Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Автомобилът на старо-Алфа 166 - статия

  1. #16

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by zlia
    Не е задължително всички да имат тази екстра. Иначе ако се срещнем ще видиш напълно функционираща такава система на Алфа 166.
    благодарско, пуснах ти ЛС
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  3. #18
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by zlia
    Не е задължително всички да имат тази екстра. Иначе ако се срещнем ще видиш напълно функционираща такава система на Алфа 166.
    Функционира, ама не в България, а само там, за където има карти. В България само мизерии от навигацията, например не можеш да си настроиш часовника да показва българско време - като няма карта системата не знае къде си и автоматично минава на Гринвич-тайм.

    Аз си имам навигация на PDA-то за България и цяла Европа, и без това на 166 е много ниско дисплея и не е удобен за гледане докато караш. Това е една от недомислиците на този модел.

    По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Пинко, благодаря и на теб за отговора.
    По принцип питам за навигацията не защото е най-важното нещо на света, но си е добра есктра, пък и според мен променя цената на стоката в случая 166-цата. Аз лично съм чувал за работещи навигации в БГ, а и доколкото знам вече почнаха и карти да правят. По прицип почти няма място в БГ където да не се оправям и без навигация
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  5. #20
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by angel1974
    Пинко, благодаря и на теб за отговора.
    По принцип питам за навигацията не защото е най-важното нещо на света, но си е добра есктра, пък и според мен променя цената на стоката в случая 166-цата. Аз лично съм чувал за работещи навигации в БГ, а и доколкото знам вече почнаха и карти да правят. По прицип почти няма място в БГ където да не се оправям и без навигация
    В ибея навигационния блок за 166 струва 75-120 евро максимум, напълно работещ. Ако толко ти е зор, купувай и слагай в багажника. Ама файда има само за Западна Европа.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Дай линк, ако имаш време де , че аз се рових ама нищо не открих
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  7. #22

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    по принцип и за двете неща /навигация и тел./ питах, ама няма значение
    днес като ходих да я гледам твоята Алфа, на няколко сфетовара в центъра бях редом до един джип КИА и видях, че има навигация и изглеждаше, че си работи системата.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.[/quote]

    това "синьо зъбче-адаптер"може ли да подкара телефон при тези модели които нямат място за карта а само копче TEL
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by митко
    По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.
    това "синьо зъбче-адаптер"може ли да подкара телефон при тези модели които нямат място за карта а само копче "TEL"[/quote]


    е искам да цитирам но нещо съм се уиндианчил(ето една нова дума-корена е индианец)
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    sofia city
    Posts
    4

    Default

    Дали някой ще може да сканира(или поне да снима с фотоапарат)статията и да я качи тук,защото не мога да намеря този брой на вестника,а тази статия ще еполезна на много хора.
    Благодаря ви предварително!
    Play hard.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by митко
    По отношение на телефона, вграден в ICS - поръчах от ибея синьо зъбче-адаптер за ICS, така че ако имаш телефон със син зъб може да си говориш по аудиосистемата.
    това "синьо зъбче-адаптер"може ли да подкара телефон при тези модели които нямат място за карта а само копче TEL[/quote]

    Да бе, дайте малко инфо за това, 4е и аз зациклих. Рових рових и нищо.
    За сега си прехвърлям разговорите към друга карта, но не е много удачно и е скъпо.
    Глобул не издават дубликати на картата ти, и не става да имам един номер който да плащам и плзвам.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default това е колата (мечтата)

    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    24

    Default здр

    в момента имам алфа 33, но ми се иска като си доида в БГ да си взема нешто др. Случаино видях една 166 и мн ми хареса а и цената им е добра като за кола от такьв клас, та посаветваите ме споделете,какви са им слабите места, има ли такива. Когато я копувам какво да гледам и т.н.

  15. #30
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by vodolaz1 View Post
    в момента имам алфа 33, но ми се иска като си доида в БГ да си взема нешто др. Случаино видях една 166 и мн ми хареса а и цената им е добра като за кола от такьв клас, та посаветваите ме споделете,какви са им слабите места, има ли такива. Когато я копувам какво да гледам и т.н.
    Има теми бол по въпроса, поиграй си с търсачката. Имай предвид следното:

    1. Независимо, че "цената им е добра като за кола от такьв клас", поддръжката е скъпа точно заради класа.

    2. Само 2 моторизации са без акциз - 2.0 ТС и 2.4 ЖТД с 8 клапана. От двете ЖТДто определено е по-добрият избор, защото е много динамично, с 6 скорости, по-икономично и много по-надеждно. Има сума ти теми за изгърмели ТС-и.

    3. ЖТД-то няма някакви специфични слаби места, но деликатен е въпросът с турбината (винаги има риск да й дойде времето).

    4. Предното окачване едва ли може да се нарече "слабо място", защото при всички автомобили животът му е около 100-200К км, които обикновено са изминати, а пътищата в БГ катализират грохването му и се налага смяна. Тоя филм съм го гледал и с немски и с италиански коли - няма разлика. С две думи: предницата в БГ е консуматив
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •