Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: 156 1.9 105 JTD вдига температура

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пропуснах да спомена, че причина за прегряването може да е и неизправна капачка на разширителния съд. Нормално системата работи при около 1 bar налянане, което се обуславя и от капачката. При по-ниско от това налягане може да се образува възглавница от пара и тя да възпрепятства работата на помпата.

    И последно - с какъв антифриз е заредена системата? Да не би да е прекалено концентриран?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Враца
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    1.С или без климатик загрява,
    2.Ако загасиш в този момент фаровете има ли промяна
    3.Как ти е зареждането без товар и когато всичко е включено
    1. И с включен и с изключен климатик загрява.
    2. Ще пробвам да видя при изключени фарове какво се случва.
    3. При включен климатик и фарове показваше на компа 13,3V, при изключен 13,7V

    ---------- Post added at 06:39 ---------- Previous post was at 06:30 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пропуснах да спомена, че причина за прегряването може да е и неизправна капачка на разширителния съд. Нормално системата работи при около 1 bar налянане, което се обуславя и от капачката. При по-ниско от това налягане може да се образува възглавница от пара и тя да възпрепятства работата на помпата.

    И последно - с какъв антифриз е заредена системата? Да не би да е прекалено концентриран?
    Да, на капачката пише 1,4bar. Изглежда доста запазена, но все пак ще я прегледам. Като отворя разширителния съд струва ми се изпуска леко остатъчно налягане, което ме навежда на мисълта, че затваря добре.
    Антифриза е розов, но не знам предишния собственик какъв е слагал и с каква концентрация. И това ще проверя.
    Благодаря и на двама ви за съветите!

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Виж си и радиатора да не е затлачен с пера, шума прахолях.Отвън имам пред вид не отвътре, че да го видиш отвътре не е на добро.Може да го измиеш профилактично.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •