Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: проблем с мощноста

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bankia
    Posts
    18

    Default проблем с мощноста

    Имам следния проблем алфата внезапно загуби мощност. При ход на трета скорост изведнъж ми изчезна мощността колата вървеше, но при подаване на газ не ускоряваше изобщо. Колата е 1,9 JTD 110 коня не пуши и на място не може да се изфорсира. Дайте идеи какъв може да е проблема.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Свети ли нещо по таблото?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bankia
    Posts
    18

    Default

    Не нищо не свети.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Една диагностика би била добър ориентир.

    Опитай да почистиш буксата на кабелчето от потенциометъра на педала на газта на първо време.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bankia
    Posts
    18

    Default

    Направиго днес. Нямах възможност за диагностика. Сменен е горивния филтър по настояване на приятел, че не достига гориво.

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kolilord View Post
    Направиго днес. Нямах възможност за диагностика. Сменен е горивния филтър по настояване на приятел, че не достига гориво.
    Мисля че не е от горивото, щото ще се опитва да гасне. Направи диагностика.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Не сменяй нищо преди да направиш диагностика. На мен точно така ми умря заради заминал дебитомер. Та ако искаш пробвай да му откачиш буксата и да видиш има ли промяна
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by kolilord View Post
    Имам следния проблем алфата внезапно загуби мощност. При ход на трета скорост изведнъж ми изчезна мощността колата вървеше, но при подаване на газ не ускоряваше изобщо. Колата е 1,9 JTD 110 коня не пуши и на място не може да се изфорсира. Дайте идеи какъв може да е проблема.
    И моята беше така до преди да използвам тази добавка
    STP PULITORE INIETTORI DIESEL COMMON RAIL.И наливам само Diesel Superiore тук така се води.Сега върви на пушка.Но при моята при диагностика нямаше никаква грешка !Закачи я на диагностика и виж какво ще покаже.
    Но след тази добавка двигателя работи по безшумно от преди..Но решението си е твое
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    И моята беше така до преди да използвам тази добавка
    STP PULITORE INIETTORI DIESEL COMMON RAIL.И наливам само Diesel Superiore тук така се води.Сега върви на пушка.Но при моята при диагностика нямаше никаква грешка !Закачи я на диагностика и виж какво ще покаже.
    Но след тази добавка двигателя работи по безшумно от преди..Но решението си е твое
    Бе що имам "спомени", че не беше баш така
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Хмм интересно тъкмо се бях вгледам в тази добавка ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #11

    Default

    Същинските симптоми при заминал дебитомер
    Издърпай буксата,както ти каза колегата по-горе.....оправи ли се мощността,значи деб. е за кофата.
    Last edited by undy; 23-05-2015 at 13:11.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Бе що имам "спомени", че не беше баш така
    Правилно имаш спомени,лошо няма !Там се касаеше за турбото изпушване яко и тръгване да върви !Само споделям какво направих на моята до сега + изпушването на яко черен дим- само тази добавка.Другата добавка /спрея/си стой понеже не смея да пръскам в турбото така като е дадено да бъде.Но турбото си работи и така но това е друга тема.Ако имаш други въпроси може да ми ги зададеш без притеснение !
    Само да спомена,че си купувам всякакви добавки и /всички смазки и греси дето ми трябват по колата ей така да имам ако ми потрябват.Мисля,че колегата няма да му е проблем да даде 13 лева толкова е в БГ за тази добавка.А не да почне да разкача някакви букси някакви чудесии.Ще зареди 30 литра нафта ще сипе половината от бутилката и ще види.А и няма да е на загуба инвестицията понеже е вложил в гориво и една добавка която само ще изчисти това за дето е предназначена.Реално не е на загуба с нищо само ++++ за колата
    Last edited by eproHD; 23-05-2015 at 14:33.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Правилно имаш спомени,лошо няма !Там се касаеше за турбото изпушване яко и тръгване да върви !Само споделям какво направих на моята до сега + изпушването на яко черен дим- само тази добавка.Другата добавка /спрея/си стой понеже не смея да пръскам в турбото така като е дадено да бъде.Но турбото си работи и така но това е друга тема.Ако имаш други въпроси може да ми ги зададеш без притеснение !
    Само да спомена,че си купувам всякакви добавки и /всички смазки и греси дето ми трябват по колата ей така да имам ако ми потрябват.Мисля,че колегата няма да му е проблем да даде 13 лева толкова е в БГ за тази добавка.А не да почне да разкача някакви букси някакви чудесии.Ще зареди 30 литра нафта ще сипе половината от бутилката и ще види.А и няма да е на загуба инвестицията понеже е вложил в гориво и една добавка която само ще изчисти това за дето е предназначена.Реално не е на загуба с нищо само ++++ за колата
    Не се впрягай, това беше просто дружеска закачка
    Това, че се грижиш за колата е похвално, както и споделянето на опит.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Не се впрягай, това беше просто дружеска закачка
    Това, че се грижиш за колата е похвално, както и споделянето на опит.
    Не се впрягам само споделям нещо направено от мен.Може и дебитомер да е ама в много теми след смяна на дебитомер проблемите си остават.И си назад с едни 200-300 лева за туй !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Не се впрягам само споделям нещо направено от мен.Може и дебитомер да е ама в много теми след смяна на дебитомер проблемите си остават.И си назад с едни 200-300 лева за туй !
    За това,първо диагностика, после анализ и чак тогава "финансови операции".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •