Results 1 to 11 of 11

Thread: Новозакупена Алфа

  1. #1

    Default Новозакупена Алфа

    Здравейте колеги, чета във форума от няколко месеца насам, но чак сега реших да се регистрирам. Септември месец закупих своята Афа Ромео 156, 2002г., бензин, 1,6. Четейки във форума срещнах термина фейслифт интериор. Та моята Алфа е такава. Изключително съм доволен от нея. Впоследствие сложих газова уредба и нещата станаха още по - прекрасни.

    Провокиран от темите във форума, имам няколко въпроса, на които ще ви бъда благодарен, ако ми отговорите. Държа да отбележа, че не съм особено компетентен и ето защо пиша. Иска ми се да сменя дисплея на борд компютъра понеже не свети добре. Попитах на няколко места и ми казаха, че това е загубена кауза и на всички пикселите им от топлината отслабвали. Говорих с един човек, който има няколко Алфи и ми каза, че от следващата Алфа 156, която е с по - малък дисплей се заменя и проблемът го няма. Искам да ви попитам това дали е така.
    Друго нещо, което искам да знам е дали на този модел Алфа може да се сложи автопилот. Четох във форума, но честно казано не разбрах дали става за този модел. Общо взето това са ми въпросите засега. Ще бъда много благодарен, ако някой отдели няколко минутки и отговори на въпросите ми.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добре дошъл във форума и със здраве да се радваш на колата!

    По въпроса за темпомата - няма проблем да се добави тази екстра на твоята кола.
    За целта е необходимо да си осигуриш ръчката от която той се управлява. Тя се свързва лесно към инсталацията.
    Може да се наложи и да се смени машинката на педала на спирачката. За да работи темпоматът, тя трябва да е с 2 превключващи контакта, вместо с 1.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by BorisDimov View Post
    Здравейте колеги, чета във форума от няколко месеца насам, но чак сега реших да се регистрирам. Септември месец закупих своята Афа Ромео 156, 2002г., бензин, 1,6. Четейки във форума срещнах термина фейслифт интериор. Та моята Алфа е такава. Изключително съм доволен от нея. Впоследствие сложих газова уредба и нещата станаха още по - прекрасни.

    Провокиран от темите във форума, имам няколко въпроса, на които ще ви бъда благодарен, ако ми отговорите. Държа да отбележа, че не съм особено компетентен и ето защо пиша. Иска ми се да сменя дисплея на борд компютъра понеже не свети добре. Попитах на няколко места и ми казаха, че това е загубена кауза и на всички пикселите им от топлината отслабвали. Говорих с един човек, който има няколко Алфи и ми каза, че от следващата Алфа 156, която е с по - малък дисплей се заменя и проблемът го няма. Искам да ви попитам това дали е така.
    Друго нещо, което искам да знам е дали на този модел Алфа може да се сложи автопилот. Четох във форума, но честно казано не разбрах дали става за този модел. Общо взето това са ми въпросите засега. Ще бъда много благодарен, ако някой отдели няколко минутки и отговори на въпросите ми.
    Чак пък няколко месеца са престрашиш....няма та ухапим бе, най-много та напием.Та по единияти въпрос, аз съм със духалка от вътрешен фейс с големия дисплей.Поради невъзможност да се монтира борд и за да запуша дупката с нещо полезно сложих една джаджа която показва разни работи - външна,вътрешна температура час, дата, напрежение на акумолатора и най-важното фазите на луната.Та и при мене изчезнаха показанията на всичко освен на акумолатора/Любо в скоро време ща питам дали може се оправи ама като се наканя да го сваля че да му цъкна платката/Та зад дисплея има една хралупа място.Т.е идеята ми е ако докато е студена колата дисплея ти още показва каквото трябва и изчезват пиксели като загрее парното чак, да вземеш да го свалиш да го разглобиш и в тая хралупа да сложиш термоизолация, няколко слоя стиропор примерно и след това да запечаташ със алуминиево фолио за да изолираш дисплея от топлото.Ако трайно се е прецакал няма смисъл да го правиш, като го подмениш може да пробваш ако искаш.Ако не мога си оправя тъпнята или да я подменя, че нещо не мога да намеря на пазара същата, /к фазите на Луната са ми много важни/ ще го направя това упражнение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4

    Default

    Ха, благодаря ви за посрещането и бързите отговори. Това за дисплея ще го пробвам още в първия ми свободен ден. Относно темпомата, четох тук във форума, че освен въпросната ръчка трябва да се свързват жици, пинове и именно това ми обягва много или просто трябва да намеря въпросната букса под волана и да свържа ръчката. Също така някой дали може да каже от къде да намеря ръчката и какви пари горе - долу трябва да платя или всичко е до късмет каква цена ще ми кажат.

    П.С. Очаквах доста по - отрицателни мнения и отзиви относно хилядите ми въпроси. Приятно е да споделяш удоволствието покрай любимата марака с любители.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И да я няма въпросната букса за да се включи в нея ръчката, схеми има и не е страшно. В крайна сметка освен връзка към шаси и +12 има 4 пина, които трябва да се свържат с пинове на ECU - то.
    Машинката на спирачния педал лесно ще я познаеш. Ако от нея излизат 2 проводника, трябва да я смениш с такава с 4.

    Въпросите ти въобще не са много, нито пък са досадни. Ти да видиш, какви има....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Добре, ще потърся всичко и ще пиша, когато свърша нещо, защото темата може да бъде полезна за някой нов като мен. Благодаря отново!

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Виждал съм вместо дисплей , навряна навигация с тия размери

    Резултата е Убийствен
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Виждал съм вместо дисплей , навряна навигация с тия размери

    Резултата е Убийствен
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=64434&page=3
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47088
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=85836&page=4
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Е тва ме разби със CD-ROM - a
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  11. #11

    Default

    Малко инфо какво свърших до тук. Относно дисплея, изолирах го със стиропор и фолио като резултатът е незначителен. Малка е разликата, но все пак я има. Звънях на една морга, не и помня вече името, и там ми казаха, че мога да взема по - малкия дисплей с всичките духалки от следващата 156-ца, били абсолютно заменяеми. Но тук идва въпроса доколко това е вярно...
    Относно темпомата, намерих го за 40 лева, но е само лостчето. Колега, който също кара Алфа, но 147, ми каза, че е изключително трудно да се прекарат кабелите. Но на мен сякаш не ми се иска да се отказвам и затова ви моля за мнения.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •