Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Питане за секретни болтове?

  1. #16

    Default

    Този размер М12х 1,25 не е само за Алфа, използва се на Пежо и Ситроен.
    Важен е и профила на сферата или конуса
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Здравейте ,
    Sicustar VN322SW19 - Секр. Болтове M12x1.25x22 60° - 19(пояснение 12 е
    дебелината на болта, 1,25 е резбата на болта, 22мм е дължината на болта,
    60' прав конус, 19'' е ключа(кръстачката), с който се развива самият
    секретен ключ, както и останалите болтове на колата. Вие имате ли
    представа с какъв ключ развивате болтовете на джантите си - дали е 19"
    или 17"? Защото имаме същите секрети с ключ 17" VN322 - Секр. Болтове
    M12x1.25x22 60° - 17.
    Има ли разлика дали взимам 17 или 19? Ако 19 са по-надеждни?

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Има ли разлика дали взимам 17 или 19? Ако 19 са по-надеждни?
    няма значение, по добре да са като другите, да не разнасяш по два ключа или кръстачка
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Този размер М12х 1,25 не е само за Алфа, използва се на Пежо и Ситроен.
    Важен е и профила на сферата или конуса
    Знам,че знаеш но нас в случая ни интересува Алфа не Пежо или Ситроен.
    Болта който е показало момчето дето пита е с конус !
    Модела VN322SW19 е конусен
    Не можах да се въздържа да не пиша !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #20
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Има ли разлика дали взимам 17 или 19? Ако 19 са по-надеждни?
    Не няма значение.Когато аз ги взех нямаха размер 17 и за това взех 19 но ми и казаха тогава,че не предлагат 17
    И няма да да разнасяш никакви два ключа има кръстати ключове за болтовете на джантите с размер 17 и 19 и от другата страна размер 21 и 22. А все пак ключа седи в багажника не го носиш в джоба и да те притеснява,че е кръстат !
    Извинявам се ,че обяснявам с картинки но някой май само така разбират !!!

    P.S
    Измери ли си дължината на резбата колко е дали е 22 mm виж на снимката по горе за кое става въпрос !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Знам,че знаеш но нас в случая ни интересува Алфа не Пежо или Ситроен.
    Болта който е показало момчето дето пита е с конус !
    Модела VN322SW19 е конусен
    Не можах да се въздържа да не пиша !
    Какъв е проблема като няма за Алфа да си вземеш за Пежо? Еднакви са.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Какъв е проблема като няма за Алфа да си вземеш за Пежо? Еднакви са.
    Щото на Пежо са по дълги 25mm
    Влез тук http://www.dalkomotors.com/?page=124
    има конфигуратор за всички модели коли и виж кой отговарят.Няма смисъл повече да си чешем езиците тук/по точно пръстите/
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Щото на Пежо са по дълги 25mm
    Влез тук http://www.dalkomotors.com/?page=124
    има конфигуратор за всички модели коли и виж кой отговарят.Няма смисъл повече да си чешем езиците тук/по точно пръстите/

    Знам че са по дълги, но това не им пречи. Никъде не опират.
    За сведение на незнаещите- 25 мм стават
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Знам че са по дълги, но това не им пречи. Никъде не опират.
    За сведение на незнаещите- 25 мм стават
    Така е тези 3 mm няма са проблем .Човека пита за марка секрети а то какво стана почна се някакви размери някакво доказване на вижте ме колко аз знам !Що да е 22mm като може и 25mm а що и не 27mm.Всяка тема е така тук ! Човека си е свалил болта мери му резбата колко е дълга и си взима колко е.Аз не съм врачка дали е 22mm или 25mm.Какви са тия спорове винаги!!!И както ти самия lordliness си ми написал форума е бъкан от бивши шофьори на москвичи и лади !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Така е тези 3 mm няма са проблем .Човека пита за марка секрети а то какво стана почна се някакви размери някакво доказване на вижте ме колко аз знам !Що да е 22mm като може и 25mm а що и не 27mm.Всяка тема е така тук ! Човека си е свалил болта мери му резбата колко е дълга и си взима колко е.Аз не съм врачка дали е 22mm или 25mm.Какви са тия спорове винаги!!!И както ти самия lordliness си ми написал форума е бъкан от бивши шофьори на москвичи и лади !
    това за ладите и москвичите някой друг го е писал.
    Защото за мен алфата не е нищо специално, просто кола, както ладите и москвичите, това че някой кара дадена марка не го прави по умен или по тъп.
    За болтовете просто казвам, че е от значение размера, за коя марка са е без значение и дали са малко по дълги, щом не опират значи стават, не е задължително да пише на тях Алфа, нали?
    Човека пита и за размери, защото нямал понятие и аз му казвам 3мм по дълъг не е проблем, ако не пише на него алфа не е проблем, казвам още, че ако иде на стругар ще има точния болт с уникален ключ, който не е в серийно производство.
    В случая ти се засягаш неизвестно защо, нещо грешно да съм написал?
    А какво ще прави не е мой проблем
    Лично аз и за танк да пише че са, ако размера отговаря ще ги взема, ако е малко по дълъг за да съм сигурен, че всичко е наред ще го стегна и ще завъртя колелото
    Last edited by lordliness; 27-05-2015 at 13:06.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    това за ладите и москвичите някой друг го е писал.
    Защото за мен алфата не е нищо специално, просто кола, както ладите и москвичите, това че някой кара дадена марка не го прави по умен или по тъп.
    За болтовете просто казвам, че е от значение размера, за коя марка са е без значение и дали са малко по дълги, щом не опират значи стават, не е задължително да пише на тях Алфа, нали?
    Човека пита и за размери, защото нямал понятие и аз му казвам 3мм по дълъг не е проблем, ако не пише на него алфа не е проблем, казвам още, че ако иде на стругар ще има точния болт с уникален ключ, който не е в серийно производство.
    В случая ти се засягаш неизвестно защо, нещо грешно да съм написал?
    А какво ще прави не е мой проблем
    Лично аз и за танк да пише че са, ако размера отговаря ще ги взема, ако е малко по дълъг за да съм сигурен, че всичко е наред ще го стегна и ще завъртя колелото
    Никъде не съм казал,че на кутията пише специално за Алфа.Ако си влизал в сайта което съм сигурен,че си направил вече знаеш как стоят нещата
    Най се ядосвам за стругаря !Нямам нищо лично към тях
    Може ли да направи такъв секретен ключ който съм посочил на снимката и да е закален по норма ?Най много да направи такъв болт който е с шлици на главата но това ако е секрет.Няма ли тази въртяща черупка на главата на болта тарикатите ги развиват както е писал един по напред .За това се купуват секрети с по висока степен на секретност не, че няма да им видят сметката но им е по трудно .А тези от стругаря все едно не си сложил нищо.Искам снимка на болт направен от стругар !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #27
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    А е толкова лесно да идеш с болта в магазина и да си вземеш секрети, ако щеш и за един милион. Все още чакам отговор кои са ментаци и кои оригинални? Нека това да не се приема като заяждане, просто искам да получа информация кое какво е. Ще е полезно както и на колегата, така и на други колеги.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #28
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    А е толкова лесно да идеш с болта в магазина и да си вземеш секрети, ако щеш и за един милион. Все още чакам отговор кои са ментаци и кои оригинални? Нека това да не се приема като заяждане, просто искам да получа информация кое какво е. Ще е полезно както и на колегата, така и на други колеги.
    И аз много обяснения чакам ама не получавам.А пък кой си па ти ,че да ти давам обяснение.Мисля,че достатъчно се изписа по тая тема.Който доволен доволен който не е не мога да му помогна !
    Няма как за 20 лева да си вземеш добри секретни болтове и от това следва,че са менте.Имам предвид по сергиите тези за по 15-20 лева.MADE IN CHINA.
    P.S
    Няма как да иде в магазина понеже въпросната марка се предлага само в София.Дистрибутора е там.И ако си от друг град си поръчваш он-лайн.Иначе ако си от друга част на страната ще ти излязат солени да идеш до София да си мериш болтовете
    Last edited by eproHD; 27-05-2015 at 13:44.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #29
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ще те помоля да си мериш приказките!
    Ако си направиш труда да прочетеш няколко поста по-горе ще видиш, че съм писал на колегата да отиде до Маргел и да провери там за болтове.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #30

    Default

    Цената за сваляне на секретен болт от специалист по гуми е 10 лв. Свалят всичко.
    Аз знам поне пет начина. Имам секретни болтове въпреки всичко, ей така за разкош
    За този на снимката ще взема днес отпечатък с пластилин, всяка фреза може да ми направи формата и утре болтовете са долу. Така става нали?
    Last edited by lordliness; 27-05-2015 at 13:56.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •