Results 1 to 7 of 7

Thread: Копчетата на климатика не светят

  1. #1

    Default Копчетата на климатика не светят

    Здравейте,
    в тъмното забелязах, че не светят, трите които са на панела на климатика/парното.Само диодите. Лесно ли се сменят крушките или е някаква сложна философия. Става въпрос за тези къде да духа, на каква степен и т.н. Колата е Алфа 147.
    Благодаря!
    Last edited by MJ23; 11-06-2015 at 00:10.

  2. #2

    Default

    Здравей, само да кажа, че при мен не светиха и случайно като проверявах малките бушони вътре в купето, имаше 3 изгорели, смених ги и бутоните светнаха, не казвам, че е това, но отнема една минута да провериш.

  3. #3

    Default

    Би ли ми казал как да проверя? Да не говорим, че именно покрай тези бушони не ми работи и дясното стъкло. Ще съм безкрайно благодарен, ако ми обясниш как да проверя и евентуално да сменя изгорелите бушони. Извинявам се, че част от въпросите са ми такива, но съм млад и зелен и се уча все още

  4. #4

    Default

    Ами аз си ги проверих с мултицет, но предполагам нямаш, затова можеш да ги вадиш един по един за да не ги объркаш и да гледаш ако има обгоряло по метала или по-скоро е разделен от изгаряне. Аз така намерих 2 от тях, понеже не бях близко до вкъщи, но след като се прибрах и го взех открих още един на който не му личеше. Продават се в всяка бензиностанция, а иначе се намират под волана има една кора, развиваш двата болта горе в ляво и в дясно и я дръпваш леко и тя се откача, на щипки е.

  5. #5

    Default

    То по почти всичките имаше изгоряло Иначе ги свалих с пинсета, прегледах ги и имаше обгоряло по самия метал. Иначе вътрешно са си здрави бушоните. Някой знае ли кой бушон е за осветлението на климатика, както и този за дясното моторче за ел. стъклата. Благодаря много!

  6. #6

    Default

    Погледни отзад на капака (който отвори за бушоните) отвътре на издутината има схема, ако не вечерта ще ти я намеря.

  7. #7

    Default

    Ще съм ти благодарен. Намерих една от книжката на Алфа, която съм свалил в PDF формат, но не знам точното наименование как е на съответните части.
    Тези, които трябва да бъдат според мен са:

    Climate control system control lighting (F35)
    Passenger's door control unit suply.

    Второто е за неработещото моторче от страната на пасажера.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •