДИ, на който му предстои монтаж в близките дни. Днес ако ми остане време ще довърша тръбичката за оттичането на маслото от турбото. Вчера захраних турбината с масло като най-лесно ми беше да го взема от топлообменника (там имаше 2 пропки), надявам се да е високо налягане. Някой може ли да каже долната или горната пропка е след масления филтър?

  12. #27
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Сещам се, че имаше такива преходници за масленият филтър от където може да вземеш масло. Според мен ще е добре да помислиш и за маслен радиатор. Тази ТД04 не е ли много голяма турбина за този двигател? Не мислиш ли да го разреждаш?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Да знам че има преходници. Така съм го направил, но имах предвид понеже са 2 броя пробки на топлообменника и питам горната или долната пробка е след масления филтър (демек на чистото масло)? Мисля че маслен радиатор няма да ми трябва за момента ще разчитам на топлообменника за сега. Не мисля да разреждам мотора просто не мисля да го надувам на повече от 0.8-1.0бар макс. и ще го оставя първоначално на по ниски аванси, но дотам ме чака още доста работа. Относно ТД04-ката за 1.4 може да идва една идея големшка имайки предвид сток карантийте, но по-натам най-вероятно ще я строкна на 1.6.

  14. #29
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    И аз мислех да експериментирам и минах около 30км преди да се взриви енджина... Това всичкото се случи на ниско налягане! В момента е разредена и налягането е до 1.4. За да ти е по-спокоино, разреди го (аз го направих с "тенекия" неръждаема и две гарнитури) защото в следващия момент ще искаш и още налягане...
    Маслото къде го връщаш в двигателя!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    С кой мотор си, какво счупи по него и на колко ниско налягане. Сега на каква степен си? Иначе ще го разреждам като го счупя и направо строк на 1.6 мисля. Още налягане няма да искам, 1.0бар ще ми е достатъчно, наясно съм че не трябва да прекалявам. Все пак идеята е да не ме изпреварват жигулите и като цяло колата да живне малко от малко. Нямам състезателни цели с точно с тази кола. По въпроса с маслото - връщам го в картера.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •