Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Добавки за дизел?

  1. #31
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Това е много скъпо
    Идва по ~ 2,5лв. на резервоар. Кое му е скъпото?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by djaraliiski View Post
    Идва по ~ 2,5лв. на резервоар. Кое му е скъпото?
    Ми аз не купувам резервоар, a разфасовките са скъпи

  3. #33

    Default

    Под 15 лв литър?



  4. #34
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Под 15 лв литър?
    По спомен около 12лв. за литър (това за бутилката без дозатор). Бутилката с дозатор пак по спомен около 16лв. литъра.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by djaraliiski View Post
    По спомен около 12лв. за литър (това за бутилката без дозатор). Бутилката с дозатор пак по спомен около 16лв. литъра.
    Това е за цената, някой пак се изказа неподготвен

    По принцип знам, че има обикновено 2Т масло по около 6лв. литъра, но ще проверя сега как е

  6. #36
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Аз лично съм ползвал BARDAHL Injector Cleaner 6 in 1 като тази се слага в 20 литра резервоар, аз налях 15 и я сложих, защото не съм карал до израсходване на резервата. След каране по околовръстното с 2500 оборота за да се прочисти като хората, като ефект мога да кажа, че колата заработи по тихо и стабилно и при рязко подаване на газ до ламарината нямаше почти дим, а само мараня, но след 1 месец ефекта поизчезна, та явно си трябва да се слага всеки месец или да се вземе другата опаковка 5 литровата която е за ежемесечно използване.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Това е за цената, някой пак се изказа неподготвен

    По принцип знам, че има обикновено 2Т масло по около 6лв. литъра, но ще проверя сега как е
    Беше въпрос, не изказване. Може да не ми отговаряш споко.



  8. #38
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Това е за цената, някой пак се изказа неподготвен

    По принцип знам, че има обикновено 2Т масло по около 6лв. литъра, но ще проверя сега как е

    Да, нали за нея питаше колегата.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Започнах да използвам Bardahl BDC, като ползвам само него.

    Сложих доза малко над лятната, защото не знаех колко точно ще отиде в резервоара.

    Обаче имам чувството, че колата започна да "трака" повече,т.е. типичен дизел стана.

    Има ли да мине време (или километри работа), в което добавката трябва да има ефект или не това 'тракане' може да е съвпадение?
    156 Sportwagon 1.9JTD

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by potrebitel22 View Post
    Започнах да използвам Bardahl BDC, като ползвам само него.

    Сложих доза малко над лятната, защото не знаех колко точно ще отиде в резервоара.

    Обаче имам чувството, че колата започна да "трака" повече,т.е. типичен дизел стана.

    Има ли да мине време (или километри работа), в което добавката трябва да има ефект или не това 'тракане' може да е съвпадение?
    Съвпадение според мен колега, от как взех Алфата миналата година, само веднъж 40лв нафта съм изгорил без бардал, иначе слагам редовно и винаги малко повече, не го дозирам перфектно и си работи пущината без проблеми, да чукна на дърво... Веднъж на 5-6000км слагам и от оня дето е за 20л нафта за чистенето

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Съвпадение според мен колега, от как взех Алфата миналата година, само веднъж 40лв нафта съм изгорил без бардал, иначе слагам редовно и винаги малко повече, не го дозирам перфектно и си работи пущината без проблеми, да чукна на дърво... Веднъж на 5-6000км слагам и от оня дето е за 20л нафта за чистенето
    И според мен е съвпадение.К каквото и да сипя дали TDA,BDC или 2Т масло работи еднакво мазно,ако нищо не съм сипал маи само подпушва повечко.
    Какъв е ефектът от тази другата,която е за през 5-6000км и има ли въобще някаква разлика
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    И според мен е съвпадение.К каквото и да сипя дали TDA,BDC или 2Т масло работи еднакво мазно,ако нищо не съм сипал маи само подпушва повечко.
    Какъв е ефектът от тази другата,която е за през 5-6000км и има ли въобще някаква разлика
    Разликата, която аз поне усетих е , че леко утихва двигателя и гаси като бензин, без грам притрисане... не съм разглобявал да чистя клапи

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •