Results 1 to 9 of 9

Thread: Мнения за Alfa 156 SW 2.4 175hp

  1. #1
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default Мнения за Alfa 156 SW 2.4 175hp

    Предстои ми закупуване на такава алфа 2005,но нито знам за разхода на гориво,нито за поддръжката на двигателя,съединителя,окачването. Върви ли добре,търпи ли ремап. И най-вече проблемите свързани с такава кола.

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    върви добре ако е добра. поддръжката е скъпа, ремапа е задължителен за дизелите, разход според позицията на педала на газта
    JTDm 170+

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това ми е 5-та 156-ца и е с такъв мотор. Ако е хубава и поддържана добре колата си заслужава. Ако е убита от каране ще те вкара в голям филм, всичко по мотора и кутията е по-скъпо от другите жтд-та. Търпи ремап естествено, стига да го прави някой който чува петела, ама си трябват парички и за там, ремапа струва 300-500лв в зависимост кой ще го прави. Разхода е като на нормално жтд, не съм забелязал някакви фрапиращи разлики, може би 1л над тях. Градско на моето каране 8-9л/100км, извънградско 6-7л/100км като се гони скорост около 120км/ч. Вървежа мисля че няма нужда от коментар, извънградско колата върви много леко, до 200км/ч си набира много добре, нататък не съм тествал защото съм със зимните гуми все още.
    Другото което бих те посъветвал, ако попаднеш на читава 2.4 140/150кс, също не е лош вариант, по-простичък мотор и по-евтин съединител. Окачването е като на всички 156-ци, пикливо силно казано но ако го пазиш малко се справя.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Macko166 View Post
    Предстои ми закупуване на такава алфа 2005,но нито знам за разхода на гориво,нито за поддръжката на двигателя,съединителя,окачването. Върви ли добре,търпи ли ремап. И най-вече проблемите свързани с такава кола.
    Търси си 1,9 16V вместо 2,4 20V. Няма да сбъркаш!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Търси си 1,9 16V вместо 2,4 20V. Няма да сбъркаш!
    а защо ?че и аз търся

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Macko166 View Post
    Предстои ми закупуване на такава алфа 2005,но нито знам за разхода на гориво,нито за поддръжката на двигателя,съединителя,окачването. Върви ли добре,търпи ли ремап. И най-вече проблемите свързани с такава кола.

    Това което казаха колегите за колата е напълно вярно , ще добавя че ремапа не е толко скъп моят е за 200лв ( няма да казвам при кой и къде да не замрънкат че е реклама ... ) и съм страшно доволен ...
    не съм съгласен че 1.9 е по добре .. за мен 2.4 дава повече кеф при карането , по лесно поддържа високите скорости но разбира се и двата мотора си имат плюсове и минуси ..
    Разбира се заради тежкия мотор предницата заминава по бързо , при много подавана на газ има вероятност да спука някой от маркучите по турбо пътищата ...
    Съединител , скорости .... безбожни цени така че внимавай много като избираш
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Проблема в случая е, че този автомобил много лесно се вкарва в стандартните разходи по силовото предаване, които са на цена колкото целия автомобил.
    1.9 в случая е много по-евтин в това отношение.
    Ако цената не го притеснява колегата, то спокойно да се мята на 2.4-ката.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Проблема в случая е, че този автомобил много лесно се вкарва в стандартните разходи по силовото предаване, които са на цена колкото целия автомобил.
    1.9 в случая е много по-евтин в това отношение.
    Ако цената не го притеснява колегата, то спокойно да се мята на 2.4-ката.
    Ама кефа от петака цена няма
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #9
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    От скоро имам и 2,4 mJTD ... Мога да изкажа само адмирации .... Уникална е и всеки път като я настъпя .... настръхвам. Добър разход ( до 10 градско с настъпванки и задръствания )

    Моята е чипната и е с друга генерация и челен кулер. Ако някой от София иска , мога да го повозя

    Поддръжката е по-скъпа , но все пак кефа си е кеф. За мен си заслужава напълно автомобила

    Ся ... малко е тънък момета със съединителя и каретата ... ама ако има човекмалко акъл в главата .... не е страшно
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •