Results 1 to 8 of 8

Thread: 156 1.9 JTD реле за подгряване грешка

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default 156 1.9 JTD реле за подгряване грешка

    Когато е студена и я запаля колата ми мига лапичката за подгряване. Реших, че е изгоряла свещ. Закачих я с фиат еку скан и записва реле за подгряване на свещи което не е грешката която записва при изгоряла свещ. Проблеми с паленето нямам, но някой може ли да ми каже къде се намира, и евентуално цена за ново такова. Може ли да му е изгорял предпазителя и къде да го търся. JTD 105 2000 година е колата.

  2. #2
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Релето е голямо черно, закрепено до горивния филтър. Замери свещите и зачисти буксата на релето.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20131026_203226_oe__345.jpg  
    Last edited by Marchoni; 07-03-2015 at 22:54.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  3. #3
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    Релето е голямо черно, закрепено до горивния филтър. Замери свещите и зачисти буксата на релето.
    Благодаря утре ако не вали ще го разгледам и почистя буксите.

  4. #4

    Default

    измери дали има постоянно 12 волта на дебелия кабел който идва от акумулатора, и измери свещите със пробна лампа
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  5. #5
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Когато е студена и я запаля колата ми мига лапичката за подгряване. Реших, че е изгоряла свещ. Закачих я с фиат еку скан и записва реле за подгряване на свещи което не е грешката която записва при изгоряла свещ. Проблеми с паленето нямам, но някой може ли да ми каже къде се намира, и евентуално цена за ново такова. Може ли да му е изгорял предпазителя и къде да го търся. JTD 105 2000 година е колата.
    Точно това е грешката за изгоряла свещ,свещи!

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Сигурен ли си ?? Нямах време тези дни да замеря дали идва 12 волта, а е и неприятно времето да с рови човек под капака. Пробна лампа нямам да замеря свещите, ще видя да си купя утре една.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Сигурен ли си ?? Нямах време тези дни да замеря дали идва 12 волта, а е и неприятно времето да с рови човек под капака. Пробна лампа нямам да замеря свещите, ще видя да си купя утре една.
    Някаква крушка от мигач, габарит.....нямаш ли?
    Единият и край връзваш на +12V, откачаш буксата към свещите и с другия и край пипаш пиновете за свещите.
    Където светне има здрава свещ, където не светне - изгоряла. Това е пробна лампа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някаква крушка от мигач, габарит.....нямаш ли?
    Единият и край връзваш на +12V, откачаш буксата към свещите и с другия и край пипаш пиновете за свещите.
    Където светне има здрава свещ, където не светне - изгоряла. Това е пробна лампа.
    Мерих така две свещи имам изгорели, и до релето стига ток

    Благодаря на всички, не знаех, че за изгорели свещи записва релето. Мислех, че ще е високо напрежение или нещо подобно.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •