Results 1 to 15 of 21

Thread: Както си карах извънградско колата ми изгасна, P1320, P0335, P0380 са грешките

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Както си карах извънградско колата ми изгасна, P1320, P0335, P0380 са грешките

    Здравейте,
    Първо искам да ви пожелая Весели Празници.

    Днеска тръгнах малко извънградско и както си карах на около 20-тата минута колата изгасна, светна ми червената дюза и изгасна на пътя голям цирк по инерция отбих в ляво и спрях, изчаках колата 10-15 минути през това нещеше да запали, но след тези 15 минути си запали.

    Стигнах до където трябваше и след 2 часа паля обратно да се прибирам този път покарах 10 минути колата изгасна по същия начин пак чаках 15-20 минути и след това запали, по след като запали карах още 10 минути и пак същата процедура изгасна чаках и запали. Прибрах се с 300 зора

    Порових се по темите и мисълта ме накланя към Датчик на коляновия вал но преди да предприема някакви мерки искам да чуя няколко мнения.

    Направих си диагностика и ми излезнаха следните грешки

    1. P0380 Preheating Control Unit - Signal low
    2. P1320 Cam/Crank Signal synchronization
    3. P0335 RPM Sensor


    Може ли няколко мнения за тези грешки, и ако това гаснене в движение от датчика на коляновия вал каква марка ще е най добре да си взема.

    Скоро ме чака дълъг път извън страната и искам тези работи да ги оправя още тази седмица преди да тръгна.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    99,99% - датчик колянов вал (RPM sensor).

    Грешката свързана с подгрева, няма отношение към това, че колата ти е изгаснала.
    Last edited by ecotronic; 10-04-2015 at 20:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    0,01% - датчик разпределителен вал (camshaft sensor), казвам ти го от горчив опит.
    На втората снимка си го пише: The RPM/TDC and camshaft (разпределителен вал) signals are out of sync.
    Т.е. има разминаване в показанията от двата датчика - този на разпределителния вал и този, който
    следи оборотите (вероятно на коляновия вал)
    Last edited by dansguardian; 10-04-2015 at 20:26.
    Former Alfa owner.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    0,01% - датчик разпределителен вал (camshaft sensor), казвам ти го от горчив опит.
    На втората снимка си го пише: The RPM/TDC and camshaft (разпределителен вал) signals are out of sync.
    Т.е. има разминаване в показанията от двата датчика - този на разпределителния вал и този, който
    следи оборотите (вероятно на коляновия вал)
    Значи като цяло датчика на коляновия вал е за смяна, а този на разпределителния вал не можах да разбера, има ли вероятност и той да е за смяна?

    На тази снимка която съм прикачил, кой датчик е на коляновия вал и кой на разпрделителния?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Monitoring_points_resized.jpg  
    Last edited by kudev; 10-04-2015 at 21:10.
    Without heart we would be mere machines

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи като цяло датчика на коляновия вал е за смяна, а този на разпределителния вал не можах да разбера, има ли вероятност и той да е за смяна?

    На тази снимка която съм прикачил, кой датчик е на коляновия вал и кой на разпрделителния?
    Camshaft sensor = датчик на разпределителния вал (вляво на снимката)

    RPM sensor = датчик на коляновия вал (вдясно на снимката с кафявата букса.)

    Смени го първо него и после карай и гледай пак грешки преди да се впускаш във филми с датчика на разпределителния вал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Тука Екото мисля че е поставил правилната диагноза.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    По първата грешка-подгревна свещ за смяна.
    За двете следващи направи следната проба - запали колата да загрее и да изгасне, после пробвай да запалиш и гледай дали отчита обороти докато въртиш. Ако не отчита или стойностите скачат рязко, смело сменяй датчика на коляновия вал. Ако обаче отчита плавно обороти, вероятният виновник е датчика на разпределителния и трябва да се провери с осцилоскоп, а и смяната му е по-брадата.

    ---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:21 ----------

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи като цяло датчика на коляновия вал е за смяна, а този на разпределителния вал не можах да разбера, има ли вероятност и той да е за смяна?

    На тази снимка която съм прикачил, кой датчик е на коляновия вал и кой на разпрделителния?
    Това е на бензинка, но на коляновия буксата е кафява.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •