Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 172 of 172

Thread: Скърцане от носачи на Алфа 147

  1. #166
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Да споделя случилото се при мен, на Ланчата ми. Оказа се, че ключалката е износена и прави проблем само на патрона, където пали. На всички други ключалки проблем няма - трета врата и странични врати. И ключаря реши, че патрона е износен, взе обикновен ключ и моя ключ. Направи така, с някаква хартийка, че все едно надигна малко назъбването на ключа, който наряза. Сега този ключ си стои постоянно на ключалката на таблото. Понеже е само прост ключ, не гаси имобилайзера, затова слагам оригиналния ключ близо до гривната и тогава давам контакт с новия ключ и гледам на таблото, да загасне зеленото ключе на имобилайзера. Като угасне, въртя на стартера и паля. Ключаря е Майстор Дочо, в Казанлък, на пазара. Смея да твърдя, че чува петлите, и то много.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  2. #167

    Default

    Надявам се това не е единственото решение, ако се окаже скапала се ключалка.
    Last edited by novice; 06-08-2015 at 23:21.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  3. #168

    Default

    Момчето, което ми обслужва колата и я гледа на канал каза, че кожухът на компресора бил обвит с някаква гняс, като ръжда или нещо от сорта и слузест бил. Климатроникът работи много странно. Като е пуснат да духа минимално, работи и духа студено, като се вдигне скоростта на духане и съответно се кача на магистралата, духа ако не топло, то въобще не студено.
    Ходих при тези, които ми пълниха фреонът - закачиха обратно към компютъра - фреонът си е там, не е изфирясал. Момчето, което пълни фреон се съмнява да не е от клапите зад таблото, но не се наема да сваля таблото.
    Имахме съмнения да не са сложили китайски фреон, който нищо не правел.

    Във сервиз спезиализиран за Алфа ли да я карам, като например при Лисан или в специализиран за климатици? Че ходенето до Гърция си беше малък ад с кожения салон при над 30 градуса.

    И друг въпрос - гледам гърците масово си покриват колите с брезент, водонепропусклив, понеже на тяхното Слънце всичко се съсипва. У нас такъв не съм намирал, само найлоните за по 15лв., котио ги водят брезент и горят за 2 седмици на лятното Слънце. От къде може да се намери истински водонепропусклив брезент?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  4. #169
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Момчето, което ми обслужва колата и я гледа на канал каза, че кожухът на компресора бил обвит с някаква гняс, като ръжда или нещо от сорта и слузест бил. Климатроникът работи много странно. Като е пуснат да духа минимално, работи и духа студено, като се вдигне скоростта на духане и съответно се кача на магистралата, духа ако не топло, то въобще не студено.
    Ходих при тези, които ми пълниха фреонът - закачиха обратно към компютъра - фреонът си е там, не е изфирясал. Момчето, което пълни фреон се съмнява да не е от клапите зад таблото, но не се наема да сваля таблото.
    Имахме съмнения да не са сложили китайски фреон, който нищо не правел.

    Във сервиз спезиализиран за Алфа ли да я карам, като например при Лисан или в специализиран за климатици? Че ходенето до Гърция си беше малък ад с кожения салон при над 30 градуса.

    И друг въпрос - гледам гърците масово си покриват колите с брезент, водонепропусклив, понеже на тяхното Слънце всичко се съсипва. У нас такъв не съм намирал, само найлоните за по 15лв., котио ги водят брезент и горят за 2 седмици на лятното Слънце. От къде може да се намери истински водонепропусклив брезент?
    http://www.amazon.it/Lampa-20553-AG-...A8RXVNJAD7SN55

    Това е само пример има и по евтини !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #170

    Default

    Вчера при зареждане в Шел имах много странен проблем. Преля след зареждане на само 4л, а до светването на лампата за зареждане оставаха броени километри. Тъкмо бях на касата да плащам за 40лв и онзи ми махна отвън да ми каже, че заредил само за 11лв. и... горивото си седеше вътре на ръба на горивопровода и не помръдваше. След като покарах малко "презаредил" и отворих отново капачката на горивопровода, тя изсъска, все едно отварям бутилка с газирано безалкохолно. От какво може да е това? Запушен горивопровод? Един познат, който бърника Пежо, каза че може да е от отдушника?!
    Може би трябва да уточня, зареджал съм 3х на ОМВ, 2х на Лукоил и за пръв път на Шел. Пълнил съм до горе веднъж, но никога не е имало подобен проблем досега. И този, който ми я докара, не каза да е имало такъв проблем от Холандия до тук.
    Иначе с климатика още се борим. Има ли 2-ма майстори, които да кажат едно и също нещо? Един казва, че фреонът си бил там, следващия уж го закача към машината и казва, че не бил там, имало останали 140г. и трябвало да сменя радиатора, следващия му се смее и казва, че радиаторът е ок, инсталацията е ок след като е сменил течащите връзки на тръбите до компресора, но може да е чип в компресора, който да байпасва фреонът, когато прегреел. Въобще тия хора майстори ли са или само гледат как да изскубят едни пари днес, а утре какво ще стане не им дреме?
    Климатроникът продължава да си духа леко студено при ниска скорост (на колата и на вентилатора), но загрее ли колата, напече ли я Слънце и пусна ли да духа по-силно, си духа откровено топло.
    Last edited by novice; 06-09-2015 at 14:33.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #171

    Default

    Колега и на мен ми се случи 2 пъти така и то 1-вия път беше на Шел, а втория на Ромпетрол... и случая е следния - тоя шматарок където зарежда на Шел-а ми вкарал в гърлото на резервоара дебелия пистолет, с който се зареждат тировете... с Ромпетрола по същия начин... и викам си аз "а бе аджеба не виждаш ли че с тоя пистолет не става бе, за какво мъчиш колата да подливаш по калника и бронята" ! Убеждавам се че много малоумни бачкат като контрольори по бензиностанциите! Моя съвет е да избягваш да зареждаш на колонки, които имат и по дебелите пистолети с които зареждат тировете... защото масово се бъркат и почват да зареждат с погрешния пистолет...!!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  7. #172

    Default

    Точно това се оказа и ми обясни момчето от ОМВ тази вечер. Явно в Шел не го знаят служителите им и затова не ми е казал нищо онзи там.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •