Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблеми ?

  1. #1
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Question Проблеми ?

    Колеги, първо честит празник на всички.Днес ходихме с красавицата от подписа на Шипка всичко беше прекрасно докато наближихме църквата (2-3 км преди нея) и като се започна задръстването след това 1-ва спирачка и това в продължение на час.Както и да е минахме го оставих колата и пеша нагоре.След около 2-3 часа се качвам да тръгвам и хоп придружено с VDC system failure.ВДЦ-то разбрах от темите в форума че може да е кофти връзка.А, забравих да кажа че на 3-тото палене/гасене изчезнаха и 2-те аларми и индикацията на оборотомера .След това си тръгнах и до Пазарджик никакви ядове с колата върви набира по магистралата Въпроса ми това с мотора от какво може да възникнало.Гледах темите но, си признавам че нещо не можах да схвана.Колата няма газ ако това е от значение.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20150303_124706.jpg  
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  2. #2
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Видях те днеска, номера ти 1515 или 5151 нещо такова ли беше? Аз бях с Пунтото на жена ми под прикритие
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  3. #3
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Видях те днеска, номера ти 1515 или 5151 нещо такова ли беше? Аз бях с Пунтото на жена ми под прикритие
    6249 и аз засякох няколко алфички.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  4. #4
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    6249 и аз засякох няколко алфички.
    Ти ли я беше оставил днес преди разклона за Шипка,в банкета на един завой.Намалих поогледах и като нямаше никой продължих.
    Last edited by tonov; 03-03-2015 at 23:22.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако нямате какво да кажете по темата, чата е в разделите по-надолу.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колеги, първо честит празник на всички.Днес ходихме с красавицата от подписа на Шипка всичко беше прекрасно докато наближихме църквата (2-3 км преди нея) и като се започна задръстването след това 1-ва спирачка и това в продължение на час.Както и да е минахме го оставих колата и пеша нагоре.След около 2-3 часа се качвам да тръгвам и хоп придружено с VDC system failure.ВДЦ-то разбрах от темите в форума че може да е кофти връзка.А, забравих да кажа че на 3-тото палене/гасене изчезнаха и 2-те аларми и индикацията на оборотомера .След това си тръгнах и до Пазарджик никакви ядове с колата върви набира по магистралата Въпроса ми това с мотора от какво може да възникнало.Гледах темите но, си признавам че нещо не можах да схвана.Колата няма газ ако това е от значение.
    Колега,само диагностика може да покаже къде точно е проблема.
    При мен се оказа фазов датчик.Грешката се появява и изчезва избирателно.....понякога и месец не се е появявала....също както описваш ти.
    Карам така вече от около 4-5к километра.Като се появи грешката,промяна в поведението на колата няма,освен,че докато е светнала имам чуството,че похапва повечко бензин.
    В момента изчаквам смяната му,понеже се смъква целият ангренаж,за да се смени.
    Last edited by me4o4ko; 03-03-2015 at 23:31.

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Слаб акoмyлатор имаше като възможен проблем
    Last edited by _power_; 04-03-2015 at 01:13.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •