Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71

Thread: Подобрения на Alfa 147 1.9JTD 16V - идеи?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default Подобрения на Alfa 147 1.9JTD 16V - идеи?

    Здравейте от почти година вече имам колата.
    Иска ми се да направя подобрения не само за мощност, но и самата кола да си върви по-добре и да му е по леко на двигателя.

    Та колата е с нови ремъци, ролки водна помпа, масла филтри, там всичко както трябва, акумолатор, двете външни карета, ляв носач, биалетки, разни тампони по предницата (окачването май е консуматив на тея алфи..), нов съединител Валео и чисто нов маховик (доста солено 700лв ама какво да се прави) не можах да си намера едномасов та се наложи оригинален...
    Та сега след като съм я докарал до едно добро състояние така да се каже бих искал да направя малко подобрения по колата, какво бихте препоръчали?

    Мисля да почна със следните неща:
    Цялостно премахване на EGR, не само затапване ами разкарване на самия клапан, топлообменика, и разни тръбички по него, доста играчка ще е ама като се затапи за какво да го разкарвам това излишно желязо с мен .

    Покрай премахването на EGR ми се иска да почистя всмукателния колектор, така и така ще се разглабя, как бихте препоръчали да се почисти?

    Подмяна на въздуховодите (слабо място им е на тея колички) имам напукани маркучи, така и така ще се сменят да сложа нещо по здраво от оригиналното.
    задължително нови скоби може би T-скоби Wurth?
    Мисля да ползвам тръби + колена от маркуч за снадки.

    Покрай тази подмяна също разкарване на масления сепаратор да си изхвърля газовете в атмосферата, че влиза баш преди турбото и цапа и без тва яко омазаната геометрия . Знам че повечето са против ама..

    Слагане на челен интеркулер, иска ми се нещо малко по голямо от фабричния но тея универсалните дет се продават не ми харесва особено цените та може би от някое CLK, или 325tds, 330d ?

    Премахване на първия катализатор като има два варианта изцяло подменяне с тръба (по-скъпия и труден) или да се изтръмбуши и да се остави така (по-лесен и евтин) достатъчно големи ли са плюсовете на първия че да си заслужава?
    Втория съм го разкарал отдавна.

    Права генерация от край до край със накрайник или някакво спортно гърне отзад за малко по добър звук?
    Понеже съм само с крайно в момента и тръбата си е наред, няма изгнило мисля да я оставя на 55мм вместо да подменям на по голям диаметър, ще направи ли голяма разлика?

    Покрай всичките разглабяния мисля да сваля турбината и да я занеса за почистване на геометрията и да се провери за луфтове и цялостно състояние.
    Ако е тръгнала и няма много живот още в нея, може евентуална замяна с нещо от по големите дизели.

    И естествено ремап но е чак накрая след всичките тези подобрения, че да има максимална полза.

    Какво мислите и какви други предложения бихте дали?

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    3-4 хилки приготвил ли си ?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Тук евентуално ако се наложи смяна на турбината 400-500 рециклирана и пак зависи от доста неща.. ще трябват повече пари и за ремапа ~300лв

    Разкарване на EGR - планки 20-ина лв
    За генерацията ако не се купува гърне със работата и подмяната на тампоните - 50лв
    Скоби и въздуховоди около 200лв зависи от кое колко ще трябва ама толкова съм приготвил за това.
    Кулер - втора ръка 60-ина лв
    Почистване на геометрията на турбото - 60лв

    До тук не виждам 3-4000.

    ПС: Евентуално ако имаш нещо друго в предвид може би, но ако може да споделиш защото нещата които съм изброил със сигурност не струват толкова.
    Last edited by agstyles; 27-02-2015 at 14:26.

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Тук евентуално ако се наложи смяна на турбината 400-500 рециклирана и пак зависи от доста неща.. ще трябват повече пари и за ремапа ~300лв

    Разкарване на EGR - планки 20-ина лв
    За генерацията ако не се купува гърне със работата и подмяната на тампоните - 50лв
    Скоби и въздуховоди около 200лв зависи от кое колко ще трябва ама толкова съм приготвил за това.
    Кулер - втора ръка 60-ина лв
    Почистване на геометрията на турбото - 60лв

    До тук не виждам 3-4000.

    ПС: Евентуално ако имаш нещо друго в предвид може би, но ако може да споделиш защото нещата които съм изброил със сигурност не струват толкова.
    Всичко това е най правилния начин който си описал !
    Действай, колата ще се съживи и дълго време ще бъде добре без тези гомнарии свързани с еко нормите.
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    закоравял алфист alfa20's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Свищов
    Posts
    141

    Post

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Тук евентуално ако се наложи смяна на турбината 400-500 рециклирана и пак зависи от доста неща.. ще трябват повече пари и за ремапа ~300лв

    Разкарване на EGR - планки 20-ина лв
    За генерацията ако не се купува гърне със работата и подмяната на тампоните - 50лв
    Скоби и въздуховоди около 200лв зависи от кое колко ще трябва ама толкова съм приготвил за това.
    Кулер - втора ръка 60-ина лв
    Почистване на геометрията на турбото - 60лв

    До тук не виждам 3-4000.

    ПС: Евентуално ако имаш нещо друго в предвид може би, но ако може да споделиш защото нещата които съм изброил със сигурност не струват толкова.

    с трици маймуни няма да хванеш
    alfa giulietta QV TCT
    alfa GT q4 GTB 2268 VKLR Black Line300+++
    alfa GT selespeed Edizione sportiva
    alfa GT 1.9jtd
    alfa 145 2.4 20v 400+++
    lancia tesis 2.0 20v turbo
    alfa brera 2.4 jtdm 350+++
    Audi A3 R32
    Audi A4 CABRIO
    VW GOLF 6R CABRIO
    VW Beetle CABRIO1.8 turbo 300+++

    bySpaghetti PerformanceGarage

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    За първия катализатор заслужава ли си да се подменя с тръба или само да му изкарам карантиите?

    Входящия колектор с какъв препарат може да се почисти или поне да се накисне, че да е по-малко търкането?

    За спирачки какво бихте предложили, мислих си за брембо от 166 но скъпичко излиза, апаратите от 156 2.4jtd не са ли по големи от тези на 147?
    До колкото знам захващането им е еднакво на 147/156 може и да се бъркам, но ако е еднакво и са по големи апаратите пак биха свършили по добра работа със едни по големи дискове и хубави накладки. (скоро идва смяна на дискове, накладки, направо и течността та..)
    Какви дискове бихте препоръчали само вентилирани, само дупчени?
    От към спирачки въобще не съм запознат със размери на дискове и апарати затова бих бил много благодарен за информация

    ПС: Може ли малко разяснения -> "с трици маймуни няма да хванеш"?
    Last edited by agstyles; 27-02-2015 at 20:39.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Добре де не може ли да си вземеш нови апарати нови дискове,нови накладки за 147 каквато е твоята кола.За какво са ти тия по големи дискове- що с дискове за 147 няма да спира ли.Май не мога да схвана нещо идеята
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Upgrade на спирачките, идеята е да спира по-добре, така и така ще се сменят нещата дали ще дам още малко за по големи апарати и дискове не е голям проблем.
    Все пак от тия неща няма да се дигнат кой знае колко конете ама ремапа ще си окаже влияние та предпочитам така а и е много важна част за сигурността та не би ли било по-добре?

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Тук евентуално ако се наложи смяна на турбината 400-500 рециклирана и пак зависи от доста неща.. ще трябват повече пари и за ремапа ~300лв

    Разкарване на EGR - планки 20-ина лв
    За генерацията ако не се купува гърне със работата и подмяната на тампоните - 50лв
    Скоби и въздуховоди около 200лв зависи от кое колко ще трябва ама толкова съм приготвил за това.
    Кулер - втора ръка 60-ина лв
    Почистване на геометрията на турбото - 60лв

    До тук не виждам 3-4000.

    ПС: Евентуално ако имаш нещо друго в предвид може би, но ако може да споделиш защото нещата които съм изброил със сигурност не струват толкова.
    Силиконовите снадки струват 10-15лв. за брой!
    Ще ти трябват мин. 5бр.
    Съответно 10бр. скоби на Вюрт!
    Тръби, заварки!!!

    Хвани в една ръка тунинг кулер, а в другата обикновен за първоначално вграждане и тогава ще разбереш каква точно е разликата!!!


    Преди месец имаше подобна тема пусната в тунинг раздела!
    Май колегата там се разубеди!!!



    Така като чета май няма да можеш да се справиш сам с всичките тия неща и ако смяташ да ползваш услугите на някой майстор, струва ми се, че цените рязко ще подскочат!!!

    Общо взето ако си правиш сметки да минеш тънко на някой места, в последствие може и да ти излезе соленко!!!

    И тая турбина няма никак да те задоволи, определено си трябва по-голямка!

    Ако не си сложил усилен съединител с този си до никъде трябва ти мин. усилен!

    За задните спирачки ти трябват супорти и дискове от 156-комби!


    Има още доста за писане по темата!
    Колегите след мен ще допълнят!


    Ако питаш мен, сложи си GTA брони, прагове и крило!
    Ремап и газ!!!

    Всичко останало което излиза извън нормите е скъпо!!!
    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Силиконови снадки - ebay, alibaba не е като да са от друго място, цените са сравнително по ниски..
    Скоби може и други не е казано има варианти дет са по 2-2.50 бройката и пак вършат работа.
    Заварки няма да има както казах снадки колена и скоби.

    Кулера ясно ми е че има разлика ама със сигурност дори ще е по добре от фабричния малко по голям и монтиран отпред да го удря добре въздуха.

    От нещата които съм изброил единствено заварките по изпусквателната система и почистването на турбото не мога да направя, не виждам какво сложно има в другите неща че да не се справя.

    Както казах не гоня кой знае какви мощностти та подмяна на турбината ще е ако тази не става.
    Иначе и така си е доволна ама като може малко повече що да не

    на 821325 мисля че така беше номера на усиления съединител разликата е само в притисквателя реално ако се наложи ще се смени да стигнем до там пък..


    Броните най-накрая ако има финанси, като цяло този малък проект няма да се прави за седмица, а може би няколко месеца

    За спирачките обаче е добра идея за задните ок а отпред?

  11. #11
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Силиконови снадки - ebay, alibaba не е като да са от друго място, цените са сравнително по ниски..
    Скоби може и други не е казано има варианти дет са по 2-2.50 бройката и пак вършат работа.
    Заварки няма да има както казах снадки колена и скоби.

    Кулера ясно ми е че има разлика ама със сигурност дори ще е по добре от фабричния малко по голям и монтиран отпред да го удря добре въздуха.

    От нещата които съм изброил единствено заварките по изпусквателната система и почистването на турбото не мога да направя, не виждам какво сложно има в другите неща че да не се справя.

    Както казах не гоня кой знае какви мощностти та подмяна на турбината ще е ако тази не става.
    Иначе и така си е доволна ама като може малко повече що да не

    на 821325 мисля че така беше номера на усиления съединител разликата е само в притисквателя реално ако се наложи ще се смени да стигнем до там пък..


    Броните най-накрая ако има финанси, като цяло този малък проект няма да се прави за седмица, а може би няколко месеца

    За спирачките обаче е добра идея за задните ок а отпред?
    Действай си, не ги слушай !
    Скъпо - евтино , кой говори за пари ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    За тая турбина спортни дискове и качествени накладки ще са ти достатъчни!
    Така обаче както ти следя мисълта едва ли ще ти се дават толкоз пари при положение, че едните накладки струват 50лв. а другите 120лв.

    Тунига изисква и бустметър, предполагам си си харесал от тия по 30лв!!!

    Ще следя развоя на проекта с удоволствие!
    Че и аз тия дни ще почвам на жената колата, та да не се набутвам мнооо.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Че гледам да спестя пари така е, но за важните неща като спирачки ще ги дам, мога да разделям нещата няма да се прави чак скрапески тунинг.
    Въпроса е че ако пасват съпортите от 156 и са по големи от тези на 147 си заслужава ъпгрейда защото накладките и дисковете са на почти еднаква цена а така и така ще се сменят .

    За бууст метър не съм разглеждал още какъв но мисля да ползвам планката с която ще затапя EGR от към всмукателните колектори и да го вържа направо там добро място ли е според вас? Иначе намират се "маркови" втора ръка на поносими цени.

  14. #14
    започва да се пристрастява Mladencho's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Добрич
    Posts
    44

    Default

    в този спорт по-добре не си прави сметки , винаги имаш не предвидени други разходи
    лека-полека ще си я направиш.
    За буустметър те съветвам да си вземеш от електронните(с мап сензора) , лично аз съм много доволен.
    Успех !
    147/1.9 Жив Турбо Дявол(jtd) /115+

  15. #15
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Така като чета най-много един ремап да направиш.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •