Results 1 to 15 of 21

Thread: Почукване идващо от лявата гума?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Почукване идващо от лявата гума?

    Здравейте колеги,
    колата е Алфа 147 и сега ще Ви опиша проблема ми.
    Започвам с малко предистория - Когато смених летните си гуми, тъй като си взех нови и сложих джантите въпросната предна лява гума пак имаше почукване от нея. Занесох я пак при вулканизатора и се оказа че е пречел датчика на ABS-а, като след това човекът го намести и всичко беше точно. До един светъл ден, в който пътувах из плевенските окопи и не започна отново да почуква така колата. Закарах я при човека, при когото ходя и каза внушаваш си всичко е окей. В началото клопаше само в ниските обороти, например като завивам и съм на 1 или 2, но сега вече клопането тогава става нетърпимо и си се чува и в другите обороти. Чува се нещо като почукване идващо от лявата гума, както и по леко скърцане идващо под шофьорската седалка. Някой има ли идея какво може да е? За съжаление съм доста неук технически, а в Плевен майсторите или не им се занимава от Алфа или разбират една идея повече от мен. Според мен е доста възможно въпросния датчик пак да прави проблем, но може и нещо от стабилизиращата щанга да е..
    Благодаря!

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Като караш направо и по равно, чука ли? Ако навиеш ляв или десен волан, усилва ли се?
    Нещо ми е претоварен графика тези дни, иначе бих "пуснал едно ухо", поне да те ориентирам.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Това почукване и поскърцване по-скоро мяза на проблем по окачването. И при мен поскърцва пак отляво, оказа се шарнир.



  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте колеги,
    колата е Алфа 147 и сега ще Ви опиша проблема ми.
    Започвам с малко предистория - Когато смених летните си гуми, тъй като си взех нови и сложих джантите въпросната предна лява гума пак имаше почукване от нея. Занесох я пак при вулканизатора и се оказа че е пречел датчика на ABS-а, като след това човекът го намести и всичко беше точно. До един светъл ден, в който пътувах из плевенските окопи и не започна отново да почуква така колата. Закарах я при човека, при когото ходя и каза внушаваш си всичко е окей. В началото клопаше само в ниските обороти, например като завивам и съм на 1 или 2, но сега вече клопането тогава става нетърпимо и си се чува и в другите обороти. Чува се нещо като почукване идващо от лявата гума, както и по леко скърцане идващо под шофьорската седалка. Някой има ли идея какво може да е? За съжаление съм доста неук технически, а в Плевен майсторите или не им се занимава от Алфа или разбират една идея повече от мен. Според мен е доста възможно въпросния датчик пак да прави проблем, но може и нещо от стабилизиращата щанга да е..
    Благодаря!
    Провери ли да не са хлабави болтовете на джантата ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Default

    Ами не са. Иначе има го и на равен път, но е далеч по-слабо и тихо, а като навия волана наляво вече е непоносимо. Например като трябва да я паркирам и дам на първа и навия пълен ляв е нещо страшно.

    Иначе ще се радвам колегата от Плевен да даде инфо за някой добър майстор в града ни, а пък ако не стане, когато има време ще се радвам да хвърли и той едно око (ухо )

    Благодаря Ви за отговорите!

  6. #6

    Default

    Така както го описваш може да е каре. Макар че ляво каре тропа на десен завой и обратно
    Last edited by lordliness; 13-06-2015 at 02:17.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Не знам. дано не е. Някой друг има ли идеи или утре да ходи към бокса.

  8. #8
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Пиши от кой град си....някой колега ще помогне.Ако си от Перник или София аз мога да я погледна и да ти кажа какъв и е проблема....
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  9. #9

    Default

    Утре ще я закарам в 9, понеже вече почукването премина в ужасяващо скърцане, което го няма само когато колата се движи в права линия. При всяко отклонение започва въпросното скърцане. Надявам се да е точно от този датчик за АБС, защото при слагане на летите джанти се започна със същото почукване, но тогава отидох веднага при вулканизатор и го оправихме. Сега, когато въпросното почукване беше още "в зародиш" майсторът ми огледа само окачването и каза нищо и няма, само си внушаваш.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •