Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 172

Thread: Скърцане от носачи на Алфа 147

  1. #121
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Колега като избираш кое те кара да вярваш че колата е в добро състояние салона,тихата работа на мотора евентуално някаква диагностика или че грам пушек няма като е натиснеш всичките неща ги лекуват тук в BG и стават като пуканка или цица както казват колегите.Имам приятел кара само BMW като купува прави следната уговорка за негова сметка сменя маслото и я носи на диагностика салона него интересува ако е зле я води на шивач за 500лв. салона става като нов.С толкова чудене и приготвена сума бих купил най ефтината и да налeя всичко друго да стане както трябва и да знам че е сменено а не да разчитам на думи на майстори и джанбази.
    Ако вземе за 4000 лв някоя и вложи другите 4000 лв да я стегне наистина ще стане цица ! Ама тоя иска да вземе кола на 100 000км и да не пипа нищо и да кара още 100 000 км ама няма такъв филм.Ей хората изтрещяха в БГ-то
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #122
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Бащата на времето си купи чистак бърсак фият на 0 км от тия дето приличат на жигула плаща го, излиза с него от магазина и след 50 км изгасва и не иска повече да запали.Добре че е бил още гаранционен

  3. #123
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Бащата на времето си купи чистак бърсак фият на 0 км от тия дето приличат на жигула плаща го, излиза с него от магазина и след 50 км изгасва и не иска повече да запали.Добре че е бил още гаранционен
    Как не ти омръзна да пишеш само глупости
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #124
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Как не ти омръзна да пишеш само глупости


    И кое по точно намираш за глупост в последния ми пост?

  5. #125

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Ако вземе за 4000 лв някоя и вложи другите 4000 лв да я стегне наистина ще стане цица ! Ама тоя иска да вземе кола на 100 000км и да не пипа нищо и да кара още 100 000 км ама няма такъв филм.Ей хората изтрещяха в БГ-то
    Освен да е избирана с превръзка на очите в някоя морга, тогава може и да стигне 4к за ремонти



  6. #126
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    На приятелката ми взехме 147-цата фейслифт - нов внос от подписа преди 2-3 месеца за около 5к лв. Тя сама си я изнамери и хареса в мобилето. По борд е 156к, истински -около 230к. Двигателя мърка, а по окачването още нищо не е пипано, защото си е ок и + 4 зимни ханкук 2013г на нея. Вярно от към екстри е малко постна(с климатик е и без темпомат,мултиволан и кожа), но като цяло колата излезна доста читава, а нея напълно я устройва оборудването. Даже майстора (брат ми ) викаше да не е крадена, че не му се вярвало да е толкова поддържана от Италия. Докато аз в мойта си налях една сума пари за да стане кола, а и все още има какво да се иска от нея.
    Та на кратко идеята ми е че всичко е на късмет, но просто не знам коя ще е тая 147-ца дето да глътне 4к.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  7. #127

    Default

    https://drive.google.com/folderview?...W8&usp=sharing
    Чака се да дойде на собствен ход днес-утре...
    Като забележка имала някакво подкукуружило петънце в единия подкалник, което се чудя с какво да поправя, така че да не тръгне повече.

  8. #128
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Изглежда разкошна! Честито! Дано си нацелил джакпота! Останаха ми очите в двата ауспуха!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #129

    Default

    Изглежда добре колицата, браво. Пробега и е около 300000 или се лъжа ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #130
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Изглежда добре колицата, браво. Пробега и е около 300000 или се лъжа ?
    281467 Km
    Щом няма ръжда двигателя е здрав !?
    Last edited by eproHD; 11-07-2015 at 16:18.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #131

    Default

    Благодаря за топлите думи, колеги!
    Ами... ще го видим колко е здрав, като си дойде. Колата е гледана, което се вижда. На място е тествана преди покупка до 5-та скорост, предполагам не е имало къде да се качи на 6-та. Качена е на подемник, гледана отдолу. Идва си на собствен ход, както казах, което е достатъчен тест за мотора. Да на 280 хил. е, само че от доверен източник знам, че на всички коли в бг, които ги продават на по 110000, пробегът им е минимум двоен, ако не и троен. Та ми писна да ме лъжат с него за разни коли по 5 бона, дето не палят. Просто това да си купите кола от 2006-та година на 100хил. реални км го забравете. На запад колите си ги карат хората, не си ги чуват в гаража.

  12. #132

    Default

    Изглежда наистина красива, дано всичко е наред и да я караш дълго и безаварийно. В крайна сметка ако е поддържана добре и всичко и е обслужвано на време и с качествени части не е никакъв проблем, че е на 280 хил. км. Да пишеш като пристигне как е.

    пп - Колко ти излезе цялото удоволствие, ако не е тайна и колко струва самата кола?

  13. #133

    Default

    Колата пристигна! Мерси!
    Невероятна е, качихме я на околовръсното и отидохме до Нови хан после. Уникална кола, 130 не ги усеща със 6-те предавки. Жалко, че магистралите ни са целите на вълни и то след ремонт... Харчила е 5-5.5 на 100 по магистралата настъпена на 160 - 800км с един резервоар. Ремъкът е сменен преди 10хил.км. Накладките са изразходвани само 1мм при последния технически преглед. Дисковете са добре. Окачването е бомба, няма троп, няма хлоп. Джантите имат някои удари и с тези нископрофилни гуми не се чувства като правена за павирани улици, но колата е много стегната и върви като пушка! Съединителят е супер, двигателят не пуши, не гори масло. Ръждата, за която се притеснявах се оказа, че е само по пружините, но те са си консуматив. Във всеки случай пружините са в много по-добро състояние от тези на австрийската Алфа, която тук се продаваше за 5 бона. Климатикът май се нуждае от фреон или пък аз не съм се научил да боравя с него още, но това да и е косурът! Съседите не вярват, че е на 280хил. км, понеже тя изглежда като нова.
    И освен всичко, колата е TI, Tourismo Internationale, т.е. топ спортно изпълнение от Алфа.
    8 и малко излиза. Самата кола нетно е 6 и малко, но човекът взе 2, за да я докара. И цената му не е висока, понеже питах на няколко места и отвсякъде обявиха такава цена за докарването от холандско/немско. Остава въпросът за колко е купена кола, която тук се продава за 4.5, след като само за докарването взимат 2... Иначе не че му правя реклама на момчето, но ако някой реши да си докарва кола, бих му дал контактите му, защото ми докара това, което харесахме по обявата. И то за по-малко от 3 дни от сключване на договора. Изключително професионално отношение и изключително съобразяване с избора на клиента за разлика от други вносители, защото изрично бях заявил, че не искам черна кола и той се съобрази с това, въпреки че имаше преобладаващо наточени черни хубавици в моят ценови диапазон. Иначе над 4К евра избор бол.
    Last edited by novice; 12-07-2015 at 00:21.

  14. #134

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    20 000км. горе долу толкоз изкарва окачването с нови части от магазините.
    И почва да потропва.

    Тия дето слагали носачи и карали по 50-100 000км .... на новобранките да ги разправят.
    Подкрепям! На 30к всичко беше леш вече...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  15. #135

    Default

    Каква аларма да и сложа? Дайте съвети моля. Гледам има такива които изцяло заместват оригиналния ключ или вариант на такива, които работят с оригиналния ключ, вместо със собствен. Аз съм привърженик на идеята да ползвам оригиналния ключ, който е леко захабен, но предпочитам него. Към какъв ценови диапазон и функции да се насоча. Понеже искам да правя и каско, а знам там не признават всякакви аларми.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •