Results 1 to 11 of 11

Thread: Alfa romeo 166 24V 222 к.с?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default Alfa romeo 166 24V 222 к.с?

    Има вероятност и аз скоро да се присъединя към клуба ви. Доскоро карах капа турбо бензин, сега съм се насочил към алфа 166....
    Какво ви е мнението за този двигател: Alfa romeo 166 24V,Super, 222 к.с.? Търпи ли безпроблемно поставяне на ГИ и какъв тип ГИ бихте ми препоръчали?

    Загледах се и в алфа 156 спортвагон 2,5 , но нещо започнах да се разколебавам, след като говорих с един приятел, който е имал такава: много скъпо и кекаво окачване ,твърда возия и т.н. Според него 166 си заслужава далеч повече, въпреки по-скъпата поддръжка.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Точно мотор с такава мощност няма ако е 3.0 е или 226кс(като моята) с този мотор се прави до 10.2000г. или ако е след тази дата е 220кс.Мотора е животно,но много зависи на какво ще попаднеш като кола,щото след това ще трябва да наливаш пари за да стане кола.Аз и друг път съм го казвал за две години съм налял пари повече от покупната сума за която взех колата.П.С аз съм с ГИ и няма никакви проблеми.Ако имаш по конкретни въпроси питай с радост ще отговарям.

  3. #3

    Default

    Аз пък за моята 166 за към 8 години съм дал за ремонти не повече от хиляда лева.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Така е обявена колата в мобилето. Не е уточнена кубатурата на двигателя. Вероятно е 3.0, щом е бензин.
    При теб в кои зони най-много пари наля - ходова част, двигател? За мен не е проблем засега това, че ще се наложи да налея, въпросът е да не е наведнъж, а разсрочено във времето. Иначе, ми е ясно, че от 14-годишна кола не мога да очаквам да е съвсем безпроблемна.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Много зависи от колата която ще вземеш,ако е в добро състояние ще набуташ по малко пари,но пак казвам зависи от колата.Аз съм налял навсякъде по колата окачване,съединител,по двигателя съм сменявал само гарнитури на капаците на клапаните,бобини,свещи и разбира се ангренаж с ролки и водна помпа.Смених целия салон че стария беше много захабен и много още.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Сега разгледах въпросната обява,на първо четене виждам че чек-а свети,което е проблем пък бил той и незначитален,не ми харесва че няма снимки на салона,другото което мен лично не ме кефи е че тези 16-ки не ме радват особено,възможно е и да не е с 4-буталното Брембо,което също е от значение,но пък може джантите да са от 2.0 V6 турбо и да е с брембо.

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    То и еърбега свети и задницата се е разчекнала. Външно изглежда добре, като изключим заден десен калник.
    Last edited by Boby; 06-06-2015 at 21:54.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Я, си кажете мнението и за тази, по-скъпата, 3800 лв - обявата е от автокъща в София....

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Сигурно говориш за тази от 3700. Изглежда доста свежа и запазена кола, но трябва да се види
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Да, за нея. Благодаря!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да,тази от 3700лв. и на мен ми харесва,но трябва да се огледа на място,пък и човек с лаптоп и ФЕС е задължително.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •