Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65

Thread: Хидравличен филтър, кормилна уредба

  1. #46
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Сега вече съм съгласен.
    И тъй като хидравличната кормилна уредба на нашите коли не е нито толкова високотехнологична, нито скъпа, от Алфа Ромео правилно са преценили, че никакъв филтър не е необходим освен цедката в резервоара.
    Практиката също доказва правотата на това решение.
    Вече го писах някъде по-горе.
    Но разни алфисти-идеалисти правят от един филтър световен проблем. Затова и влязох малко повече в детайли. Извинявам се за което.

    Аз го написах това за надеждността още в първия си пост ама.... карай, лаф да става
    Last edited by tonov; 12-03-2015 at 00:30.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #47

    Default

    За да има такъв филтър трябва да има и клапан който да се отваря и да елиминира филтъра при запушване. Където и да се сложи винаги е рисковано. Има ли клапан този филтър?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 14:11.

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post

    Точно. Аз също не разбрах защо беше цялата тази дандания за един филтър, и то такъв, който никой от нас няма на колата си. Дето викаш - карай, лаф да става... Много добре казано.
    Ами данданията тръгна от там, че реших да посоча на този, който все пак е решил да слага този филтър, къде да го сложи. Нещо лошо ли сторих?

    И по-натам, освен че за пореден път разбрахме, какви "величия" си имаме тук, аз лично не чух нито едно обосновано твърдение освен това на Иво, което пък съвпада с моето.

    BTW - аз също не бих си сложил такъв филтър.

    Какво още не ти е ясно?
    Last edited by ecotronic; 11-03-2015 at 20:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ами данданията тръгна от там, че реших да посоча на този, който все пак е решил да слага този филтър, къде да го сложи. Нещо лошо ли сторих?

    И по-натам, освен че за пореден път разбрахме, какви "величия" си имаме тук, аз лично не чух нито едно обосновано твърдение освен това на Иво, което пък съвпада с моето.

    BTW - аз също не бих си сложил такъв филтър.

    Какво още не ти е ясно?
    значи всяко мнение, което съвпада с твоето е правилното мнение дори не осъзнаваш какво пишеш, каква хидравлика, какво налягане, какво подналягане, дори не знаеш, че в тези системи е обичайно да се използват мрежести филтри, на които казвате цедки
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    значи всяко мнение, което съвпада с твоето е правилното мнение дори не осъзнаваш какво пишеш, каква хидравлика, какво налягане, какво подналягане, дори не знаеш, че в тези системи е обичайно да се използват мрежести филтри, на които казвате цедки
    За разлика от твоите подмятаници и недомлъвки аз ясно и точно аргументирах всяко едно свое твърдение. А ако нещо все още не е ясно, съм готов да го доизясня.

    Ако ще ми опонираш, спести си величавите приказки по отношение на собствената си особа и давай по същество на технически език.

    Започни с това да ми посочиш ясно и точно къде и защо съм в грешка с моето предложение относно мястото на монтаж на този филтър.

    Ако си неспособен на това, върви да се дърляш на някого другиго.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За разлика от твоите подмятаници и недомлъвки аз ясно и точно аргументирах всяко едно свое твърдение. А ако нещо все още не е ясно, съм готов да го доизясня.

    Ако ще ми опонираш, спести си величавите приказки по отношение на собствената си особа и давай по същество на технически език.

    Започни с това да ми посочиш ясно и точно къде и защо съм в грешка с моето предложение относно мястото на монтаж на този филтър.

    Ако си неспособен на това, върви да се дърляш на някого другиго.
    що, не можеш да намериш правилната информация в нета, техническия език е далече от теб, да пишеш предположения, които си мислиш, че според твоята логика са правилни и според някаква картинка в интернет не е коректно.
    Няма да ти кажа- да се пукнеш от любопитство
    Last edited by lordliness; 11-03-2015 at 20:24.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    що, не можеш да намериш правилната информация в нета, техническия език е далече от теб, да пишеш предположения, които си мислиш, че според твоята логика са правилни и според някаква картинка в интернет не е коректно.
    Аз ти зададох един прост въпрос:

    Човек с инженерна мисъл, къде би монтирал този филтър?

    Човек дори не и с инженерно образование, щеше да ми отговори ясно и точно в един единствен пост.

    Ти обаче написа не един а десет (преброй си ги). И нито помен от технически аргумент в тях.

    Не се ли чувстваш неудобно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз ти зададох един прост въпрос:

    Човек с инженерна мисъл, къде би монтирал този филтър?

    Човек дори не и с инженерно образование, щеше да ми отговори ясно и точно в един единствен пост.

    Ти обаче написа не един а десет (преброй си ги). И нито помен от технически аргумент в тях.

    Не се ли чувстваш неудобно?
    Напротив, всичко е издържано и вярно без мястото на филтъра, което няма да узнаеш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Напротив, всичко е издържано и вярно без мястото на филтъра, което няма да узнаеш.
    Не се и съмнявам, че няма да узная от теб.

    Защото и ти самият не знаеш


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не се и съмнявам, че няма да узная от теб.

    Защото и ти самият не знаеш
    Нали знаеш, че знам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #57
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Я па и аз да се изтропам по въпроса.Филтър трябва да има след помпата за да се защитят хидравличните ситеми от попадане на твърди частици ако се разрони помпата била центробежна или зъбна.Освен това има напорни и връщащи филтри в схемата и такива дето защитават определени възли.Тоя пластмасовия не го знам къф е, що е.Отделно трябва да си имат байпасиране в случай на задръстване и някаква сигнализация за запушване иначе като се запуши мое си караш на байпас дълго и славно, сиреч все едно нямаш филтър.И понеже талянеца е преценил че хидравликата е достатъчно надеждна е решил да не оскъпява със излишни чаркове и системи за диагностика.Аз не бих си създавал допълнителни проблеми след като от 97-а насам си върви безпроблемно и без филтър.Па и с рязане и скобички на маркуча няма да рискувам.Вие ако искате си образувате нерви ваш проблем.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #58
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Я па и аз да се изтропам по въпроса.Филтър трябва да има след помпата за да се защитят хидравличните ситеми от попадане на твърди частици ако се разрони помпата била центробежна или зъбна.Освен това има напорни и връщащи филтри в схемата и такива дето защитават определени възли.Тоя пластмасовия не го знам къф е, що е.Отделно трябва да си имат байпасиране в случай на задръстване и някаква сигнализация за запушване иначе като се запуши мое си караш на байпас дълго и славно, сиреч все едно нямаш филтър.И понеже талянеца е преценил че хидравликата е достатъчно надеждна е решил да не оскъпява със излишни чаркове и системи за диагностика.Аз не бих си създавал допълнителни проблеми след като от 97-а насам си върви безпроблемно и без филтър.Па и с рязане и скобички на маркуча няма да рискувам.Вие ако искате си образувате нерви ваш проблем.
    За да предпазиш системата от дефектиране на помпата може да се сложи филтър за високо налягане или евентуално само цедка.
    Като гледам тази пластмасария от снимката, ако е с размери 50 х 70 при работно налягане на помпата от 20 атмосфери (не знам то колко е точно, но там някъде) - върху стените и ще се разпредели усилие от приблизително 3 тона, ако се намира на изхода на помпата.
    Та искам да кажа, че ще вероятно ще гръмне при първото навиване на волана.
    Last edited by ecotronic; 11-03-2015 at 21:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #59
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Нямам идея,помпата би трябвало да има регулатор на налягане иначе може да вдигне и много при махобороти на мотора.Не ми е трябвало да изучавам хидравлика и няма задълбочени познания, толкова колкото работата ми понякога е изисквала да разчитам и ремонтирам.В някои случаи е имало датчици налягане преди/след филтрите евентуално разликата в налягането се сигнализира на монитор или изключва ситемата. На тази елементарна система само тези усложнения и трябват.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Е аз говоря за работно налягане. Значи не става въпрос за екстремни ситуации.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •