Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Автомобилът на старо-Алфа 166 - статия

  1. #1
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default Автомобилът на старо-Алфа 166 - статия

    В днешния брой (28.03.2007г.)на в. Авто Труд в статията за Автомобила на старо е Алфа 166.
    Приятно четене!
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  2. #2
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Сега я прочетох.
    Доста положително са се изказали хората!
    Страхотен автомобил!
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  3. #3
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    Сега я прочетох.
    Доста положително са се изказали хората!
    Страхотен автомобил!
    Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

    Моята 166 е на снимките
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #4

    Default

    ЕЕХхххЕЕЕ... твоита Белисима станала известна
    http://luchi.bg/ Парапети

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by Gecata
    Сега я прочетох.
    Доста положително са се изказали хората!
    Страхотен автомобил!
    Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

    Моята 166 е на снимките
    добре, че съм фен на тия коли и си издирвам такава, че тия юнаци както 60% от писанията са ги написали в негативна нотка направо човек може да се откаже

    Колега я им звънни да направят една бърза редакция

    П.С. Ти ползваш ли си навигацията, и ако я ползваш откъде се намират дискове с карти, а не знам има ли Телефон твоята
    Че като купя скоро някоя да действам веднага
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  6. #6
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by Gecata
    Сега я прочетох.
    Доста положително са се изказали хората!
    Страхотен автомобил!
    Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

    Моята 166 е на снимките
    Ааа как стана така. Те ли се свързаха с теб или просто имаш познати.
    Много ми е любопитно как става номера с тея статии. И преди съм се чудил.
    Ако не е твърде поверително може ли да споделиш с нас?

    Иначе колата ти е страхотна. Точно за такава мечтая. Със светъл салон, ел.седалки, махагонов волан и централна конзола...много яки джанти.
    Със здраве да си я караш!
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Иначе колата ти е страхотна. Точно за такава мечтая. Със светъл салон, ел.седалки, махагонов волан и централна конзола...много яки джанти.
    Колега вкусовете ни съвпадат и аз си търся точно такава 166ца 2,4 със светъл салон и махагон
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by Gecata
    Сега я прочетох.
    Доста положително са се изказали хората!
    Страхотен автомобил!
    Абе и некои откровени глупости са написали колегите от АвтоТруд, щото не ме слушаха внимателно кво им обяснявам.

    Моята 166 е на снимките
    Ааа как стана така. Те ли се свързаха с теб или просто имаш познати.
    Много ми е любопитно как става номера с тея статии. И преди съм се чудил.
    Ако не е твърде поверително може ли да споделиш с нас?

    Иначе колата ти е страхотна. Точно за такава мечтая. Със светъл салон, ел.седалки, махагонов волан и централна конзола...много яки джанти.
    Със здраве да си я караш!
    колегата е редактор в Авто Билд

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Споменатите проблеми в статията може би се покриват с реалността, но така поднесена статията "... да Ви ЗАПОЗНАЕМ с екзотичната апенинка" или нещо такова започва доста интересно, но към края на статията по-скоро оставам с впечатлението, че всички екземпляри ги гони голямото нещастие и това е само увод към проблемите, тоест това са задължителни проблеми и оттам нататък следват други единични ..... изобщо голям кошник

    Толкова ли е зле 166цата? Флагмана?
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  10. #10
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by Lucky
    абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо
    Е това е най-хубавото за мен..............твърдо това ще ми е следващата кола само дето всеки ден поне по веднъж си пожелавам да отпадне акциза ииииии 2.0 turbo

    http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951

    или 3.0 в6

    http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  12. #12
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Lucky
    абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо
    Той Джеръми не само се изказва ласкаво за 166. Той дори я включва в топ 100 от колите не века на Топ гиър и то в първите 50 ама забравих какво място точно. Сценката е как той се възхищава не красивата природа и като се обръща към 166 (червена) казва , че е по-красива от природата наоколо и като я види забравя за всякаква природа , после дига капака и казва, че при Алфа има красота дори и под капака - определя 6 цилиндровия двигател на Алфа като най-красивия. После я запалва и казва за звука , че е невероятен.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #13
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by Lucky
    абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо
    Той Джеръми не само се изказва ласкаво за 166. Той дори я включва в топ 100 от колите не века на Топ гиър и то в първите 50 ама забравих какво място точно. Сценката е как той се възхищава не красивата природа и като се обръща към 166 (червена) казва , че е по-красива от природата наоколо и като я види забравя за всякаква природа , после дига капака и казва, че при Алфа има красота дори и под капака - определя 6 цилиндровия двигател на Алфа като най-красивия. После я запалва и казва за звука , че е невероятен.
    В култовата си книга I Know You Got Soul Джереми определя Алфа 166 като една от 3-те коли в света, които са "нещо специално"

    In his book I Know You Got Soul the Alfa 166 was one of only three cars classified as having that "special something".

    http://en.wikipedia.org/wiki/I_Know_You_Got_Soul

    Другите две коли в тази класация са Ролс Ройс Фантом (новия) и Форд ГТ 40
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Quote Originally Posted by Lucky
    абе зле всичко опира до всеки един автомобил все пак са коли втора ръка а инак дори по Топ Гиар се исказаха сравнително ласкаво,като изключим това че се обезценява адски бързо
    Е това е най-хубавото за мен..............твърдо това ще ми е следващата кола само дето всеки ден поне по веднъж си пожелавам да отпадне акциза ииииии 2.0 turbo

    http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951

    или 3.0 в6

    http://www.autoscout24.it/ita/detail.as ... d=77207951
    колега, личи си че имаш вкус
    а по въпроса за акциза, не знам дали е вярно и до колко става, но вчера ми споменаха, че май вече като сме част от ЕС, ако в Италия или Германия например е бил платен този акциз и имаш документ, може да се пробваш да не го плащаш тук.
    Ама засега е само слух не знам дали наистина е така
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Интерестно ми е дали, ако една 166-ца има навигация то задължително има и телефон, защото разбрах, че бутоните по таблото не значат, че задължително ги има и двете. При Ланча Либра, другата опция която търся за нова кола е ясно, там се вижда дали има или няма, просто таблото е различно, ама при 166 това не е ясно.

    П.С Извинявам се, че питам в тази тема, но никъде в темите за навигацията на 166 не видях това да е споменавано, а и в статията в АвтоТруд също няма и дума по въпроса за навигацията. А не мисля че е нужно да отварям нова тема по този въпрос
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •