Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Високи обороти-ОПРАВЕНО!!!

  1. #16
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Лично аз си го обяснявам по следния начин:
    Датчика е изперкал и казва на компа,че е - 30 градуса,но в същото време диагностиката ми показва и температурата на входящия въздух(не знам кой датчик го засича...)който в конкретния случай беше 8 градуса.От там явно всичко заложено като възможни отклонения в мозъка на двигателя няма нищо общо с двете коренно различни показания за температурата и... 4000 оборота са на лице.
    Не изключвам възможността и моторчето за празния ход да е пътник,но като смених датчика за температурата,изключих акумулатора за около 15-20 мин. и после пуснах адаптация всичко си дойде на място.
    Не знам защо,но загиналия датчик не беше записан като грешка,хванах го по показанието -30

    Ако съм в грешка моля да ме поправите...
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Лично аз си го обяснявам по следния начин:
    Датчика е изперкал и казва на компа,че е - 30 градуса,но в същото време диагностиката ми показва и температурата на входящия въздух(не знам кой датчик го засича...)който в конкретния случай беше 8 градуса.От там явно всичко заложено като възможни отклонения в мозъка на двигателя няма нищо общо с двете коренно различни показания за температурата и... 4000 оборота са на лице.
    Не изключвам възможността и моторчето за празния ход да е пътник,но като смених датчика за температурата,изключих акумулатора за около 15-20 мин. и после пуснах адаптация всичко си дойде на място.
    Не знам защо,но загиналия датчик не беше записан като грешка,хванах го по показанието -30

    Ако съм в грешка моля да ме поправите...
    Изключи на всяка друга Алфа температурния датчик и запали,да видиш че повече от 1500 об.няма да вдигне,даже са много.

    Когато я закача на компа и даде контакт,пуснаха ли се перките ???? Ако не са се пуснали е твърде вероятно да те лъже диагностиката,защото при такива температури компа пуска аварийно перките .
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Изключи на всяка друга Алфа температурния датчик и запали,да видиш че повече от 1500 об.няма да вдигне,даже са много.

    Когато я закача на компа и даде контакт,пуснаха ли се перките ???? Ако не са се пуснали е твърде вероятно да те лъже диагностиката,защото при такива температури компа пуска аварийно перките .
    Нещо не те разбрах колега,
    Датчика ако го откача ОК няма да вдигне и 1500 об.
    Когато му измъкнеш буксата го елиминираш от системата и двигателя минава в някакъв авариен режим(така си мисля),но в моя случай той казва,че е минус-30 градуса(подава грешна информация),а в същото време температурата на входящия въздух е +8 градуса(колкото е всъщност и външната температура)
    А перките не се включиха.И защо трябва да се включват при (минус)-30 градуса???
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  4. #19
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Интересното в случая е и това, че при положение че целият ход на дросела е 0 - 83 гр. а моторчето за празния ход отваря клапата на максимум 15 гр. - как при грубо-казано 18% отворен дросел се получават 4000 об.
    И аз това се чудих,защото като го направи това опитах да подам газ,защото в първия момент си помислих,че нещо жилото е запецнало,но като тръгнах да натискам педала усетих,че обрах един празен ход(все едно,че някои е завъртял дросела на ръка).Това упражнение го повторих поне 4-5 пъти(палих-гасих) и резултата беше един и същ 3800-4000 оборота.Дори пробвах да потегля без да докосвам газта и направо изрови асфалта и оборотите не се нормализираха след това упражнение...
    Last edited by dakata; 26-03-2015 at 20:17.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Нещо не те разбрах колега,
    Датчика ако го откача ОК няма да вдигне и 1500 об.
    Когато му измъкнеш буксата го елиминираш от системата и двигателя минава в някакъв авариен режим(така си мисля),но в моя случай той казва,че е минус-30 градуса(подава грешна информация),а в същото време температурата на входящия въздух е +8 градуса(колкото е всъщност и външната температура)
    А перките не се включиха.И защо трябва да се включват при (минус)-30 градуса???
    Нормалните стойности на съпротивлението на датчика са да речем 3 килоома при -30 градуса и 100 ома при 100 гр.

    При прекъсване на датчика съпротивлението става много голямо (практически това на изолацията на проводниците) при късо съединение пък то става много малко - под 1 ом. Ако долната възможна граница на термометъра на ECU то е -30 гр, то ще регистрира тази температура и при реална такава и при откачен датчик.
    Но има друга функция на ECU - то, която следи само това дали съпротивлението на датчика е в крайните възможни граници (примерно от 50 ома до 50 килоома).

    Когато ECU - то "види" стойности извън този интервал, то знае единствено, че има проблем по веригата на датчика и поради това "на сляпо" включва вентилатора за да предотврати евентуално прегряване.

    Това, малко по-подробно обяснено е това за което говори Mury.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нормалните стойности на съпротивлението на датчика са да речем 3 килоома при -30 градуса и 100 ома при 100 гр.

    При прекъсване на датчика съпротивлението става много голямо (практически това на изолацията на проводниците) при късо съединение пък то става много малко - под 1 ом. Ако долната възможна граница на термометъра на ECU то е -30 гр, то ще регистрира тази температура и при реална такава и при откачен датчик.
    Но има друга функция на ECU - то, която следи само това дали съпротивлението на датчика е в крайните възможни граници (примерно от 50 ома до 50 килоома).

    Когато ECU - то "види" стойности извън този интервал, то знае единствено, че има проблем по веригата на датчика и поради това "на сляпо" включва вентилатора за да предотврати евентуално прегряване.

    Това, малко по-подробно обяснено е това за което говори Mury.
    Е са вече ми стана ясно,Любо
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  7. #22
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Май колегата Mury ще се окаже прав за моторчето...
    Няколко дни след като занулих настройките беше добре и днес отново започна досадното клатушкане на оборотите.
    Тъкмо се закрепи няколко дни,и оборотите бетон си викам: -Бре тая кошница се оправи!!!
    И днес отново 600-1200-600-1000-1200-1000-600............
    Абе нямам думи...
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •