Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Навигация и телефон 147ца

  1. #1
    Влюбен в 2.4 JTD Crazy JTD's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    39

    Cool Навигация и телефон 147ца

    Някой да ме светне как да си плянпам по фабричното телефонче,имам и навигация ма за там ще ми трябва Специалист мисля,.Но поне за ало-ало някой ако може да ми каже как става номера.
    Сложих Мтел-ска карта поставям не ми иска PIN код тръгвам да набирам ама ....сопа :/
    Ако има запознати нека да пишат може и на лично
    Благодаря !
    156 2.4 JTD+GT2359v+small remap
    147 Mjet+Love
    166 2.4 JTD голямаЯ Bella+Brembo+GTA
    Alfa Romeo е най-коварната заразна болест....

  2. #2

    Default

    Ще трябва да те разочаровам, но няма да можеш да говориш по фабричния телефон. И то, защото той работи със старите 5-волтови СИМ карти.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    Влюбен в 2.4 JTD Crazy JTD's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    39

    Default

    А ако я запаля и вдигна 175км в час на 2ра дали ще стане..... ?
    Добре де нали такъв е и размера на пластиката където си има точно определено място за картата (Уточнявам !!! не говоря за Micro или Nano карта а за SIM обикновена "стара")
    Ти колега за каква карта говориш ?
    156 2.4 JTD+GT2359v+small remap
    147 Mjet+Love
    166 2.4 JTD голямаЯ Bella+Brembo+GTA
    Alfa Romeo е най-коварната заразна болест....

  4. #4

    Default

    Колега, говоря ти за съвсем обикновена СИМ карта, нито за нано, нито за пико, нито за микро, нито за фемто размер. Гледайки една 5-волтова (от стария тип) и една 3-волтова (3-волтовата се използва в наши дни) СИМ карти визуално няма да откриеш никаква разлика, разликата е само в архитектурата на микроконтролера (т.нар. чип). И аз като теб се бях надъхал да използвам телефона, който е вграден в касетофона, но в един сервиз за разкодиране капацитети ми обясниха за какво иде реч. Намерих си една здрава, но изключена от оператора 5-волтова СИМ карта и я програмирах така, че касетофона да я използва като секюрити карта за пускането на касетофона (щото без карта не тръгва), а мастър картата (онази, с логото на Алфа Ромео) ми стои като резервна. 5-волтовите СИМ карти в момента не се използват. Примири се най-накрая.
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Какво значи, че не се използват. Защото имам две карти от 1999 г. И още си говоря с тях. Нямам спомен да съм ги сменял.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Засега има 4 размера СИМ карти
    SIM тея големите цялото с пластмасата дет се отчупва от нея кат си я вземеш нова.
    Мини сим - повечето хора я знаят като стандартна ама не е е тва дет отчупваш от голямото.
    Nokia 3310 ползва мини сим.
    Микро сим - общо взето 70% от по новите телефони ползват този стандарт чипа + малко пластмаса отстрани.
    Пример - Samsung Galaxy S5 ползва микро сим.
    и Нано сим - най-малката общо взето само чипа със много малко пластмаса отстрани. Пример Iphone 5 и нагоре ползват нано.

    При мен навигацията без проблеми си работи с Мини сим (прима закупена преди няма и година)
    И карта на vivacom на около 4 години.
    За преходник ползвам от примата пластмасата + тиксо
    Картата се вкарва с чипа към пасажера.

  7. #7
    Влюбен в 2.4 JTD Crazy JTD's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    39

    Default

    dansguardian-виж сега аз че няма да се примиря няма тва е ясно ма и ся пробвай да ми обясниш аджаба защо на кола 2005год. ще слага телефон с карта която карта вече (спряна от производство примерно) ?
    И има колеги които си ползват навигациите и лафят по телефончетата а ти ме караш да се примирявам ..........


    Остави си телефона тук като проговоря през нея да се чуем
    Last edited by Crazy JTD; 03-03-2015 at 21:16.
    156 2.4 JTD+GT2359v+small remap
    147 Mjet+Love
    166 2.4 JTD голямаЯ Bella+Brembo+GTA
    Alfa Romeo е най-коварната заразна болест....

  8. #8

    Default

    http://bg.wikipedia.org/wiki/SIM_%D0...80%D1%82%D0%B0

    А ето и малко материал на Ингилизки:

    There are three operating voltages for SIM cards: 5 V, 3 V and 1.8 V (ISO/IEC 7816-3 classes A, B and C, respectively). The operating voltage of the majority of SIM cards launched before 1998 was 5 V. SIM cards produced subsequently are compatible with 3 V and 5 V. Modern cards support 5 V, 3 V and 1.8 V.

    Колега agstyles, отговори ли си на въпроса защо говориш с карта от 1999 година?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.JPG  
    Last edited by dansguardian; 03-03-2015 at 21:33.
    Former Alfa owner.

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:16.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    http://bg.wikipedia.org/wiki/SIM_%D0...80%D1%82%D0%B0

    А ето и малко материал на Ингилизки:

    There are three operating voltages for SIM cards: 5 V, 3 V and 1.8 V (ISO/IEC 7816-3 classes A, B and C, respectively). The operating voltage of the majority of SIM cards launched before 1998 was 5 V. SIM cards produced subsequently are compatible with 3 V and 5 V. Modern cards support 5 V, 3 V and 1.8 V.

    Колега agstyles, отговори ли си на въпроса защо говориш с карта от 1999 година?
    Тъй, общо взето за размерите е точно каквито ги написах.
    Ама мойте карти са по-новички и пак си сработват, и най-вече това което написа сега е напълно обратното на това което твърдеше .

  11. #11

    Default

    Аааааа, не знам . От коли, жени, футбол, Ф1, телефони и музика не разбирам.
    Former Alfa owner.

  12. #12
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    тая 147 да не ти е такси да седиш в нея по цял ден , че се кахъриш за тоя телефон.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Аааааа, не знам . От коли, жени, футбол, Ф1, телефони и музика не разбирам.

    Е тази информация на английски дето предостави пише че всяка следваща карта поддържа стария формат,
    демек ако картата работи на 3V поддържа и 5V => всяка нова карта без проблеми ще си работи в навигацията дори тя да е на 5V.

  14. #14
    Влюбен в 2.4 JTD Crazy JTD's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    39

    Default

    Благодаря ти dansguardian ! Точно ти ме накара да излезна в тоя час и да го направя това което ме овещаваш "цяла вечер" че не работи ! ИИИИИИИИИИ телефона си проработи само дето не си остави номера та да ти звънна


    ivo_63 запази си ограниченото мислене за себе си,за да не получаваме предупреждения от модераторите или по-точно аз !

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Телефона на 147ца Р А Б О Т И ! И темата е за ключ ! Ако някой иска да пита нещо на лично
    156 2.4 JTD+GT2359v+small remap
    147 Mjet+Love
    166 2.4 JTD голямаЯ Bella+Brembo+GTA
    Alfa Romeo е най-коварната заразна болест....

  15. #15

    Default

    На моята 147-ца имам Navi-+ (телефон, навигация), с карта купена преди година на (G)
    Могат да ми звънят и да говоря по телефона ,но аз не мога да звъня от колата ,като набера номера и пробвам да се обадя изписва свързване и изведнъж прекъсва...
    т.е мога само да приемам обаждания
    От какво може да е проблема ?
    И също така има ли начин да се промени мелодията на звънене , че е много дразнеща.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •