Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Грешка P0504

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default Грешка P0504

    Днес при тест се появи тази грешка-P0504
    Къде да го търся този изключвател ?
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #2

    Default

    На педала за спирачката, наведи се и погледни педала. Използва се при круиз-контрола, като натиснеш спирачката датчика казва на ЕКУ-то да изключи круиз-контрола.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Светнах с един силен прожектор и го видях.Ма това е ключа дето включва стоповете като се натисне спирачката.Сега поне е тъмно и се вижда добре всичко си работи.Като натисна спирачката стоповете светят,като отпусна гаснат.Грешката е изчистена ако се появи пак какво да сменям ли този ключ ? Поне видях ,че е евтин
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #4

    Default

    Разкачи буксата на датчика и напръскай с контактен спрей, за да се премахнат окисите. Ако пак се появи грешката - смяна на датчика.
    Former Alfa owner.

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Благодаря ! Утре ще напръскам.Още един въпрос гледам тези датчици са два вида някакви с автоматична настройка а другите не.Гледам в mister-auto.Ако някой знае какъв е моя да сподели.Мисля си взема един за резерва въпреки ако се окаже ,че моя си е добре
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Машинката се регулира.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Искаш да кажеш,че датчика се регулира сам
    Last edited by eproHD; 04-03-2015 at 10:59.

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    На тази кола мисля, че не се регулира.
    По-скоро е тръгнала да се прецаква.

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Имах предвид датчика да се регулира сам. Понеже видях,че има и такива с автоматична настройка.Също на едните буксата е с 4 пина а на другите с два пина.
    Но днес като ми остане време ще откача буксата да напръскам с контактен спрей ще видя с колко е
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Имах предвид датчика да се регулира сам. Понеже видях,че има и такива с автоматична настройка.Също на едните буксата е с 4 пина а на другите с два пина.
    Но днес като ми остане време ще откача буксата да напръскам с контактен спрей ще видя с колко е
    Точно така.
    Има машинка с 1 и с 2 контакта.
    Когато тази машинка с 2 контакта се прецака, то може стоповете да работят, защото работи този контакт, отговарящ за стоповете, но другия, втория контакт да не работи. Те са обратни един на друг - нормално отворен и нормално затворен. За стоповете е нормално затворен. Демек като натиснеш спирачката, то бутона се отпуска и прави контакт едната двойка, а другата двойка отваря контакта.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ок едната двойка контакти е за стоповете.Но втората двойка контакти не ми стана ясно за какво е.Пак ли е за стоповете или не

    П.П
    Възможно ли е на тези коли дето имат автопилот да са тези с двете двойки контакти а другите дето нямат автопилот да са само една двойка ?
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Ок едната двойка контакти е за стоповете.Но втората двойка контакти не ми стана ясно за какво е.Пак ли е за стоповете или не

    П.П
    Възможно ли е на тези коли дето имат автопилот да са тези с двете двойки контакти а другите дето нямат автопилот да са само една двойка ?
    Възможно е. Машинката от първата снимка касае само стоп светлините. Тази от втората е за кола с темпомат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Така е както пише екотроник аз съм имал проблеми със машинката на 159 същата работа стоповете работят ,ма хил холдер и други разни опции ги няма,и там е двуканална,понеже съм я отварял,и работи както е написал БО единия канал е затворен когато е в покои,като натиснеш педала ,прекъсва този канал,и затваря другия.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ок значи моята е с темпомат /автопилот/ предполагам е с тоя датчик от втората снимка с четирите пина на буксата.Но като погледна ще видя.Сега като се замисля май грешката се появи след като при запалена кола и на място включих копчето на лосчето за темпомата на ON и другото го мърдах към плюса няколко пъти.С автопилота не съм запознат но май в движение се пуска не знам !

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

    Тази Алфа 147 не знам има ли тази опция /хил холдер/доколкото съм запознат служи за по лесно потегляне по наклон
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Ок значи моята е с темпомат /автопилот/ предполагам е с тоя датчик от втората снимка с четирите пина на буксата.Но като погледна ще видя.Сега като се замисля май грешката се появи след като при запалена кола и на място включих копчето на лосчето за темпомата на ON и другото го мърдах към плюса няколко пъти.С автопилота не съм запознат но май в движение се пуска не знам !

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

    Тази Алфа 147 не знам има ли тази опция /хил холде/.Доколкото съм запознат служи за по лесно потегляне по наклон
    Означения на втората снимка в ляво контакт е този за темпомата. Той е нормално отворен, но поради обратното действие на машинката (натиснат бутон при ненатиснат пезал), неутралното му положение е "затворен" и се отваря, когато се натисне педалът.
    Поради това всякакво друго прекъсване в тази верига или лош контакт в самата машинка се възприемат, като натиснат педал.

    Иначе темпоматът не работи при скорост под 30 км/ч.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •