Results 1 to 11 of 11

Thread: Неработещи бутони на триъгълния ключ 147 Facelift

  1. #1
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default Неработещи бутони на триъгълния ключ 147 Facelift

    Здравейте колеги,
    От около седмица има още една АР в домакинството. Колата е 2006г 147 1.9JTDm 120 магарета . Проблемът е, че с колата ни беше даден само 1 ключ(този триъгълният, сгъваем с 3 бутона, Код 2 е) и копчетата не работеха, като първоначално си помислихме, че просто е свършила батерията. Купихме батерия и когато го отворих за да я сменя видях, че неговата беше обърната на обратно. Както и да е, сложих я правилно, но копчетата продължаваха да не работят...сложих новата но пак не искат. Може би иска преобучаване, въпреки че изчетох много теми в форума за ключове и още не мога да разбера нужно ли е. Реших да го разглобя за да погледна какво се случва от вътре. Прилагам снимки на разглобеният ключ, а въпросите са ми ако някой може да помогне:
    -Тези 4 крачета на батерията така ли трябва да са ... страничните към нея, а средните 2 нагоре, защото си личеше как са изкривени доста зле?
    -Да ми препоръчате къде в София или Пазарджик мога да го занеса да го погледнат.
    Като цяло проверихме за прекъснати с пътеки и си вървеше ток от батерията през платката ( доколкото може да се разчита на знанията ми )

    Благодаря предварително на отзовалите се !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20150519_202528.jpg   IMG_20150519_202231.jpg   IMG_20150519_202216.jpg  
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Zaxx View Post
    Здравейте колеги,
    От около седмица има още една АР в домакинството. Колата е 2006г 147 1.9JTDm 120 магарета . Проблемът е, че с колата ни беше даден само 1 ключ(този триъгълният, сгъваем с 3 бутона, Код 2 е) и копчетата не работеха, като първоначално си помислихме, че просто е свършила батерията. Купихме батерия и когато го отворих за да я сменя видях, че неговата беше обърната на обратно. Както и да е, сложих я правилно, но копчетата продължаваха да не работят...сложих новата но пак не искат. Може би иска преобучаване, въпреки че изчетох много теми в форума за ключове и още не мога да разбера нужно ли е. Реших да го разглобя за да погледна какво се случва от вътре. Прилагам снимки на разглобеният ключ, а въпросите са ми ако някой може да помогне:
    -Тези 4 крачета на батерията така ли трябва да са ... страничните към нея, а средните 2 нагоре, защото си личеше как са изкривени доста зле?
    -Да ми препоръчате къде в София или Пазарджик мога да го занеса да го погледнат.
    Като цяло проверихме за прекъснати с пътеки и си вървеше ток от батерията през платката ( доколкото може да се разчита на знанията ми )

    Благодаря предварително на отзовалите се !
    Трябва да има още една пластина за плюса на батерията ето тази ! Имаш ли я или не ?
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Има я. Точно от другата страна на батерията и видях че тези 2 крачета си контактуват с платката.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Zaxx View Post
    Има я. Точно от другата страна на батерията и видях че тези 2 крачета си контактуват с платката.
    Провери това !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Първо почисти нагара на платката след това си купи нови бутони, и си ги смени много внимателно и трябва да тръгне поне при мен и на двата ми ключа беше това проблема, дори бяха останали без батерии и нямаха нужда да се обучават на ново успех

  6. #6
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Благодаря и на двамата ! eproHD ще ги проверя пак всички писти и дали контактуват добре пластините с платката.
    lyubomir001, някакви съвети с какво да ги почистя (чист спирт и памук или ... ? ) и да търся бутони по магазините за електроника предполагам, тъй като не се оправям много добре с италианеца Тоци Бегали, мисля да не рискувам да си подменям сам, а да ги нося на жичкаджия =)
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Zaxx View Post
    Благодаря и на двамата ! eproHD ще ги проверя пак всички писти и дали контактуват добре пластините с платката.
    lyubomir001, някакви съвети с какво да ги почистя (чист спирт и памук или ... ? ) и да търся бутони по магазините за електроника предполагам, тъй като не се оправям много добре с италианеца Тоци Бегали, мисля да не рискувам да си подменям сам, а да ги нося на жичкаджия =)
    Почисти с спирт както си се сетил .Ако имаш уред /мултицет/ виж дали дават контакт тези бутони като ги натискаш.За да видиш работят ли не ти трябва да се захранват от батерията ! Само мултицета ти трябва.Ако не знаеш как се работи с мултицет иди някаде дето разбират да ти помогнат смисъл да видят къде е проблема
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Да точно това мисля да направя, поне ще разбера дали работят бутоните. Имаха нещо като смазка по тях и по гумените бутони на кутийката от вътрешната страна, но тъй като не съм сигурен дали не е сложена нарочно не я зачистих. Като цяло на мен ключа ми изглежда в доста лошо състояние ако съдя по това, че на 156-цата ми е 7 години по старо, а изглежда по - запазено. Утре мисля да отида при едни препоръчани ключари да ги сменят ако проблема се крие в трите бутона. После ще пиша ако се оправи, за да знаят хората и за напред.
    Last edited by Zaxx; 22-05-2015 at 14:44.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Почисти смазката смело със спирт ако има магазин за електроника някаде до теб иди да ти ги сменят и трите бутона предполагам че магазина ще има и сервиз към него щом не разбираш почисти нагара на платката до степен почти да не си личи и изкриви пластинките така, че да контактуват добре и тогава пробвай какво се случва. Успех

  10. #10
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Ключът е готов, даже вече има и 2-ри резервен (само ключ с чип за палене на колата, без бутони). Занесох го на ключар, сложи го на една машинка и каза, че ключа си работи, просто ще иска преобучение. Дори не го разглоби и се видя, че излъчва сигнал. Преобучи го и сега всички бутони си работят, че дори вече знам и кода =)))

    П.С.: Само още едно питане ... тъй като откачи акумулатора преди обучението на новия ключ и май тогава изгуби дата и час (пише 01 януари) на червения дисплей между оборотомера и скоростомера, та ако може да да споделите как да го настроя пак. Благодаря
    Last edited by Zaxx; 25-05-2015 at 09:29.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Zaxx View Post
    Ключът е готов, даже вече има и 2-ри резервен (само ключ с чип за палене на колата, без бутони). Занесох го на ключар, сложи го на една машинка и каза, че ключа си работи, просто ще иска преобучение. Дори не го разглоби и се видя, че излъчва сигнал. Преобучи го и сега всички бутони си работят, че дори вече знам и кода =)))

    П.С.: Само още едно питане ... тъй като откачи акумулатора преди обучението на новия ключ и май тогава изгуби дата и час (пише 01 януари) на червения дисплей между оборотомера и скоростомера, та ако може да да споделите как да го настроя пак. Благодаря
    Къде се намира този ключар дето прави тези ключове.Адрес цена..?

    От менюто избираш-настройваш дата,час,език и други неща....като се движиш из менюто с + и - Като влезеш ще разбереш как става
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •