Results 1 to 6 of 6

Thread: Малко помощ на жена...Проблем със запалването...

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default Малко помощ на жена...Проблем със запалването...

    Здравейте момчета! Предварително се извинявам, ако има такава тема, но съм нова тук и понеже не разбирам много от коли, въпреки че знам болежките на мойта, ще ви помоля за малко съдействие Имам Alfa Romeo 146 1,9 TD и преди около месец ми започнаха мъките с този проблем. Първия път ми се случи да изгася двигателя, и когато реших да тръгна не запали изобщо. Стартера върти яко, но ни искаше да захапе и да тръгне. Обадих се на майстора, който поддържа колата и по телефона му обясних за проблема, но преди той да тръгне към мен направих опит, поразмърдах малко скоростите и запали без проблем. До тук добре...отложих за малко "ремонта". Преди една седмица обаче ми се наложи да отида до едно място и там пак ми направи същия номер. Понеже бях на резерва помислих, че може да е паднала много нафтата, та досипах на ръка 10л. Да, ама не. И това не помогна...дърпаха ме, не поиска да запали, изобщо не иска да вдигне обороти или да захапе и да тръгне. Пак се обадих на моя майстор, който каза, че може да е заминал клапан на горивната помпа и изобщо да не подава нафта нагоре, защото до дюзите не достигаше нищо. Та кажете ми някой имал ли е същия проблем и евентуално може ли да е нещо друго. Извинявам се за дългия пост, но нали съм жена и трябваше изчерпателно да обясня за какво става въпрос

  2. #2
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Beatriche View Post
    Здравейте момчета! Предварително се извинявам, ако има такава тема, но съм нова тук и понеже не разбирам много от коли, въпреки че знам болежките на мойта, ще ви помоля за малко съдействие Имам Alfa Romeo 146 1,9 TD и преди около месец ми започнаха мъките с този проблем. Първия път ми се случи да изгася двигателя, и когато реших да тръгна не запали изобщо. Стартера върти яко, но ни искаше да захапе и да тръгне. Обадих се на майстора, който поддържа колата и по телефона му обясних за проблема, но преди той да тръгне към мен направих опит, поразмърдах малко скоростите и запали без проблем. До тук добре...отложих за малко "ремонта". Преди една седмица обаче ми се наложи да отида до едно място и там пак ми направи същия номер. Понеже бях на резерва помислих, че може да е паднала много нафтата, та досипах на ръка 10л. Да, ама не. И това не помогна...дърпаха ме, не поиска да запали, изобщо не иска да вдигне обороти или да захапе и да тръгне. Пак се обадих на моя майстор, който каза, че може да е заминал клапан на горивната помпа и изобщо да не подава нафта нагоре, защото до дюзите не достигаше нищо. Та кажете ми някой имал ли е същия проблем и евентуално може ли да е нещо друго. Извинявам се за дългия пост, но нали съм жена и трябваше изчерпателно да обясня за какво става въпрос

    Вижте с майстора ти датчика на коляновия вал и проверете за грешки ако е от него ще изпише и ще го оправите
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    alfa_romeo_forever Благодаря за съвета. Сега чакам майстора да дойде и да закараме колата в сервиза. Ще му кажа да погледне този датчик и после ще пиша дали това е проблема

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Датчика е първия заподозян обикновенно а аз да попитам имаш ли аларма и имобилайзер? Да не би той да ти прави проблеми
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Аз да кажа какво се случва. Оказа се, че компютъра не ми разпознаваше ключа, но с резервния нямаше никакъв проблем. Когато майстора дойде на място и на него това му бяха първите думи, работи ли ти алармата и да не е случайно от чипа на ключа, защото на таблото ми светеше точно все едно не разпознава ключа. Е, така или иначе я взе в сервиза да я прегледа му казах да погледне и този датчик на коляновия вал. Благодаря все пак за помощта

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    hmm бях забравил че може и това да е .. но все пак проблема е решен
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •