Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Бордовия компютър постоянно ми отчита различно масло?

  1. #1

    Default Бордовия компютър постоянно ми отчита различно масло?

    Здравейте, колата е Alfa 147 1.9 JTD 2003 115 к.с.
    Проблемът е, че бордовия компютър постоянно ми отчита различно ниво на масло в колата. Преди един час оставаше само 1 чертичка, за да бъде пълно, а сега преди 5 минути - три чертички... Отделно се е случвало 2-3 пъти на първа да я изгася и дава "Low engine oil pressure" При проверка на маслото с измерителя си показва, че е почти на максимум..

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 12:11.

  3. #3

    Default

    Пропуснах да направя едно важно уточнение - тук и в други форуми прочетох за това "Low engine oil pressure", често хората го получават в завои или на светофар, ако колата е спряна.. При мен се е случвало, понеже от скоро карам и няколко пъти вместо на 1 се опитвам да потегля на трета, в никакъв друг случай не ми го е давало.. Иначе и моето мнение за електрониките е същото.

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 12:11.

  5. #5

    Default

    Мда, това го знам, но предполагам се получава понеже се опитвам да потегля на 3, а не че е някакъв проблем, понеже никога друг път не ми го показва.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 12:11.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Мда, това го знам, но предполагам се получава понеже се опитвам да потегля на 3, а не че е някакъв проблем, понеже никога друг път не ми го показва.
    Кой ви дава книжки на вас бре !Бил тръгвал на трета...нямам думи !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Сигурно аз съм единствения, който е бъркал в началото първа и трета скорост на лоста ?

  9. #9
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Така новите инструктори ги интересуват само кинтите такава е лошата истина тренирай някаде я на полигон я на друго безопасно място няма друг начин.Въпросна грешка ми е излиза един път запалих излезе надписа и изгасна случи ми се в много мокро време и аз така мъжката през локвите да тествам китайксите си гуми нямам кора под мотора намерих подобна тема където колегите споделят същото при проливни дъждове и нямат кори.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  10. #10
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Когато изгасиш колата принудително (бъркаш скоростите) на всички 147/156 изписва Low oil pressure. Нормално е!

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Сигурно аз съм единствения, който е бъркал в началото първа и трета скорост на лоста ?
    Аз моята съм я пробвал тръгва от място и на втора и на трета скорост...не знам нормално ли е или си е заминал съединителя.Иначе гасне ако отпусна бързо съединителя на първа.Сега по темата
    Сега се сещам аз когато взех моята и излязох от кат с номерата спрях да прочета това онова по талоните.После паля спомням си много добре изписа това Low oil pressure
    и, че има изгоряла свещ.След това направих обслужването на колата нова свещ масла филтри компютърна диагностика и чистене на грешки и не ми е излизала повече тази грешка
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 12:12.

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Това е добре, но се препоръчва при изгоряла една подгревна свещ да се сменят всички такива. Практиката показва, че обикновено след изгарянето на една свещ малко след нея почват да горят и останалите, ако са сложени едновременно, каквато е обичайната практика. Така че се приготви в скоро време да видиш отново индикация за изгоряла свещ. Разбира се, не ти го пожелавам - просто не бъди изненадан, ако се случи.
    Е вече 3000 км не е изгоряла никаква друга свещ.Имам една резервна NGK.Щом другите работят няма да сменям нищо.А и смяната е за 5 мин.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 12:12.

  15. #15

    Default

    Грешката за свещи също присъства. И на моята 147, и на тази на баща ми.. Една е клеясала и никой майстор не се ангажира да я смени , но вече 2 зими се справя.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •