Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с лампи за количество на масло в двг.

  1. #1
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Проблем с лампи за количество на масло в двг.

    Здравейте, търсих в стари теми , но не открих и реших да питам. От известно време ми светят лампата в таблото и тая на чек-панела за количество на масло в двигатела. Като проверявам на пръчката -има между мин. и макс. Днес долях малко( от време на време доливам) и пак светят. Тая в таблото свети по 15 сек. без значение дали паля двг. или само пробвам на контакт, на чек-панела си свети постоянно. Та въпроса ми е дали не ми е заминал датчика и кой точно е той( има 2 под изпускателните тръби). Ако знае някой цени, взаимозаменяемост и т.н. Благодаря предварително.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Не разбрах тази на таблото свети за малко и гасне като запалиш или постоянно си свети. Като си само на контакт не чакай да загасне щот налягане няма от къде да дойде. А тази долната е явно по-чувствителна и там като замине датчика започва едно нескончаемо светене. А пък той хич не е от евтините около 100 лева та при мен още не му е дошъл реда за смяна.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Налягането си е ОК. Проблема е в лампите за количество. Тая в таблото свети по15 сек. и като паля двг. и само на контакт да държа.А самия датчик може ли да се измери и кой точно е.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •