Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Докарване на 159 от Европата...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Докарване на 159 от Европата...

    Колеги, сигурен съм, че много от вас са смятали, колко струва да си докараш ЛИЧНО кола от Германия - пуснете някоя и друга цифра публично ?!?!?!?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - 1000 лв ако тръгнеш с рапатрак от Русе, цената е от опит.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    Аз от къде да го взема тоя репатрак?
    А с какво да го влача?

    Дай малко по-подробно - гориво, спане, храна, диагностики, сервизи, пътни такси, транзитни номера....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #4
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Кире,
    Почти във всеки град там .. особено от Нюрнберг до Розенхайм дремат наши автовози от Враца, Монтана, Видин, Пазарджик .. има и бусовe, че даже и коли с двойни платформи. И празни до БГ не се прибират. 800 лв е цената от Нюрнберг до София. Инфото ми е от 3 седмици. М/удругото във Фюрт случайно попаднах на прекрасен екземпляр 159 Тi на цена от 6500 ЕУР на табела с TUV и 800 EUR ддс в тази цена.

    В случай, че решиш да си докараш колата на ход - цуласунг, номера и застраховка ~ 150 EUR. Горивото до БГ вече е според зависи от колата, но БМВ 530D го прибрах с около 130 EUR дизел. Можеш да спиш най-евтино, но въпреки това културно и цивилизовано в някой гастхаус - почти навсякъде на цени от 18 до 25 евра стая с самостоятелен санитарен възел, тв и интернет. Някъде за WiFi искат по 3 до 5 евра отгоре. Пътни такси - зависи откъде ще минеш обратно до БГ. Аз минах Нюрнберг - Пасау - Линц - Виена - Гьор - Кечкемет - Сегед - Суботица - Нови Сад - Београд слязох на Парачин през Зайчар и влязох през Връшка Чука в БГ. По спомени през Австрия и Унгария 2-те такси ми излязоха под 20 евра .. някъде 18 с точност. Таксите в Сърбия грубо за целия маршрут - около 10 евро, но е досадно щото след всеки голям град спираш - прелка - плащаш и продължаваш .. добре, че поне не се чака .. много. Целия маршрут на връщане при желание можеш да го изминеш за 18 - 20 часа, със спиране за храна, пикаене или сране и освежаване. Има и друг маршрут - Германия - Австрия (през Грац) - Словения - Хърватска - Сърбия - БГ, но е по-дълго и по-скъпо - ако решиш да ползваш магистралите.

    Относно диагностики и сервизи не мога да ги кажа много, но има доста наши гастарбайтери дето бачкат по тамошни сервизи. Трябва предварително да си издириш контакт за такива. Общо взето и да минеш през сервиз, да се успокоиш - няма гаранция, че колата няма да ти извърти номер на връщане. Което пак не е кой знае какъв проблем, щото аз само докато бях спрял в Унгария около Тата Баня да ям гулаш покрай заведението минаха за половин час поне 5 БГ автовоза (автовозчета) и на някои от тях имаше място за товарене.

    Билет от БГ до Мюнхен с автобус, кола или бусче - цени от 75 до 205 лв. Зависи колко ше имаш нерви да го издържиш пътуването.

    Поздрави ..

    п.п. ако решиш да пътуваш - аз по всяка вероятност до месец пак заминавам за 10-на дни
    Last edited by DiStefan0; 01-02-2015 at 08:35.

  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз също бях пред такива дилеми лятото и по доста мои сметки излизаше почти едно и също дали ще си докараш колата на ход или ще тия докара някой с платформа. Само дето като си на ход рискуваш да се счупи непознатата кола. Малар че реално това рядко се случва.

    Моята ми я докараха с платформа от района на Регенсбург, по точно от едно село на 20тина км. Не отидох да си я взема, защото имаше счупена предна броня и още някое друга забележка, заради колято нямаше да мога да я карам на ход. Взеха ми 500евра.
    Реално аз исках сам да си я докарам, ама обстоятелствата бяха против мен.

    А изнирането беше доста 'с главата в торбата'... Реално я харесах по снимки, пратих мой чвека да я види, запали и чуе, говорих няколко пъти с автокъщата по телефона и я запазих по мейла. После пратих платформата, познат човек, който живее на 200 метра от нас, дадох му парите - той също я видя, обади ми се да му потвърдя покупката и я плати, а я докара чак след 20 дни, като имаше свободно място на камиончето, защото е тежка и се притесняваше да я качи на платформата дето влачи зад него.

    Истината е че в цялата моя схема или трябва да имаш доверени хора като мен, или да не се захващаш по този начин. Вероятността да те измамятнякъде е огромна - я автокъщата, я тоя дето ти я докарва...

    А да отидеш да си я избереш и да тия докарат само, вече си става дебело, защото си става двойно ходене.
    Last edited by Yavor; 01-02-2015 at 09:09.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #6
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Струва си ако искаш да си направиш "разходка" и естествено ако си купуваш кола за теб. Ако е свързано с търговия си назад от такова пътуване. Имам предвид за кола до около 10 бона. Тези премиум колите вече с цени над 20 бона се избират.

  7. #7

    Default

    Коле, ти къде видя екскурзия в написаното от мен?

    1. Никога не пътувам сам на такива разстояния!!!
    Пътуваме с кола, защото дава независимост и сигурност.
    Спираме, тръгваме, бързаме, туткаме се, не носим багажа на гръб, топло ни е, студено ни е, ядем, кендзаме.... сами си решаваме!
    Ако речем, дори инструменти и части може да си носим
    После не се съборазяваме с влакове, рейсове, таксита, маршрутки, джамбази и прочие.
    Логично, плащаме само горивото и пътните такси.(300лв.)
    2. С лична кола там имаме предимството да обикаляме повече от 3 набелязани коли, което пък ни дава шанс да намерим по-запазен екземпляр или по-изгодна оферта, или просто да знаем, че сме обиколили всичко наоколо, преди да купим дадена кола! (50лв.)
    3. За целите на правилната покупка и конкретно обикалянето, логично, е нужно да се отдели повече време, което означава, че ще трябва да ползваме хотел.
    Най-малкото би било нехигиенично да го пропуснем (100лв.)
    4. Ако за вас информацията от преглед в сервиз не значи нищо, то за някой може да означава много, особено, когато предстоят 2000км. пробег през чужди държави.(150лв.)
    5. Транзитните номера с червена лента са задължителни.(250лв.)
    6. След обикаляне цял ден и намирането на конкретната кола, логично, ще трябва почивка, преди потегляне обратно за България, което означава още веднъж да ползваме хотел.(100лв.)
    7. Гориво и такси за 2 коли на връщане.(600лв.)
    8. И през цялото това време, с ръка на сърцето признавам, че не сме се лишавали от никаква храна - хот-дог, гулаш, СъбУей, стек, солети, Сникерс, минерална вода от бензиностанция и т.н....(150-200лв.)

    Та, Коле, ще ми посочиш ли къде видя екскурзия и кое намираш за разточително в тези разходи, при положение, че разходките по центъра са безплатни, както и разглеждането на забележителности в града.... ако остане време, разбира се, защото основната цел на пътуването е покупката кола, но понякога съдбата ни се усмихва и остава свободен следобед, преди заминаването

    Аз съм на мнение, че така го правят нормалните хора и така е редно да се прави, и колкото вие да ми обяснявате, че има по-евтини начини - ДА, има, но мен ме боли дедовия за другите начини, защото аз не съм човек за един ден

    Предпочитам да си платя, всичко да върви гладко и спокойно, вместо да се бия в гърдите, че съм спестил 500лв..... и съм Бай Ганьо!

    П.П.
    Рус, ако някой раздели темите, може да продължиш да ми наливаш акъл
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Докарване на лек автомобил от Улм до Русе на платформа - 900 лева. Преди 2 седмици ми докараха едно Нисанче.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  9. #9

    Default

    А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
    Обиколи ли други две-три коли в района?
    Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

    То е ясно, че за можене - може!
    Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #10
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
    Обиколи ли други две-три коли в района?
    Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

    То е ясно, че за можене - може!
    Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое?
    Посления въпрос какво общо има с темата? Отговорите си ги знаеш .. сигурен съм !
    Last edited by DiStefan0; 16-02-2015 at 19:44.

  11. #11

    Default

    Стефчо, общото е (от където тръгна и цялата плява, благодарение на мен), че виждаш ли всеки е тръгнал да докарва коли от чужбина, защото виждаш ли то ставало като щракане с пръсти
    Тук никой не говори за изтупване на джобовете по кошове за 300€ - коментират се таратайки по 10'000€!!!
    Та в тоя ред на мисли - като е тръгнал някой да дава 15'000-20'000лв. за кола, защо се стиска за 200лв.?

    Аз съм съгласен, че може да се докара кола за 800-900лв., ама защо никой не е съгласен, че така се прави по Ганьовски?
    Страх ги е хората да си признаят, че са Ганьовци, защото ще им изчезне гъзарския ореол!!! ....което всъщност е и отговора на въпроса ми.

    Ако някой е решил да си купи кола за 1000€ и да се чуди, как да спести малко пари - О'к.
    Ама то не бяха 159-ки, то не бяха ТИ-ки, то не бе чудо - ега ги у баровците....



    П.П.
    Аз съм сигурен, че 99% от четящите тук много добре ме разбират, но недоумявам, защото трябва да спорим по този начин?!

    Може да се докара за 900лв.
    Може да се докара за 1500лв.
    Всеки сам си избира начина!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не бе куку, то и за 3000 можеш да направиш разходи по докраване, според зависи....
    В случая се пита ясно колко струва конкретни случаи...
    Сега ако става дума то има хора дето не им се бият 200 км кола в бг да видят...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Кире,
    Съгласен съм .. обаче колко сме тука дето сме заделили 15-20 бона за кола ? Повечето сме до 10-на хилки .. и сме с адските месечни разходи - деца, ипотеки, жени и прочее .. тея неща съм сигурен, че са ти пределно ясни. То ясно, че има и такива дето и с 20 бона в джоба пак ше жулат лютеница и шпек ама ...

    Мисълта ми е, че ти си внасял нещо по премиум така .. и си гледаш от твоята камбанария .. за 159 да строшиш 2 бона разходи по докарване е безмислено ... впрочем както и за всяка Алфа.

  14. #14

    Default

    Да, аз много добре разбирам, НО не е съвсем така, момчета
    То това не е съвсем до вида и цената на колата - човека е основен фактор.
    Дали на 200км. или на 2000км., ако някой си е циция, той си остава циция навсякъде!
    Вие, какво мислите, че аз не съм ял домати със сирене на капака на колата в покрайнините на Бохум?
    -Ял съм! НО не защото така съм искал.... там се корени и моята идея - пътуването за кола (а и всяко друго) да бъде, както бих искал, а не с триста зора и сетни мъки, само за да докажа нещо.
    Правил съм всичките тези неща, за които говорим и точно за това не бих ги правил отново - просто не ми харесва този начин
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А ти ходи ли да го оглеждаш и да го избираш?
    Обиколи ли други две-три коли в района?
    Пазарува ли там, спа ли там, яде ли там?

    То е ясно, че за можене - може!
    Ама тук въпроса е безкрайно елементарен - защо всички цепят стотинката на две, като са тръгнали да харчат хиляди левовое?
    Ти си пуснал темата и тя е "Докарване ...". Аз споделям реално колко съм платил. Колата я купи мой приятел, който живее там, от частна обява, от немец, с ясна история и т.н. Само да ти споделя, че докато попаднем на въпросното нисанче гледахме обяви, и приятеля ходи на 4 огледа. Това във времето представлява 3 месеца. И не на последно място такива нисанчета тук има по авто-моргите, пардон, авто-къщите за по 3000 - 4000 лв. На мен ми излезе 6300. Това е стойността на колата закупена там, докарване да България, регистрация, данъци и техническо обслужване.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •