Results 1 to 6 of 6

Thread: Алфа 156 2.0 тс

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default Алфа 156 2.0 тс

    Здравейте.Понеже търсих из форума ама нещо не успях да намеря тема която да ми отговори на въпросите.Понеже наскоро взех една алфа 156 2.0 тс 155к.с спорт вагон обаче ми се върти една муха в главата понеже количката като цяло ми харесва.Искам да и помогна във вървежа с едно охлювче на изпускателния колектор / турбо /

    Мисълта ми е като двигател примерно на 0.5 без да се оправя главата и да се намаля степента на сгъстяване безопасно ли ще е за мотора/ Евентуално по нататък като ми омръзне да се разрежда и т.н...

    Компютъра смятам да го пращам за преправяне към МегаСкуирт.

    За сега това е като идея ако може някой по запознат да ми обясни кое как е ще съм много благодарен.До сега съм се занимавал само в дизелския клас и то под крилото на Фолксваген

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default

    Някой нещо няма ли да сподели.Стоковите бутала и биели до какви конски сили държат или нещо подобно на информация ..........

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Той и като атмосферен на този мотор му се носи славата, че е кекав, пък с турбо сигурно съвсем ще окекавее.
    Рискована работа, според мен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default

    Ясно няма да се занимавам ще си я карам така.Благодаря може да се заключва.

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by masterchy View Post
    Някой нещо няма ли да сподели.Стоковите бутала и биели до какви конски сили държат или нещо подобно на информация ..........
    Ни съ занимавай с тая работа....чесно.... не си първия сетил се...5 минути фън и после търся мотор...говори с Ферариста.Ако искаш да правиш нещо приготви си кинти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default

    Да стана ми вече ясно като се поразрових и за мнения из чуждите форуми.Явно колите ни са доста капризни ;Д

    Благодаря все пак.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •