Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71

Thread: Подобрения на Alfa 147 1.9JTD 16V - идеи?

  1. #46
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    476

    Default

    според мен най леко ще му е на двигателя с 13ки стоманени джанти
    JTDm 170+

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    А бе фланци тряат за 13-ки, сложно става, ама виж едни 14-ки със 145 на 75 гума поне 10 годиша че да е по мека и да лепне по добре за асфалта...

    Ако може такива глупави коментари да си ги запазиш за себе си .

    Усилено валео може да сложа кат си замние тоя, така и така съм го платил.

  3. #48
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Ама да не замине и маховика с него, че е демпферен.

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Усилено валео може да сложа кат си замние тоя, така и така съм го платил.
    Да, то е ясно че ще го оставиш доколкото издържи, но при мен от чисто нов съединител това бяха около 7-8 к км. Просто ти го казвам като съвет да си калкулираш + 500-600 лв с работата
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Е той като тръгне да заминава съединителя се усеща и се сменя няма да го карам като почне да приплъзва и няма да има проблеми уж, в краен случай едномасов ще се сложи .

    ама мисля си ако не я настъпвам от ниските ще си изкара поне едно 10-15к км .

  6. #51

    Default

    Да и ти си прав, дано изкара повечко, че при мен се е случвало (не често де) да я понастъпя от ниските и после ме светнаха, че не е много ок това.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  7. #52
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Ако Брембо апаратите са монтирани оригинално и с 305мм дискове - 16 цолова джанта с ЕТ<31 (Gtv/Spider 16ките) няма да опират апаратите в джантите, ако са като на 147 156 ГТ (ЕТ 40.5) ще опират със сигурност.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Как да е брембо засега няма да се слага.

    Планки 20х20см ще стигнат ли като размер от тях да си направя за EGR-ра че не съм го мерил точно колко е голямо.

    Имам едни такива на 2.5мм дебелина та да не купувам готови ще изрежа от тези.

  9. #54
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Аз ще правя дистанционни фланци на 15 мм, че да влязат 16ките на Brembo апаратите

  10. #55
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Как да е брембо засега няма да се слага.

    Планки 20х20см ще стигнат ли като размер от тях да си направя за EGR-ра че не съм го мерил точно колко е голямо.

    Имам едни такива на 2.5мм дебелина та да не купувам готови ще изрежа от тези.
    С 20х20 см можеш и смукателя да запушиш.
    Вече ако е мм, според мен ще са ти малки.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    С 20х20 см можеш и смукателя да запушиш.
    Вече ако е мм, според мен ще са ти малки.
    Планката която трябва да е между колектора и EGR-а не е ли по големичка, не съм го оглеждал точно и не мога да го преценя на око.
    Иначе имам две такива планки с тоя размер и понеже в интернет не успях да намеря точни размери, ще сваля и по гарнитурата ще очертая за дупките и долу горе ще я заобля няма да е като рязана на лазер ама да върши работа е важното.

    На този двигател става ли направо да го разкачам EGR-а и да не ме вкарва в авариен режим.

  12. #57
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Аз ще правя дистанционни фланци на 15 мм, че да влязат 16ките на Brembo апаратите
    стига само брембо апаратите да са така излезли оригинално, а не да са хванати с преходници към шенкела
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #58
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Как да е брембо засега няма да се слага.

    Планки 20х20см ще стигнат ли като размер от тях да си направя за EGR-ра че не съм го мерил точно колко е голямо.

    Имам едни такива на 2.5мм дебелина та да не купувам готови ще изрежа от тези.
    С тези размери нямам идея що за ЕГР имаш.Но иначе ако не ти е извън земен ЕГР,ти трябва пластина с размер 70Х40Х2.5мм и по гарнитурата на клапана да си я оформиш.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе/Сливен
    Posts
    52

    Default

    Зависи за коя планка става въпрос,

    http://www.ebay.com/itm/EGR-BLANKING...item1e92556da6

    Тази ми се струва по голяма от 70х40мм, най-вероятно бъркам де но капака не съм го отварял от няколко месеца да огледам като хората.
    А другата която е на изходящия колектор ще трябва предполагам е по-малка
    А иначе не съм казал че ЕГР-а ми е толкова голям а че просто имам две такива планки и дали ще стигнат като размери да си изработя.

    И един по-належащ проблем понеже като я взех това ми е първата дизелова кола и като я закарах да ми сменят маслото казах да сложат това което от завода е предназначено като си мислех че в сервиза знаят кое е това..
    Но вчера се загледах в бутилката която остана и гледам пише Selenia 20k 10W40 до колкото знам това се слага на бензиновите двигатели.
    Пречи ли нещо че е карано така и възможно ли да е има нанесени щети по двигателя, минал съм почти 10к и като цяло доливах малко след като сменяха семеринга при скоростната кутия че беше протекъл. През другото време колкото пъти съм го проверявал не го е бутала.

  15. #60
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by agstyles View Post
    Зависи за коя планка става въпрос,

    http://www.ebay.com/itm/EGR-BLANKING...item1e92556da6

    Тази ми се струва по голяма от 70х40мм, най-вероятно бъркам де но капака не съм го отварял от няколко месеца да огледам като хората.
    А другата която е на изходящия колектор ще трябва предполагам е по-малка
    А иначе не съм казал че ЕГР-а ми е толкова голям а че просто имам две такива планки и дали ще стигнат като размери да си изработя.

    И един по-належащ проблем понеже като я взех това ми е първата дизелова кола и като я закарах да ми сменят маслото казах да сложат това което от завода е предназначено като си мислех че в сервиза знаят кое е това..
    Но вчера се загледах в бутилката която остана и гледам пише Selenia 20k 10W40 до колкото знам това се слага на бензиновите двигатели.
    Пречи ли нещо че е карано така и възможно ли да е има нанесени щети по двигателя, минал съм почти 10к и като цяло доливах малко след като сменяха семеринга при скоростната кутия че беше протекъл. През другото време колкото пъти съм го проверявал не го е бутала.
    Аз говоря за тази пластинана /бялото картонче/,която слагам между тръбата и ЕГР-ра.Естествено дупката в средата е няма.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG887.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •