Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Реглаж на заден мост на 166

  1. #1
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Реглаж на заден мост на 166

    Къде да отида да оправят геометрията на задния мост, че ходих при моите майстори, които иначе добре се справят, ама след намесата им Алфата изобщо не ще да върви в права посока

    Преди реглажа си беше много добре, ама сега като мине през неравност и задния мост хуква нанякъде
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ъъ
    ко са направили тез??
    ти вдц имаше ли?
    ванто трябва май да свършат работа с мостовете
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default

    Здравйте! PINKO надявам се че няма проблем че искам да питам в твойта тема, но ме интересува дали на задните носачи е възможно да се набиват втулки или трябва да се купуват направо нови!

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, кв. Лозенец
    Posts
    72

    Default

    pinko - Ами аз си правих в кв. "Дървеница" срещу КАТ реглаж на преден и заден мост и съм доволен. Удоволствието е 25 лв.
    Аlfa Romeo 156 16V 1.6 Twin Spark...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofia
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Raddo
    pinko - Ами аз си правих в кв. "Дървеница" срещу КАТ реглаж на преден и заден мост и съм доволен. Удоволствието е 25 лв.
    Ще прощаваш за спама, ама кат е доста далече от Дървеница.
    А относно реглажа препоръчвам в дървеница на обръщалото на рейсовете /зад Хюндай/ има едно момче от Сливен с очила, ама не се сещам за името .Проблема с реглажа се състои в грешните данни в софтуера на стендовете.Така че е нужна малко българщина за дооправяне на сходимоста.От личен опит го казвам, Румен от клубния сервиз ме светна за този, защото на 3 места я правиха и като свиех на завой не беше сигурно къде ще се озова.Може да го пробваш, но само ако е момчето с очилата.
    164 2.5 TD 93г.

  6. #6
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Както писах, след реглаж на електронен стенд (много модерен на вид) колата просто не можеше да се кара.

    На другия ден я закарах във Вантотрейд и там за 48 лв регулираха преден и заден мост и сега Алфата се движи перфектно. Особено отзад ония пишман-майстори я бяха "отворили" страхотно и затова гъза и постоянно хукваше наляво-надясно.

    Според майсторите във Ванто другия стенд или не е бил калибриран, или данните за 166 в софтуера са сгрешени.

    Абе малко майстори могат да се оправят с тва сложно окачване отзад на 166.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Pinko, тези дни ще ходя във Ванто да ми правят реглаж и на моята, че вчера смених гумите и се оказа, че е нужна тази операция.
    Доколкото видях ти си най-доволен от тях. Не ме интересува колко ще дам важното е да е качествено.
    Ти от тогава имал ли си проблеми?

    И втори въпрос - в друга тема беше писал, че си карал Алфа-та във Ванто на пълен преглед /не помня за тази или друга беше/. Дай идея какво могат да ми прегледат там и за какви пари.
    Аз преди да я взема я карах на диагностика в Александър Ауто и всичко беше ОК, карах я и в един друг сервиз да й гледат окачването и там казаха, че всичко е супер. Ама във Ванто нали са най-големите спецове, та ако може пак ще и направя пълна проверка./ не, че имам проблеми, пък и вече месец е моя де /
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  8. #8
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Като става въпрос за Ванто, да споделя и аз нещо. Беше ми се повредил блока М45, който е до предпазителите. Бях 99% сигурен, че проблема е в него (имам схемите, занимавам се с електроника и т.н.), но за всеки случай я закарах да я видят и "спецове". Да ви кажа честно не останах особено доволен. Като изключим, че са вежливи, ми оставиха дупка от угарка на пода и даже им разясних някои неща по схемата. А и блока го нямаха, струваше 500 лв. и две седмици чакане. Накрая го взех от АА за 300 без монтаж. Сложих си го за 15 мин. и всичко светна
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Днес минах през Ванто и съм доволен. Хората са учтиви и поне според мен си разбират от работата. Направиха реглаж доколкото е възможно, защото се оказа, че трябва да сменя задните горни носачи/по 160лв всеки/, но в момента ги нямаха/а и звъняха къде ли не/ и ще ходя да ги поръчвам, след 20 дни щели да ги докарат.
    Иначе всичко друго по окачването е перфектно.
    Сега в момента ълъга на гумите е 2градуса при допустим 1.5градуса.
    Прегледаха ми и ремъци и т.н., защото исках да бъда сигурен, че е напълно обслужена, както ми я продадаха и наистина се оказа така
    Сега остава да намеря къде да погледнат ЦД чейнджъра и да взема карта за навигацията и да се кефя на шофирането
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Колеги, както вече писах след реглажа се оказа, че е добре да сменя задни горни носачи.
    От вчера обаче ме е заглождил въпроса - Не може ли да се сменят САМО тампоните, вместо целия носач

    някой дали има впечатление по въпроса.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  11. #11
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    и аз си търся тампони за задните долни носачи ! ! !
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

  12. #12

    Default

    ZDRAVEITE BANDA EDIN SAVET AKO ZNAE NQKO KADE DA SI NAPRAVQ REGLAJ NA ZADEN MOST 4E HODIH PRI EDNI DARVARI I SEGA EDVA HVA6TAM PATQ KOLATA SI HODI NA KADETO SI ISKA ? ALFATA MI E 166 24 JTD 99G 136 HP
    Last edited by bubosvt; 30-08-2011 at 18:26.

  13. #13

    Default

    отговор от бандата:хващаш пътя за гората,а ма не завиваш на първия дъб в ляво а на втория в дясно...подминаваш първите дървари и на втората кабинка на горския го питаш къде са другите дървари.Ще ги видиш,ако са много подпийнали и са без брадви отиди в понеделник.Успех и дано хванеш пътя!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    отговор от бандата:хващаш пътя за гората,а ма не завиваш на първия дъб в ляво а на втория в дясно...подминаваш първите дървари и на втората кабинка на горския го питаш къде са другите дървари.Ще ги видиш,ако са много подпийнали и са без брадви отиди в понеделник.Успех и дано хванеш пътя!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #15
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by bubosvt View Post
    ZDRAVEITE BANDA EDIN SAVET AKO ZNAE NQKO KADE DA SI NAPRAVQ REGLAJ NA ZADEN MOST 4E HODIH PRI EDNI DARVARI I SEGA EDVA HVA6TAM PATQ KOLATA SI HODI NA KADETO SI ISKA ? ALFATA MI E 166 24 JTD 99G 136 HP
    Пиши на кирилица и напиши от кой град си!
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •