Здравейте колеги, аз съм поредния нов потребител с нова тема. Следя форума от много време защото въпреки, че не съм притежавал Алфа Ромео до момента са ми на сърце още от както 155 беше актуална в БГ. Имал съм до момента няколко коли и сега предстои смяна и съм се насочил към Алфа.

Модела който задължително искам е 156 Sportwagon, фейслифт, 1.9 JTD, ръчни скорости. Искам ако си намеря да е с по-мощна моторизация, но на първо място е състоянието. Слушал съм много митове и легенди за Алфа, но не смятам, че са оправдани напълно. Бюджет... бих казал до максимум 5 000лв. само за колата. Всички останали разходи ще са отгоре. От вас имам нужда от следните съвети.

1. Ако търговеца се съгласи да я закараме на преглед преди покупка, къде е най-добре да я закарам? Ауто Италия? Форумен сервиз? Искам да знам как са дюзи, турбина, електроника, сходимост и т.н.

2. Ако търговеца не се съгласи да я закараме в сервиз а видимо и на шофиране колата е читава, към кого мога да се обърна за помощ при оглед - диагностика на място? Разбира се си плащам всичко като поп.

Всеки модел автомобил има специфични проблеми, кое е най-важното което да погледна при покупката? В някой отношения съм педантичен и искам колата да е читава, нагласени морги виждам ежедневно. Ясно ми е ,че всички километри са върнати и не очаквам чудеса. Дизел на 10 години успех да е на 160 000км, по-скоро на 360 000км. Че след покупката недай си боже ще се сменят доста неща е ясно. Аз ще инвестирам достатъчно пари така, че да седна и да карам без притеснения.

Имал съм Astra H с 1.9 CDTI мотора който е същия като на Алфа. При него на версията със 150 кс има вихрови клапи които са проблемни, при Алфа как седи въпроса, при кои коне има вихрови и при кои не, изобщо коя мощност препоръчвате? Гледам има 116, 120, 140, 150....

Надявам се темата да е полезна и за други потребители и благодаря за отговорите предварително.